Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Mustafam diyagramlar sinirimi bozdu zaten -15 te olanda var +5 te olanda bu kararsızlık yordu beni artık. :D

bana isterseniz deli diyin 27 sinden ıtıbaren soguk perıyoda gırıyoruz mart basında ıse soguk tavan yapacak 850 hpa da - 15 500 de -40 lar gorebılırız.. 2m dahi -5 in uzerıne cıkamayacak benımkı tahmın tutar yada tutmaz onu Allah bilir..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Mustafam diyagramlar sinirimi bozdu zaten -15 te olanda var +5 te olanda bu kararsızlık yordu beni artık. :D

Kimin moralini bozmadı ki :D gerçeği söylüyorum, hayatımda hiç bu kadar hayal kırıklığı yaşamamıştım. Şubat sonu mart başı için de hayal kırıklığı yaşama ihtimalim var ama bize İzlanda tokat vurmuş, bir sistem daha vursa çok mu diyorum :D İçim kan ağlasa da tek umudum o İngiltere'deki 1040'lık yüksek basıncın indirme potansiyeli olan çekirdek ve Bu salınım sayesinde doğu akdenizde alçak basınçların oluşup bizi tatmin etme ihtimali :) Bazıları artık efsane olsa da ben 2013'ten nefret etmekten bıkmam diyor ama şöyle 10cm dahi yağsa havalara uçup 2013 çok güzel bitti diyeceklerinden adım gibi eminim :D

• 2013 kışı modellerin uzun vadede efsane tarzı görüntüler sunup birkaç gün sonra gizemli bir şekilde o sistemleri yok etmesiyle hatırlanacak bence, sıcağıyla felan değil. Sıcağıyla hatırlanacak bir yıl varsa o da 2007 yılıdır bence.

• bana isterseniz deli diyin 27 sinden ıtıbaren soguk perıyoda gırıyoruz mart basında ıse soguk tavan yapacak 850 hpa da - 15 500 de -40 lar gorebılırız.. 2m dahi -5 in uzerıne cıkamayacak benımkı tahmın tutar yada tutmaz onu Allah bilir..

kafayı sıyırmış diyeceğim bir sıkıntı olmazsa. :D
    ve 850de +10 görebilme ihtimali çok daha yüksek :P

• Ben her gün tekrarlamaya devam edeceğim. 27 Şubat gecesi soğuklar %100 geliyor. Fakat her gün GFS-ECMWF-Diyagram değerlerinde kuvvetini yitiriyor. İstanbul 27 gecesinden itibaren 8 derecenin altına inecek.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Ben her gün tekrarlamaya devam edeceğim. 27 Şubat gecesi soğuklar %100 geliyor. Fakat her gün GFS-ECMWF-Diyagram değerlerinde kuvvetini yitiriyor. İstanbul 27 gecesinden itibaren 8 derecenin altına inecek.

Zaten şuanda öyle sayılır be abicim zaten bu şekilde geldikten sonra pek bir şey ifade etmez benim için.

• kafayı sıyırmış diyeceğim bir sıkıntı olmazsa. :D
    ve 850de +10 görebilme ihtimali çok daha yüksek :P

tamam anteplim geldınde sen oyle de sıkntı yok bnde burdaym sende :D

• Zaten şuanda öyle sayılır be abicim zaten bu şekilde geldikten sonra pek bir şey ifade etmez benim için.

Çok güç kaybetti. İlk başta ki senaryolar ile alakası yok. 240. saatte -15-20 hatta daha kuzeyimiz de -30'lar varken. 0'ı göremiyoruz artık. Üzücü. Ama değişme ihtimali var takibe devam :) :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Soğuma geçtiğimiz ve şu günlerde de mevcut sıcaklıklarda 6-9 derece arasında gitti-geldi önümüzdeki 3-4 gündür ama kayda değer yağış yoktu.Şimdi yine 8 derece altına düşse ne olur düşmese ne olur kky bile olmaz.Net veriler sunun ortalama tahmin herkeste mevcut.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Soğuma geçtiğimiz ve şu günlerde de mevcut sıcaklıklarda 6-9 derece arasında gitti-geldi önümüzdeki 3-4 gündür ama kayda değer yağış yoktu.Şimdi yine 8 derece altına düşse ne olur düşmese ne olur kky bile olmaz.Net veriler sunun ortalama tahmin herkeste mevcut. :hfyeni (30): :hfyeni (30):

Ben sadece bir bilgi verdim. Düşse kar yağar düşmese kar yağmaz dimi bunu da ben mi söyleyeyim ? Net veri dediğin şeyi açıklar mısın ? Net olan nedir yani ? Meteorolojide kesinlik denen bir şey varsa da ben bilmiyorum. Onu bırak bundan 8-9 gün sonrasında ki sıcaklık değerlerine sadece tahmin yaptık. Özel güçlerimiz yok 10 gün sonrasının sıcaklığını kesin olarak ölçmek için. Yazdıklarını düşünerek yaz. :hfyeni (30): :hfyeni (30): :hfyeni (30): :hfyeni (30):

• Bakalım akşam güncellemesi ne olacak.

