Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet mustafa bunlar tabiki Allah ın takdir ettiği iklim olayları takdir O nundur.Fakat yorumunun şurasına katılmıyorum İstanbul un korunmadıgı fikrine. belki birçok kişi konu dışı bulacak yorumu ancak yinede yazacağım.İstanbul bal gibi korunuyor(hoş Dünya Allah ın merhametiyle korunuyor ya orası ayrı tabi) sadece iklimsel olarak alma bunu İstanbul un korunduğunun en yakın örneği 1999 marmara depremidir(Mevlam bidaha yaşatmasın) yoksa ki o fay hattı ta kuzey anadolu dan gelerek körfez den Marmara denizine girecek İzmit i yerle bir edecek İstanbul un en doğudaki ilçesi Tuzlada deniz tabanının 27 km.(rakamda yanılıyoda olabılırım) altına girerek yani bir nevi İstanbul u teğet geçerek İstanbul un en batıdaki ilçesi Avcılar dan çıkacak yani İstanbul un çevresine zarar verecek fakat İstanbul da eski binalarda ufak tefek çatlaklardan başka birşey yapamayacak.Resmen bu söylediğim olay gerçekleşmiştir ve o fayı incelemye gelen japon bilimadamları hayretler içerisinde kalmıştır.Şimdi hala diyebilirmiyizki İstanbul un korunduğu fılan yok.Evet manevi yönden çok daha kıymetli şehirler var(mekke,medine,kudüs vs.)ancak İstanbul un onlardan hiç aşağı kalır yanı yok bu konuda şöyle ki;''Konstantiniyye muhakkak fetholunacaktır onu fetheden kumandan negüzel kumandan o asker negüzel askerdir.''Hz.Muhammed(s.a.v) işte bu hadis-işerifi duyan larca belki yüzlerce sahabe-i kiram efendimiz(peygamberle birebir muhattap olmuş sohbetinde meclisinde bulunmuş)sırf bu hadis in muhattabı olmak adına Arabistan dan kalkarak İstanbul u fethetmeye gelmişlerdir.Bunların en bilineni ise eyüp sultan camii avlusunda Kabrişerrifi bulunan Eba Eyyup El Ensari Hz.leridir.daha niceleri var işte İstanbul un korunmasına vesile olan bu Mübarek Zatlardır.Bir çok kişiye saçma gelebilir bu ama ben buna yürekten inanıyorum.İSTANBUL MÜBAREK BİR ŞEHİRDİR...

Zaten Mekke, Medine kutsal diye muhteşem bir iklime, yemyeşil bir tabiat, ırmaklar, şelalelerle bezenmiş.
    Korunan ve kutsal olan Kudüs insanlarının en rahat ve huzurlu yaşaması için en güzel olanaklara sahip tabiki orada da iklim şartları mükemmel.
    İstanbul ise 20 milyona yakın insanı en güzel şartlarda koynunda barındırıyor. İnanan veya inanmayan tüm insanlar orada mutlu ve huzurlu. Deprem zaten sadece inanmayanları öldürdü. Boluda ters yüz olan türbe sahte, minareleri yıkılan camiler kapsam dışı....
    Şimdi yine bir sürü insan felsefik bir tavır içerisinde hoşgörü yüzünün altında saklanan tehtid dolu cümlelerle beni kınayacaklar ve doğru yolu gösterecekler.
    Lütfen yapmayın ben nasıl sizin inancınızı özgürce yazdıklarınızı dinliyorsam sizde benim düşüncelerime saygılı olun çünkü ben size saygısızlık yapmadan eleştiriyorum.

Saygılar

• Zaten Mekke, Medine kutsal diye muhteşem bir iklime, yemyeşil bir tabiat, ırmaklar, şelalelerle bezenmiş.
    Korunan ve kutsal olan Kudüs insanlarının en rahat ve huzurlu yaşaması için en güzel olanaklara sahip tabiki orada da iklim şartları mükemmel.
    İstanbul ise 20 milyona yakın insanı en güzel şartlarda koynunda barındırıyor. İnanan veya inanmayan tüm insanlar orada mutlu ve huzurlu. Deprem zaten sadece inanmayanları öldürdü. Boluda ters yüz olan türbe sahte, minareleri yıkılan camiler kapsam dışı....
    Şimdi yine bir sürü insan felsefik bir tavır içerisinde hoşgörü yüzünün altında saklanan tehtid dolu cümlelerle beni kınayacaklar ve doğru yolu gösterecekler.
    Lütfen yapmayın ben nasıl sizin inancınızı özgürce yazdıklarınızı dinliyorsam sizde benim düşüncelerime saygılı olun çünkü ben size saygısızlık yapmadan eleştiriyorum.

Saygılar

O kutsallık zahirde değil batındadır saygısızlık yapmayacağım elbetteki herkesin düşüncesine saygımız var.Ancak sen yorumlarına yada düşüncelerine herhangi bir eleştiri almamak için yolu baştan tıkıyosun bende kendimi yormayacağım zira anlatsamda anlamak istemeyeceğini ima etmişsin zaten ve bu konuları konusmak içinde bu platform yetersiz kalır..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• O kutsallık zahirde değil batındadır saygısızlık yapmayacağım elbetteki herkesin düşüncesine saygımız var.Ancak sen yorumlarına yada düşüncelerine herhangi bir eleştiri almamak için yolu baştan tıkıyosun bende kendimi yormayacağım zira anlatsamda anlamak istemeyeceğini ima etmişsin zaten ve bu konuları konusmak içinde bu platform yetersiz kalır..

Çok teşekkür ederim Beyefendi.
    İşte tam da bunu demek istiyorum. İnançı konuşmanın veya inanç odaklı yorum yapmanın yeri burası olmamalı. Katılıyorum.
    Herkesin farklı inancı var veya yok hepimizin burada bulunmasının ortak paydası Hava Olayları sadece bunları konuşalım böylelikle konu dışına çıkmamış oluruz
    Saygılar

• 5 martta son cemre dusse neolur mgm 5 marta kocaeliye kar ikonunu koymus ama net degil cumartesi netlescek ins.

[size=medium]___•»ЯΞĐ•ĐÏΛßŁΘ«•¯¯¯[/size]

[size=medium]8 Şubat 2013[/size][size=medium]
    [/size]

[size=medium]Kocaeli/İzmit[/size]