Güz Yağmurları Ne zaman Başlar Ve Yağış Açısından Nasıl geçer???

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Türkiye Geneli İçin Yağış Bakımından Nasıl Geçer??? 9

1. Mevsim Normalerinin Altında (1) 11%
    2. Mevsim Normallerinde (4) 44%
    3. Mevsim Normalleri Üzerinde (4) 44%

Malumumuz arkadaşlar yazın son günleri ve demlerini yaşıyoruz.Adım adım SONBAHARA varıyoruz.Biz hava severlerin merak ettiği soru ise SONBAHAR YAĞIŞlARININ ne zaman başlayacağı ve yağış açısından nasıl geçeceği... 7 Ayrı bölge için tahmin yapmanızı istiyorum çünkü bölgeye göre değişebiliyor.Tahminlerde yağışların ne zaman başlayacağını tarih aralığı vererek yazarsanız sevinirim.Yağış açısından nasıl geçeceği ile pek fikrim yok ama tarih verebilirim.

MARMARA BÖLGESİ:Yağışların en erken 15 eylül en geç eylül sonu gibi başlamasını bekliyorum.

EGE BÖLGESİ:Burda iç kesimler ve kıyılar olarak ayırmak istiyorum.İç kesimler en erken 15-20 eylül arası en geç ekim başları.Kıyılar en erken eylül 25'i gibi en geç ekim ortaları gibi düşünüyorum.

AKDENİZ BÖLGESİ:Yağışların en erken eylülün 20-25'i en geç ekim 10-20'si arasında bekliyorum.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ:Yağışların en erken 15-20 eylül gibi en geç ekim başı gibi başlamasını bekliyorum.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ:Yağışların en erken 5-10 eylül gibi en geç eylülün ortaları gibi başlamasını bekliyorum.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ:Yazın ki yağışların sonbahar sapmasıyla en erken eylül başı en geç taş çatlasa eylülün 5'i gibi başlamasını bekliyorum.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ:Bölgeyi 2'ye ayırmak gerekiyor kuzeyi ve orta ve güney kesimleri diye.Kuzey kesimlerde en erken eylül başları en geç eylül'ün 2. haftasına doğru bekliyorum.Orta ve güney kesimlerinin eylül ortaları gibi en erken olarak, en geç ekim başlarında başlamasını bekliyorum.

GÜNEY DOĞU ANADOLU BÖLGESİ:Yağışların en erken eylül sonları gibi en en geç ekim ortaları gibi bekliyorum.

Anket yapacağım lütfen katılınız.

Saygılar;
    (((OĞUZ-03)))

• Güzel bir konu olmuş Oğuz.Ellerine sağlık. Şuan için sonbaharla ilgili pek birşey diyemeyeceğim.Ama yağış açısından mevsim normallerinde sıcaklık açısından mevsim normallerinin biraz üstünde aksiyonlu bir sonbahar bekliyorum. :D

Sibiryasız kışa kış demem;azor balsa sibirya duble kaymaktır.

Sistemci

• Zaman doldu.Admin arkadaşlar,bu gibi tarihi geçmiş konu var.Hepsi tarihin tozlu raflarında kalmış konular bunlar.Ayrıca bunlar forum karşıt üyeler için bir fırsat.Forum karşıtı üyeler bu konuyu gereksiz mesajlarla doldurup forumu yavaşlatabilirler.
    Örnek:asxajıdhljskaqjld