Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir kez daha özenle belirteyim ki, kimsenin belleğinde soru işareti oluşmasın. Kesinlikle Semih Bey'i kırmak için yazmadım, sadece objektif irdeleme yaptım. Bunun adı da eleştiri... Kırgınlığım ise belirtiğim gibi sayısal modeller, veriler ile imanı harmanlayan ve din reklamı yapan üyelere tepkim nedeni ile tarafıma verilen ceza.

Saygılarımla...

• YARIM SAAT ÖNCE BÜNYAMİN SÜRMELİDEN GELEN TWET

@BunyaminSurmeli: Bizim modellerimizde kar goruntusu yok, en azindan Marmara'da. 27-28'i gibi sert bir soguk olabilir. Herkese iyi geceler...

(Büyük yazdığım için kususra bakmayın). :)

onun modelleri neymiş acaba merak ettım bak simdi bizim modellerimizdede suan kar goruntusu yok ama olmıyacagı anlamına gelmez sert soguguda dıyagramlara bakarak soyluyo kesın onu bızde bılıyoruz off herkes kendını tahmıncı zannedıyo..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Sevgili barbados

Benim kırgınlığım dini inanç reklamı yapan üyelere kızgınlığımı dile getirdiğim izin tarafıma verilen 'banlama' cezasıdır. Semih Bey'e ' sende bir kar yağdıramadın' değil:)

kimse dini inanç reklamı yapmıyo burda Allah izin verirse inşallah vs. demek dini inanç reklamımı sen inançlarla dalga geçersen(umarım allah kar yagdırır sözüne atfen sanki ondan başka o kudrete sahip biri varmıs gibi) o sekılde tepkı alırsın.Şunuda söyliyim modeller diyagramlar ao.nao vs. evet bunlar bılımsel verı sunarlar bızde bakarak tahmın yaparız ama onun kudretının yanında hepsi boş birer zımbırtıdan ileri gidemez bunuda o kafana sok..

• Sayın Abuzittin Euzubillahimineşşeytanirracimoğlu, birkere bozuk saat benzetmesi hiç olmamış. Şayet 50 küsür yaşında bir olgunluğa sahip olsaydınız, daha hafif ifadelerle , tepkinizi dile getirebilirdiniz.

Öncelikle şunu bilmeniz gerekiyorki yanılan ve yanıltan, Semih Mesut Aşan değil, model ve endekslerdir. Efsane Semih hz. mikailmide kendi kafasından hava tahmini yapacak. Modeller ve endeksler hangi tarihi işaret ettiyse, yaklaşık olarak aynı tarihlere yoğunlaşıldı. Burada eleştirilecek tek nokta, hemen her soğuk modele, belirli bir ısrar durumunu gözetmeden olacak gözüyle bakıp, her sakallıyı dedemiz sanmaktır. Meğerse her sakallı usame bin ladinmiş. :) :) :)

Ortalığın sakallı kaynadığı bazı modelleri hep dede sandık. Ancak zamanla anladıkki bunlar el kaideymiş. :) :) :) Ne yapalım herkes sakal bırakınca ayirt edemiyoruz :)

Efsane Semih kimseye silah zoruyla beni takip edinde demedi. Adam gördüklerini söyledi ama biraz erken davrandı hep. Tek eleştirilecek noktası o. Ancak sizler efsane Semih'in amatör tahminci olduğunu biliyordunuz, profosyonellerede baktınız inkar etmesin kimse. Gökhan Hoca, medya önünde yanıldı bu sene hemde 2-3 kere ki gayet doğal neticede bunun adı hava. Hava kumardır. Şeytanı bol, riski çoktur. Havada yaptırır, Hava'yıda aldırır. Bu sene Özgül Menderesinden, Eldebiran Ayan'ından tutta, Hüseyin Öztele kadar birçok tahminci elde olmayan Gfs dansözlüklerinden dolayı en az 2 kere yanıldı. Bu senenin tek karizma yapan adamı Bünyamin Sürmeli oldu, hemen hemen hiç uzun vade tahmini yapmadı ve iyi tedbir aldı. Çünkü 24-26 aralık vakasında ortak olarak herkes yanılınca, bazı tahminciler tedbirli davrandı ve netice itibariyle bu sene karizma yaptılar.

Kismetse gelir hintten, yemenden kismet değilse ne gelir elden. Onlar yanlış biliyor kimse'nin suçu değil :) (gfs için gelsin)

• Bir kez daha özenle belirteyim ki, kimsenin belleğinde soru işareti oluşmasın. Kesinlikle Semih Bey'i kırmak için yazmadım, sadece objektif irdeleme yaptım. Bunun adı da eleştiri... Kırgınlığım ise belirtiğim gibi sayısal modeller, veriler ile imanı harmanlayan ve din reklamı yapan üyelere tepkim nedeni ile tarafıma verilen ceza.

Saygılarımla...

Tarafınıza verilen ceza işlemi incelemeye alınmıştır. Üyelerimizin istekleri, şikayetleri bu forumda her zaman yönetici ve benden önce gelir. Çünkü Hava Forum tüm üyelerindir, tek bir sahibi yoktur. Üyeler ne derse o olur. İyi akşamlar.

• çok güzel yazmıssın karrdes hepsıne katılıyorum yalnız semıh ın erken davrandıgından oturu elestırılmesı harıc elestırecek hıc bırsey yok ortada daha henuz verdıgı tarıh gelmedı bı gelsın dedıgı olmazsa kı kesın olacak dıye bırsey yok ozaman hep bırlıkte terbıye sınırlarını aşmadan eleştırırız..

