Bahar Yağmurları..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Ben o kadar az yagmur yagacagini düsünmüyorum en azindan yerel olarak 10 kg ye kadar yagmur yagacaktir.

İstanbul'un kuzeydoğusu biraz da olsa yağış görebilir.Diğer yerlerde geçen ki yağış gibi 2-3 kg yağış bekliyorum.Sistem Bulgaristan'da güzel yağışlar olcakken malesef bize doğru eriyor.Kaybetmese 10-30 kg arası yağış görülebilirdi ama işte şans yapacak bir şey yok.Ayın 20'sinden sonra serinlemeler geliyor onda Türkiye güzel yağışlar görebilir. :)

Örnek verelim:SKIRON

Bulgaristan'da 15-20 kg arasında yağışlar varken...

Yağıştan eser yok ama Trakya yer yer 10 kg'yi bulabilir.İstanbul'da 0-5 kg arası diye bekliyorum.Daha çok kuzeyde.

• Bahar yağmuru döneminin de kapanışına yaklaşıyoruz yavaş yavaş :) Kasımın ortasından itibaren bu başlık kilitlenecek ve sistemlere özel açacağımız konulardan devam edeceğiz inşaallah :) Şimdilik bayramın 2. günü gelmesi beklenen yağışı bu konu üzerinden bana sorabilir ve konuşabilirsiniz, iyi forumlar :)

• Bu saatten sonra bahar yağmuru felan yok, düşen yağışlar soğuk havada olacağından ve arkalarında genelde soğuk bir sistem taşıyacaklarından dolayı bundan sonrakiler bildiğin halis muhlis kış yağmuru olur :D Hayırlı olsun :D