Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von furkan217 pid='95353' dateline='1401811404'

Bu sistemde istanbul avrupa nasıl olur? Özellikle b.düzü tarafı

Ufak çaplı sel olur, yani gönlünüzü yetirir.

AF-YOK

• Dünki gibi görüntüler çıkar ortaya.. Bu da güzel yağış demek tabi bu gece toz taşınımı var bunun için de önlemler alınabilir.

• Zitat von @HavaBiliri pid='95352' dateline='1401808074'

Öncelikle kendimi tanıtarak başlamak istiyorum ben Eren. Hava Tahminiyle uğraşan biriyim nickimden beni tanıyanlar vardır.. Artık HavaForum 'da da aktif üye olmayı düşünüyorum..

Hoşgeldin.

• Zitat von @HavaBiliri pid='95352' dateline='1401808074'

Öncelikle kendimi tanıtarak başlamak istiyorum ben Eren. Hava Tahminiyle uğraşan biriyim nickimden beni tanıyanlar vardır.. Artık HavaForum 'da da aktif üye olmayı düşünüyorum..

Hoşgeldin Eren, seni HavAtmosfer'den tanıyorum. Yazın buralar pek aktif olmaz fakat sen şimdiden aktifliğe başlayabilirsin :) .

AF-YOK

• Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='95373' dateline='1401828360'

Haziran ayı için Yağış ve sıcaklık bakımından nasıl bir beklentiniz var?

Sıcaklık normal zaman zaman m.n. altı
    Yağış ise mevsim normallerinin bayaa üstünde olacak gibi, Temmuz da Haziran'a benzer. Fakat Ağustos ayında ise sıcak ve yağışsız hava hakim olacak gibi duruyor.

AF-YOK

• Sıcaklık normal zaman zaman m.n. altı
    Yağış ise mevsim normallerinin bayaa üstünde olacak gibi, Temmuz da Haziran'a benzer. Fakat Ağustos ayında ise sıcak ve yağışsız hava hakim olacak gibi duruyor.

Teşekkürler umarım Mayıs ayı gibi normallerin altında başlayıp normallerin üzerinde sıcaklıkla bitmez Haziran'da.Normallerin üzerinde sıcaklıklar görünce deli oluyorum herneyse önemli olan yağışlar Eylül'e Ekim'e kadar idare edelim de sonra güzel yağışlar başlar bence.

• Ben sıcak yaz bekliyorum dedim ama şu yağmurlar biterse yanarız haberiniz olsun yani bol bol dua edin en azından Ramazan' ı çıkartalım sonrası çok sıcak olabilir :)

• Zitat von KarTutkusu03 pid='95375' dateline='1401828702'

yağışlar her hafta olucak diyosun?

• Zitat von KarTutkusu03 pid='95375' dateline='1401828702'

Sağol İnşallah..

• Zitat von oxe pid='95381' dateline='1401865945'

yağışlar her hafta olucak diyosun?

Her hafta olmasa da 2 haftaya bir.
    Rüzgar hareketlerine baksana okyanuslardaki, ben pek birşey anlamam fakat anlayabildiğim kadarıyla bi çemberin içindeyiz bu yaz :) .
    Umarım bu kışa bir etkisi POZİTİF yönden olur. Sizce kışa bir etkisi olur mu, üstâdlar?

AF-YOK

• Zitat von KarTutkusu03 pid='95386' dateline='1401877254'

Her hafta olmasa da 2 haftaya bir.
    Rüzgar hareketlerine baksana okyanuslardaki, ben pek birşey anlamam fakat anlayabildiğim kadarıyla bi çemberin içindeyiz bu yaz :) .
    Umarım bu kışa bir etkisi POZİTİF yönden olur. Sizce kışa bir etkisi olur mu, üstâdlar?

Bu kışa etkisi El Nino' dur. Semih abiye şimdi hak veriyorum bu dönemde bile bu kadar yağış taşıyabiliyorsa sonbahar ve kış mevsiminde rahat rahat taşır yani büyük oranda ılık bir kış bizi bekliyor denebilir.

• Zitat von Gray Cities pid='95387' dateline='1401888554'

Bu kışa etkisi El Nino' dur. Semih abiye şimdi hak veriyorum bu dönemde bile bu kadar yağış taşıyabiliyorsa sonbahar ve kış mevsiminde rahat rahat taşır yani büyük oranda ılık bir kış bizi bekliyor denebilir.

Bence tüm koşullara sahip bir yaz da olabilir..[/quote]

• Zitat von Gray Cities pid='95387' dateline='1401888554'

Bence tüm koşullara sahip bir yaz da olabilir..

• Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='95476' dateline='1401973740'

Orhan Şen kışın başında bakmayın bu soğuklara kış ılık geçiçek dedi ve dediği tuttu.Şimdi de bakmayın bu serin havaya yaz sıcak geçiçek diyorlar oruç tutacaklar mahvoldu bu sene http://www.mynet.com/haber/gun…k-sicak-gececek-1283763-1

Bende öyle diyordum yine öyle diyorum :D