Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben şuan da bu modellere inanamıyorum. Çok fazla saçmalamışlar. Yüksek ve alçak basınç alanının genişliğini görebiliyorsunuzdur. İkisinin de birbirleri ile etkileşime geçip bölgesel olarak koridor yaratmışlar. Gfs-ecmwf ikilisi kendi içerisinde birbirlerine paralel sonuçlar sunmuş. Çekirdeğin oluşumunun poyraz sayesinde biraz daha aşağı ( güneye ) inmesini sağlamış. Çekirdek gücünü yüksek basınç ile birleştirmeye başladığında zaten arttırmış. Her katmanında en az -10' derecelik dağılmalar meydana gelmiş. Türkiye'nin de enlem olarak ekvatoral bir bölgede olduğunu ele alırsak. Her ne kadar güneyli rüzgarların kuvvetli şuan yeterli olmasa da a.b ve y.b arasında savaş çıkacaktır.

Sabah güncellemesinde bu değerler tahminimce %90 gidecektir. Kıyısından etkilenme gibi bir durum söz konusu olacaktır. Fakat eğer ki yeni inen çekirdek ve dağılmasıyla oluşan manyetik alanda 2 soğuk hava birleşmesi sonucu ortaya çıkacak kütle sarkmalarını ele almalı mıyız evet ? Şuan için ümitlenmeyin demeyeceğim fakat Efsane geliyor demeyin lütfen. %1 ihtimal var İstanbul için efsane. Ama sistem gelebilir.

Bu benim tahminim.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Diyagram senaryolarını 180'e kadar inceliyorum. Şuan 2 senaryonun -20'ye kadar yolu var :D

diyagramlarda modellerde yolunda mart bize o özlediğimiz soğuk ve karyağışını getirecektir büyük ihtimal değişim olmayacaktır.

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• GFS'de 5. Senaryo -19 sokmuş durumdadır, herkese duyurulur :D diyagramlar şok etkisi yaratacak büyük ihtimalle :D

Mustafa insanları heyecanlandırıp öldürtme. Saçmalamış sende görüyorsun :)

• Vallaha o saçmaladıysa 20 senaryonun 15'inin hepsi saçmalamış demektir :D asıl saçmalama dünkü modellerdeydi, Kanada'dan Arabistana kadar uzanacak olan yüksek basıncın emareleri devam ediyordu, bugün ise yok oldu. Küçülen yüksek basınç bize uygun konumu alarak soğukları çekti. Saçmalık göremedim :)

• Vallaha o saçmaladıysa 20 senaryonun 15'inin hepsi saçmalamış demektir :D asıl saçmalama dünkü modellerdeydi, Kanada'dan Arabistana kadar uzanacak olan yüksek basıncın emareleri devam ediyordu, bugün ise yok oldu. Küçülen yüksek basınç bize uygun konumu alarak soğukları çekti. Saçmalık göremedim :)

Onu bir yana bırak. Ecmwf-Gfs paralel bir oyun çizmiş adeta. Aynı gün soğuması,aynı gün basınç veri tablosu, aynı gün yağış a.b etkisi bir araya verilmiş. Yüksek basınç konumu şuan belirleyen alçak basınç. Geri çekiliyor fakat sistem'de yine alçak basıncın y.b'ye karşı geleceği bas baya gözüküyor. Dün hani ölçecektik uzunluğunu Y.B'nin :)

• GFS'de 5. Senaryo -19 sokmuş durumdadır, herkese duyurulur :D diyagramlar şok etkisi yaratacak büyük ihtimalle :D

Mustafa yazıyorsunuzda birazda resim atın yav. :) Çoğu zaman ben dolduruyorum resimle :):)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Onu bir yana bırak. Ecmwf-Gfs paralel bir oyun çizmiş adeta. Aynı gün soğuması,aynı gün basınç veri tablosu, aynı gün yağış a.b etkisi bir araya verilmiş. Yüksek basınç konumu şuan belirleyen alçak basınç. Geri çekiliyor fakat sistem'de yine alçak basıncın y.b'ye karşı geleceği bas baya gözüküyor. Dün hani ölçecektik uzunluğunu Y.B'nin :)

Tüh unuttuk, kaçtı fırsat elimizden :D

• Mustafa yazıyorsunuzda birazda resim atın yav. :) Çoğu zaman ben dolduruyorum resimle :):)

Dostum telefondayım :) GEFS'in 5. Senaryosunun 204. Saatini paylaşın bakalım, bayram etsinler :D Karadenizli dostlar da sevinsin bence :) 2. Senaryonun 184 veya 192. Saatini atarsanız da sevinirim :)

• Dostum telefondayım :) GEFS'in 5. Senaryosunun 204. Saatini paylaşın bakalım, bayram etsinler :D Karadenizli dostlar da sevinsin bence :) 2. Senaryonun 184 veya 192. Saatini atarsanız da sevinirim :)

Sakın ha dikkat dikkat. Ölüm sebebi olabilir o modeller. Dikkat paylaşım yasaktır. Aman aman ben gördükçe ağlıyorum :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Sakın ha dikkat dikkat. Ölüm sebebi olabilir o modeller. Dikkat paylaşım yasaktır. Aman aman ben gördükçe ağlıyorum :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

GFS 204. saat

GFS umarım yine ağlatmaz. :):)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Arkadaşlar şuan ki modelleri yorumlayacak olursak detaya girmeden açıklama yapmak yeterli olur. Kısa Açıklama her şeye yetecektir. Şuan ki duruma göre....

EFSANE YOLDA GELİYOR. Bildiğin efsane çekirdek oluşumu Karadeniz üzerinde gerçekleşiyor. Kaçın ülkeyi terk edin. Stok hazırlayın. KIRMIZI ALARM.

• 10 mart sisteminden sonra nokta koyarız büyük ihtimalle ;)
    Bu arada diyagramlara bak be... Sanki subpolar alandayız. Aynı New york diyagramları gibi, paçavra, arapsaçı :D çok güzeller, hemen kaydettim :D

• Umudumu kaybetmiştim ama yeniden yeşerdi. :):)

Albert Einstein