18-26 Şubat "olası" sistem değerlendirme

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar 18 şubat tarihinde yurdumuz sibiryadan uzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Bu soğuk hava "KAR"ıda yanında getirecek diyebiliriz. Bu sistem özellikle Marmara , İç anadolu ve Ege'ye yarayacak diyebiliriz. Bu sistem yağış açısından biraz düşük gibi görünüyor şuan için. İlerleyen günlerde daha ayrıntılı bir değerlendirme ile karşınızda olacağım.

BOL KARLI GÜNLER.. :)

Einmal editiert, zuletzt von Okluzyon ()

• Arkadaşlar 18 şubat tarihinde yurdumuz sibirya üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Bu soğuk hava "KAR"'ı da yanında getirecek diyebiliriz. Bu sistem özellikle Marmara , İç anadolu ve Ege'ye yarayacak diyebiliriz. Bu sistem yağış açısından biraz sıkıntılı gibi görünüyor şuan için. İlerleyen günlerde daha ayrıntılı bir değerlendirme ile karşınızda olacağım.

Yazım hataları var, cümle kuruluşları özensiz. Öncelikle konu açmadan önce çok titiz davranmamız gerekiyor. Buradaki yazıyı noktası, virgülüne dokunmadan Havaturka'ya kopyalamışsın. Hava forum'da derecen HF üye, orada ise yeni üye sıfatındasın. Bu yüzden biraz özgün yazılar yaz. Her yerde aynı yazı insanları ciddiye almamak şeklinde yorumlanabilir.

Emek ile açılan konulardan yanayım. Mesela MustafaEthem her yeni konusuna ciddi emek veriyor. Konunun gelişimine göre Havaturka'da farklı burada farklı yorumlar yapıyor. Bana göre özgünlük ve orjinallik budur. Helal olsun emek vererek özenli ve düzenli bir biçimde yazıyor yazılarını.

Seninde kötü niyetin olduğunu düşünmemekle birlikte biraz daha dikkatli olmanı ve iyi etüt edilmiş, emek sarfiyatı yüksek konular açmanı öneririm. Konu üstünde düzenleme yaparak başlayabilirsin işe. İlave bilgiler, dipnotlar sun ve konun ilgi çekici hale gelsin.

• Yazım hataları var, cümle kuruluşları özensiz. Öncelikle konu açmadan önce çok titiz davranmamız gerekiyor. Buradaki yazıyı noktası, virgülüne dokunmadan Havaturka'ya kopyalamışsın. Hava forum'da derecen HF üye, orada ise yeni üye sıfatındasın. Bu yüzden biraz özgün yazılar yaz. Her yerde aynı yazı insanları ciddiye almamak şeklinde yorumlanabilir.

Emek ile açılan konulardan yanayım. Mesela MustafaEthem her yeni konusuna ciddi emek veriyor. Konunun gelişimine göre Havaturka'da farklı burada farklı yorumlar yapıyor. Bana göre özgünlük ve orjinallik budur. Helal olsun emek vererek özenli ve düzenli bir biçimde yazıyor yazılarını.

Seninde kötü niyetin olduğunu düşünmemekle birlikte biraz daha dikkatli olmanı ve iyi etüt edilmiş, emek sarfiyatı yüksek konular açmanı öneririm. Konu üstünde düzenleme yaparak başlayabilirsin işe. İlave bilgiler, dipnotlar sun ve konun ilgi çekici hale gelsin.

Haklısın , konu açma konusunda yeteneğim olmayabilir. Değerlendirmeni ve bir kişiyi örnek göstermeni tebrik ediyorum. Senide bir hocam gibide takip ediyorum fakat ilk kez böyle bir konu açıyorum aklında bulunsun. ;) Aynısını havaturka'da paylaştım iki forumda da faaliyet gösteriyorum şuan bir forumdan teklif bekliyorum daha doğrusu başvuruyorum öyle söyleyeyim sana. ;)

• Arkadaşlar 18 şubat tarihinde yurdumuz sibiryadan uzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Bu soğuk hava "KAR"ıda yanında getirecek diyebiliriz. Bu sistem özellikle Marmara , İç anadolu ve Ege'ye yarayacak diyebiliriz. Bu sistem yağış açısından biraz düşük gibi görünüyor şuan için. İlerleyen günlerde daha ayrıntılı bir değerlendirme ile karşınızda olacağım.

Evet Ege'ye de yarar ama kıyısına yaramaz iç taraflarına yarar iç ege deseydin daha iyi olurdu ;)

Einmal editiert, zuletzt von Onur_35 ()

• Bugün sisteme 1 gün daha yakınlaştık ve sistem artık %70 geliyor sayılır. Şuanlık tek sorunumuz yağış ve a.b . Alçak basınç gelirse bile nereye gelecek ? bunun detaylarını ilerleyen günlerde paylaşacağım.

• Arkadaşlar bugünkü değerlendirmede ;

Ülkemiz sibirya üzerinden gelen soğuk hava ile kış günlerini hatırlayacak diyebilirim. 23 Şubat itibariyle yurdumuz trakya üzerinden yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Bu yağışlı hava Marmara'nın işine yarayacaktır o zamana kadar soğuklar kalırsa tabii. :)

Einmal editiert, zuletzt von Okluzyon ()