şu 2 gün pek bi değişim olmaz diye düşünüyorum özellikle gfs de ecmwf ıyı cıkabılır zıra oğlende düzelme gösterdi basınc ve sıcaklık tablosunda sınyal verdı ecmwf istediğimiz gibi devam ederse gfs de ona uyacaktır ;) bıde ben modeller arasında mutabakat hiç görmedim bu sene olmamasıda normal değilmi? sonucta senaryo sunuyolar eğer olurda sistem gelirse köklü değişimi 22 23 unden ıtıbaren görebiliriz diye düşünüyorum..

• şu 2 gün pek bi değişim olmaz diye düşünüyorum özellikle gfs de ecmwf ıyı cıkabılır zıra oğlende düzelme gösterdi basınc ve sıcaklık tablosunda sınyal verdı ecmwf istediğimiz gibi devam ederse gfs de ona uyacaktır ;) bıde ben modeller arasında mutabakat hiç görmedim bu sene olmamasıda normal değilmi? sonucta senaryo sunuyolar eğer olurda sistem gelirse köklü değişimi 22 23 unden ıtıbaren görebiliriz diye düşünüyorum..

aynı fikirdeyim :4722

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Ben sadece bir bilgi verdim. Düşse kar yağar düşmese kar yağmaz dimi bunu da ben mi söyleyeyim ? Net veri dediğin şeyi açıklar mısın ? Net olan nedir yani ? Meteorolojide kesinlik denen bir şey varsa da ben bilmiyorum. Onu bırak bundan 8-9 gün sonrasında ki sıcaklık değerlerine sadece tahmin yaptık. Özel güçlerimiz yok 10 gün sonrasının sıcaklığını kesin olarak ölçmek için. Yazdıklarını düşünerek yaz. :hfyeni (30): :hfyeni (30): :hfyeni (30): :hfyeni (30):

Vito sen bana akıl verecek kişi değilsin.Ne yazdığım apaçık ortada idrak sorunun var belli ki.26 Şubat dendi sonra 24 saatlik sapma var deniyor ona da tamam dedim.Ee sen şimdi dersen 27 gecesi 8 derece altına düşecek diye başlığa ve beklentiye uygun mu bir muhakeme yap istersen.Bilgilerini dikkatle takip ediyorum beğeniyorum zaten onda bir problem yok. İTÜ'de yanılmaya çok başladı zaten son 1 ayda hoş kimler yanılmadı ki...Net veriden kastım başlıktaki gibidir.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bakalım akşam güncellemesi ne olacak.

semih beyin dediği gibi bu akşam ve yarın önemli neyin ne olacağını kesin belirten modeller artık ortaya çıkacak. ama sistemin bir miktar güç kaybettiği doğru. zira haftasonu istanbulun doğusunda sıcaklıklar yer yer 15 derece ve üzerini görecek.haftabaşı malum 26sı bakalım. :hfyeni (42):

• Vito sen bana akıl verecek kişi değilsin.Ne yazdığım apaçık ortada idrak sorunun var belli ki.26 Şubat dendi sonra 24 saatlik sapma var deniyor ona da tamam dedim.Ee sen şimdi dersen 27 gecesi 8 derece altına düşecek diye başlığa ve beklentiye uygun mu bir muhakeme yap istersen.Bilgilerini dikkatle takip ediyorum beğeniyorum zaten onda bir problem yok. İTÜ'de yanılmaya çok başladı zaten son 1 ayda hoş kimler yanılmadı ki...Net veriden kastım başlıktaki gibidir.

Ben net bilgi verecek kapasite de değilim bu kadar uzun süreli tahminler açısından. Sana karşı değil kimsenin kimseye akıl verecek bir durumu olamaz ( İstisnalar dışında ). Başlık sadece bir konu. Ben ise konunun içeriği ve devamı hakkında yorum yaptım. Sorun yok ;)

• Vito sen bana akıl verecek kişi değilsin.Ne yazdığım apaçık ortada idrak sorunun var belli ki.26 Şubat dendi sonra 24 saatlik sapma var deniyor ona da tamam dedim.Ee sen şimdi dersen 27 gecesi 8 derece altına düşecek diye başlığa ve beklentiye uygun mu bir muhakeme yap istersen.Bilgilerini dikkatle takip ediyorum beğeniyorum zaten onda bir problem yok. İTÜ'de yanılmaya çok başladı zaten son 1 ayda hoş kimler yanılmadı ki...Net veriden kastım başlıktaki gibidir.

ustad 26 sı dedı ama takıp ettıysen yorumlarında 1 2 gunluk gecıkme olablr dedı hıc gelmeyedebılır sonucta tahmın yapılıyo burada kımse kımse ye hesap soramaz kımsenın elınde su tarıhte kesın gelecek deme kudretı yoktur beklıyoruz ıste hep bırlıkte.. sende bekle

• Bakın dostlar, yine başlamışsınız kavga etmeye. Acilen bu duruma bir önlem alınmalı yönetim tarafından

onlem soyle alınır sıtenın moderatorlerı sistemin asılı kaldıgı bolgeye gıdecek kulagından tutup tıpıs tıpıs uzerımıze getırıcek baska turlu onlem alınamaz bence :D zaten o sıstem geldıgnde forum gulluk gulıstanlık olur