Az bir zaman..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet arkadaşlar , zamanın nasıl çabuk , ne kadar hızlı geçtiğini kimse bilemedi bu yıl. Geçen kış sabahlara kadar oturup kar beklerdik fakat sonucumuzu alamazdık. Taaki 6 Ocak 2013 gecesi bütün hayallerimiz gerçek oldu. 7 Ocak 2013- Sabah kalktığımızda şiddetli yağan bir kar , o kar yağışını izlerkende iyi bir kahvaltı yapmak bizi bekliyordu. Öğlen olduğunda güneş açmış , tıp-tıp damlayan kar yağışının erimesi halinde akan su damlaları bizim sinirimizi bozuyordu. Saat 1:00 civarında gelen büyük bir bulutla hava tekrar kapattı ve bu saatten sonra bizim için şenlik başlamıştı. Kar sağanağı durmak bilmiyordu ve 1 saat içerisinde 5-cm olmuştu. Bu İstanbul-Üsküdar kesimi için büyük bir cm'idi. Kar 2:15 civarında zayıflasa bile tekrar olarak 3:00 civarında gelerek gece 00.00'a durmaksızın devam etti ve ara ara tipi şeklinde bütün İstanbul'u etkiledi. İstanbul-Üsküdar'da kar 18-cm olarak ölçülmüştü ve bu çok iyiydi. Gece 1:00 civarında kalkarak dışarı çıktım. Kar yağışının duracağını ve birdaha yağmayacağını tahmin ediyordum o günlerde. Üsküdar'ı baştan aşağı gezdim gerçekten süper manzaralar vardı. Günler geçiyordu fakat kar yağışı İstanbul'a uğramıyordu bir türlü. Şubat oldu , Mart oldu, Tık yok. Sanırsam Şubat'ın sonuna doğru bir yağış olmuştu fakat havada.. Geldik 2014 kışına. Çok az bir zaman kaldı tekrar bu sitede sabahlamamıza. Havaforum'dan verdiğimiz ara ile Camda dikilip kar yağışının artık gelip , Anlık durum ile Havaforum'da belirtelim istiyoruz. Öyle değilmi?. Bu kış umarım bol yağışlı bir kış geçiririz. 1-2 Ay sonra forum'a kesin olarak dönüş yapacağım. Sonbahar geliyor yağmur tahminleri bizi bekler.. :) . Sadece az bir zaman kaldı... İlkokul'da kompozisyon yazmaya çalışan öğrenci gibiyim :)

-4trest

Einmal editiert, zuletzt von Okluzyon ()

• İlk Kar haberini ben Erzurum'dan size vereceğim merak etmeyin siz...:D
    İnşallah geçen sene İstanbul'da verilen ilk kar haberinden çok daha önce gelecek bu seneki ilk kar haberi. ;)

