Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yeni yapılacak 3.havaalanı yüzünden kuzeyde 1.5 milyon ağaç kesilecek. bu kesilecek ağaçlar istanbula karadeniz yağış bırakan karadeniz üzerindeki nemi çeken yerlerde bulunmakta. ayrıca yeniköy-sazlıdere-küçükçekmece arası yapılacak kanal yüzünden kesilecek ağaç ve bozulacak doğal örtü şu an için bilinmiyor. özelikle istanbulun içme suyunun sağlandığı terkos gölününün hemen yanı başına yapılan bu projeler yüzünden benim fikrime göre istanbul önüzümdeki yıllar doğru dürüst kar ve yağmur yağışı almaz. çünkü kesilecek ağaçlar karadeniz üzerindeki nemi çeken ağaçlar. ayrıca bence istanbulun önümüzdeki yıllarda içme suyu da kirlilik yüzünden tehlikeye girmiştir.

buyrun tartışalım. özellikle 1.5 milyon ağacın kesilmesi istanbulun yağış miktarını nasıl etkiler?

• Yeni yapılacak 3.havaalanı yüzünden kuzeyde 1.5 milyon ağaç kesilecek. bu kesilecek ağaçlar istanbula karadeniz yağış bırakan karadeniz üzerindeki nemi çeken yerlerde bulunmakta. ayrıca yeniköy-sazlıdere-küçükçekmece arası yapılacak kanal yüzünden kesilecek ağaç ve bozulacak doğal örtü şu an için bilinmiyor. özelikle istanbulun içme suyunun sağlandığı terkos gölününün hemen yanı başına yapılan bu projeler yüzünden benim fikrime göre istanbul önüzümdeki yıllar doğru dürüst kar ve yağmur yağışı almaz. çünkü kesilecek ağaçlar karadeniz üzerindeki nemi çeken ağaçlar. ayrıca bence istanbulun önümüzdeki yıllarda içme suyu da kirlilik yüzünden tehlikeye girmiştir.

buyrun tartışalım. özellikle 1.5 milyon ağacın kesilmesi istanbulun yağış miktarını nasıl etkiler?

İstanbul'da ağaç kesile kesile zaten yaklaşık 100 kg az yağış alıyor.Devam ederlerse bu azalmaya devam edecek kessinler.Görürler sonra.

• Evet işte bu momentum bu olsa gerek miyşın komplit.Müthiş yağışlar başladı kuzeyden yağışlar adım adım yaklaşıyor oarj yok ama yağış iyi 2-3 saat sağlam yağarsa.20 kg hatta 25'le kapatarız.inşallah yarında 20 alırız.O zaman iyi ayın 21 'i biraz var 25'inden sonra tekarar yağış var haziran başına kadar gözküyor.Devamıda olur umarım sence nasıl olur Karyagısıst abi?? :)

• İstanbul'da ağaç kesile kesile zaten yaklaşık 100 kg az yağış alıyor.Devam ederlerse bu azalmaya devam edecek kessinler.Görürler sonra.

Ben aslında onlara mektup yazmıştım ama beni takmadılar bile benim gibi bir çok inşanda bar biliyorum ama ne yaparsın burasıTürkiye eğer küçükseniz söz hakkın yok veya işin sonunu görmeden bie iş yapıyorlar ama sonrada devlet ay aman ağaçları koruyun fidandikin tohum ekin doğaya zarar vermeyin ama önce kendilerine baksınlar yağış her geçen gün azalıyor ki bu hiç güzel bir şey değil yakında yağmur dualarına başlarlar ben şimdiden hazırlık yapıp ezberliyicem :)

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Peki o sistemin inş. Gelirse marmara için ne söylersin yine kaçırıcakmıyız????

Marmara'nin yağış kaçırmasinin en büyük sebebi yağışlı geçen ocak, şubat ve özellikle mart ayında buharlaşmanın az olmasıydı. Bu tip yağışlı donemlerin ardindak bir bocalama evresi olur işte bu evre bittikten sonra haziran ve temmuz ayın'da İstanbul şov göreceğiz. Kimse kuşku duymasın.

• Evet işte bu momentum bu olsa gerek miyşın komplit.Müthiş yağışlar başladı kuzeyden yağışlar adım adım yaklaşıyor oarj yok ama yağış iyi 2-3 saat sağlam yağarsa.20 kg hatta 25'le kapatarız.inşallah yarında 20 alırız.O zaman iyi ayın 21 'i biraz var 25'inden sonra tekarar yağış var haziran başına kadar gözküyor.Devamıda olur umarım sence nasıl olur Karyagısıst abi?? :)

Aynı yağıştan bizdede vardı ama 40 dakikada kesildiki muhtemelen 3 kg ancak yağmıştır bizim buraya.