• Sistem gelmedi gelmedi diyorsunuz acele ediyorsunuz.Yine acele yine acele.Biraz sabırlı olun bekleyin, ay sonu olmadıki ? Olsun baktık sistem gelmedi nerde hata yaptık soruştururuz. Anı yaşamadan yaşamışçasına yazmayın :D

• Bünyamin Sürmeli bizden bahsediyor :D :D

Havayi Koklayan Adam ‏@BunyaminSurmeli
    Meteoroloji jargonuna yeni bir tanimlama girdi; "Efsane Kar". Yine boyle haberler dolasiyor ortada.

Einmal editiert, zuletzt von karmania ()

Meteoroloji jargonuna yeni bir tanimlama girdi; "Efsane Kar". Yine boyle haberler dolasiyor ortada.

haha tamam efsane kesın gelıyor :D

Yine iyi adam.. Açıkça hedef gösterip şu şu kişiler bunu diyor dememiş, ortaya atmış. Zamanında havadelisi onu açıkça hedef göstermişti. Bünyamin Sürmeli hem iyi adam hemde iyi tahminci. Zaten zamanında 2-3 reklamda oynaması onun kalitesini gösteriyor.

• Gece güncellemeleri berbat :(

Keşke diyorum güneyden bile olmuş olsun bir alçak basınç türesin şu günleri yağışsız geçirmeyelim. Çünkü yarın haziranda temmuzda bu günler aranır. Modeller soğuk göstermezse göstermesin Razıyım soğuksuz karsız günlere.. Lakin yağışsızlığı hiç kaldıramam. Ölümü gördük artık sıtmaya razı olma vakti geldi.

Einmal editiert, zuletzt von KARYAGISIST ()

• Yine iyi adam.. Açıkça hedef gösterip şu şu kişiler bunu diyor dememiş, ortaya atmış. Zamanında havadelisi onu açıkça hedef göstermişti. Bünyamin Sürmeli hem iyi adam hemde iyi tahminci. Zaten zamanında 2-3 reklamda oynaması onun kalitesini gösteriyor.

budur :4722:hfyeni (25):

• onun modelleri neymiş acaba merak ettım bak simdi bizim modellerimizdede suan kar goruntusu yok ama olmıyacagı anlamına gelmez sert soguguda dıyagramlara bakarak soyluyo kesın onu bızde bılıyoruz off herkes kendını tahmıncı zannedıyo..

Bünyamin beyin kendi modellerinden kastı %90 "accuweather" :) :) 27-28 gibi 8 derecelik bir düşüş gösteriyor. Zaten Cnntürk hava durumu tamamen accuweather kullanıyor. Aslında sıcaklıkları uzun vadede sürekli yüksek tutarak şuana kadar pek de yanılmadılar :) bu senenin galibi bence accuweather :) :)

• Mart ayı ile birlikte polar koridor açıldığından dolayı beklemeye devam. Atmosfer bize her zaman sürpriz yapabilir. Bu kış burada bitmez, şubatın 27'sinin gecesinde kar olabilir, 28 şubata da sarkabilir, sonrasında zaten kuvvetli bir şekilde açılıyor polar koridor. Bakalım bize neler düşecek :)

• Mart ayı ile birlikte polar koridor açıldığından dolayı beklemeye devam. Atmosfer bize her zaman sürpriz yapabilir. Bu kış burada bitmez, şubatın 27'sinin gecesinde kar olabilir, 28 şubata da sarkabilir, sonrasında zaten kuvvetli bir şekilde açılıyor polar koridor. Bakalım bize neler düşecek :)

İçimizdeki umut Nisana kadar gider bu gidişle :D

• Sayın Semih Mesut Aşan...

Bir daha yazmayacağım dedim ancak rahatsızlığımı dile getirip öyle veda etmek istedim. Bugün ya da dün bir notunuz şu şekilde; "Ben geldim sitenin tıklama aranı %400 arttı..." Doğrudur, belki de çok çok daha fazla artmıştır. Ne var ki, ben ya da benim gibi düşünenler sitenin tıklanma oranından çok kar yağışı olup olmayacağını merak etmekteyiz. 50 yaşını devirmiş bir insan olarak benim algıladığım; sizin 'ben merkezci' olmanız. Bugün demişsiniz ki, "Ay sonu İstanbul'da kar ihtimali %80..." Sanıyorum ilköğretim öğrencisi de mevsimin kış olduğunu ve kar yağma ihtimalinin %80 olduğunu rahatlıkla dile getirebilir. Sürekli övündüğünüz 'Ocak ayındaki tahmininize' gelince, bozuk bir saat günde iki kez doğru zamanı gösterir! Keşke sürekli 'takibi devam' diyerek sitenin tıklanma oranını arttırma çabasında olmasaydınız. Gerçekleri dile getirseydiniz. Kesinlikle sizi kırmak için yazmadım ama daha gençsiniz ve önünüzde epey yol var. Ben hava tahmincisinin zeki,çevik ve aynı zamandı tıklanma sayısından çok gerçekçisini severim.
    Sevgi ve Saygılarımla...

Çok çok yanlış bir tespit ve çok kırıcı.50 yaş üzeri olgunluğuna yakışmayan bir yorum bu.Cevap vermeyeceğim cümle cümle açıklama yapmayacağım."Ben geldim sitenin tıklama aranı %400 arttı..." Ben böyle bir cümle kullanmadım ayıptır.Tekrardan anlayarak okuyunuz.

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()