• Evet arkadaşlar , zamanın nasıl çabuk , ne kadar hızlı geçtiğini kimse bilemedi bu yıl. Geçen kış sabahlara kadar oturup kar beklerdik fakat sonucumuzu alamazdık. Taaki 6 Ocak 2013 gecesi bütün hayallerimiz gerçek oldu. 7 Ocak 2013- Sabah kalktığımızda şiddetli yağan bir kar , o kar yağışını izlerkende iyi bir kahvaltı yapmak bizi bekliyordu. Öğlen olduğunda güneş açmış , tıp-tıp damlayan kar yağışının erimesi halinde akan su damlaları bizim sinirimizi bozuyordu. Saat 1:00 civarında gelen büyük bir bulutla hava tekrar kapattı ve bu saatten sonra bizim için şenlik başlamıştı. Kar sağanağı durmak bilmiyordu ve 1 saat içerisinde 5-cm olmuştu. Bu İstanbul-Üsküdar kesimi için büyük bir cm'idi. Kar 2:15 civarında zayıflasa bile tekrar olarak 3:00 civarında gelerek gece 00.00'a durmaksızın devam etti ve ara ara tipi şeklinde bütün İstanbul'u etkiledi. İstanbul-Üsküdar'da kar 18-cm olarak ölçülmüştü ve bu çok iyiydi. Gece 1:00 civarında kalkarak dışarı çıktım. Kar yağışının duracağını ve birdaha yağmayacağını tahmin ediyordum o günlerde. Üsküdar'ı baştan aşağı gezdim gerçekten süper manzaralar vardı. Günler geçiyordu fakat kar yağışı İstanbul'a uğramıyordu bir türlü. Şubat oldu , Mart oldu, Tık yok. Sanırsam Şubat'ın sonuna doğru bir yağış olmuştu fakat havada.. Geldik 2014 kışına. Çok az bir zaman kaldı tekrar bu sitede sabahlamamıza. Havaforum'dan verdiğimiz ara ile Camda dikilip kar yağışının artık gelip , Anlık durum ile Havaforum'da belirtelim istiyoruz. Öyle değilmi?. Bu kış umarım bol yağışlı bir kış geçiririz. 1-2 Ay sonra forum'a kesin olarak dönüş yapacağım. Sonbahar geliyor yağmur tahminleri bizi bekler.. :) . Sadece az bir zaman kaldı... İlkokul'da kompozisyon yazmaya çalışan öğrenci gibiyim :)

-4trest

gerçekten aynıları oldu 22 aralıkta yağmıştı ilk kar bizim buraya sonra geçip gitmişti ocak 6 dan sonra 1-2 günde olsa kar görmüştük hele bir gece vardı bir tipi başlamıştıki her yer bembeyaz olmuştu sonra kar durmuştu onlar buz olmuştu ve buzun üstüne bir daha ki gün kar yağmıştı diye hatırlıyorum evet kar beklemek için kışın tüm günleri sistem geliyo diye konuşunca camda dikili kalıyorum annem bu dudak izi bu nefes izleri ne diye bana kızıyodu ama ben bıkmıyodum gene bakıyodum inşallah bu senede öyle olur inşallah daha kuvvetli bi kış olur herkese iyi sonbahar ve kış sezonu dilerim :)

gorilofficial

• gerçekten aynıları oldu 22 aralıkta yağmıştı ilk kar bizim buraya sonra geçip gitmişti ocak 6 dan sonra 1-2 günde olsa kar görmüştük hele bir gece vardı bir tipi başlamıştıki her yer bembeyaz olmuştu sonra kar durmuştu onlar buz olmuştu ve buzun üstüne bir daha ki gün kar yağmıştı diye hatırlıyorum evet kar beklemek için kışın tüm günleri sistem geliyo diye konuşunca camda dikili kalıyorum annem bu dudak izi bu nefes izleri ne diye bana kızıyodu ama ben bıkmıyodum gene bakıyodum inşallah bu senede öyle olur inşallah daha kuvvetli bi kış olur herkese iyi sonbahar ve kış sezonu dilerim :)

Annem Banada kızıyor.2. kar haberi ben den Afyon'dan gelecek inş. :D

• Bende izmitteki ve körfezdeki dağlardan bildirebilirm..

• Bakarsınız ilk kar haberini ben veriririm.İlk kar Uludağ'a düşebilir.Belli mi olur. :D Ama büyük ihtimal ilk kar haberi doğudan gelecek. Bu arada çok iyi bir konu olmuş.Ellerinize sağlık.:)

Sibiryasız kışa kış demem;azor balsa sibirya duble kaymaktır.

Sistemci

Einmal editiert, zuletzt von Engin(Bursa) ()

• Ardahan yada Erzurum'un yukseklerınden ılk haber gelır Agrı Dagı derdım ama oradan hıc kar kalkmıyor.
    Erzurum Palandokenın tam karsısında yasayan bırı olarak burada ılk karı beklıyoruz...