• Marmara'nin yağış kaçırmasinin en büyük sebebi yağışlı geçen ocak, şubat ve özellikle mart ayında buharlaşmanın az olmasıydı. Bu tip yağışlı donemlerin ardindak bir bocalama evresi olur işte bu evre bittikten sonra haziran ve temmuz ayın'da İstanbul şov göreceğiz. Kimse kuşku duymasın.

İnşallah

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Oğuz bu afyon ne böyle yahu? her yerden yağış alıyor kuzeyden güneyden senin sayende. Senin enerji yağışları durduruyor galiba, farkinda olmadan telekinezik enerjiyle yağışa katkı sağlıyorsun bilinçaltında ve nöron sistemde müthiş radyoaktif enerji var senin. Her şehire bir oğuz03 lazım anasını satayım :) :) :)

• Oğuz bu afyon ne böyle yahu? her yerden yağış alıyor kuzeyden güneyden senin sayende. Senin enerji yağışları durduruyor galiba, farkinda olmadan telekinezik enerjiyle yağışa katkı sağlıyorsun bilinçaltında ve nöron sistemde müthiş radyoaktif enerji var senin. Her şehire bir oğuz03 lazım anasını satayım :) :) :)

Abi Kayseriye gelem mi??Off abi düşenebiliyor musun bu sabah Konaynın kuzey çevrelerinde ve esesin güneydoğusunda süper kütleler vardı hava akımı doğuya gitti.O olsaydı 25-30 bırakırdı malesef gelmedi bakalım bu ne olacak.Bi hafifliyo bir şiddetlen,iyor artık inşallah sağlam bir şekilde yağar. :)

• İstanbul'u bu hale getirenler utansin. 3. havaalanı ne lan? Yemişim ekonomisini. Ekonomi önce yeme içme ile başlar. Millet uçakla fazla yolculuk etmeden yaşayabilir ama yemeden içmeden yaşayamaz. Önce topraktan üreteceksinki yaşayabilesin. Ha şu da var insan Nüfus'uda müthiş artıyor. Normal olan rakam 2 milyarken şu an 7 milyara dayanmis bir nüfus var. Şehirde yaşayanlara kronik hastalık şart. Sırf ben bu yüzden küçücük bir ilçede yaşıyorum, parada pulda meslekte gözüm yok. Sadece geberene kadar sağlıklı yaşamak istiyorum. Fışılayarak yaşamak istemiyorum, acaba büyük abdestten kan gelip kanser olacak mıyım? şüphesiyle yaşamak istemiyorum. Bana bakan, avukat, mühendis demesinler ama sağlıklı şekilde yaşayayım.

Ormanımı bana verin, çok yıllık bitkileri bana verin, su kaynaklarımı kurutmayın başka ihsan istemem. Yemişim sosyal yaşantısını, gezmek tozmak bunlar lükstür. İnsanın İnsanla eglenmesidir. Bizler doğaya ait varlıklarız, sonuçta bir sirkülasyon olacak ve doğaya döneceğiz. Besin zincirinin en üstünde olduğumuza bakmayın neticede benim geberik bedenimide bir ayrıştırıcı yiyecek. Öyleyse sosyaliteye önem vermek niye? 3. havaalanı bir lükstür. Thy Avrupa'nin birçok firmasına sponsor oluyor peki avrupalı, okyanus aşırı seyahatinde thy kullanıyor mu hayır? Öyleyse neyin teranesi bunlar? yapsan ne olur yapmasan ne olur? Ama o oksijen kaynağı ağaçları kestirirsen çok afedersin yılda 15 kez check up 'a girersin fışılayarak yaşarsin hiçbir besini karnın doyarak zevk alarak yiyemezsin. Bana göre hava hoş ben küçücük 9000 nüfuslu ilçemde yaşarım ha elime az para geçer ama neticede temel besin maddeleriyle senin hazır besininden daha sağlıklı beslenirim ve mutlu yaşar mutlu ölürüm ama sen hayatta kaldığın hergüne lanet eder, her tarafın ameliyat masasinda deline deline ölürsün ey zengin godaman.

• İstanbul'u bu hale getirenler utansin. 3. havaalanı ne lan? Yemişim ekonomisini. Ekonomi önce yeme içme ile başlar. Millet uçakla fazla yolculuk etmeden yaşayabilir ama yemeden içmeden yaşayamaz. Önce topraktan üreteceksinki yaşayabilesin. Ha şu da var insan Nüfus'uda müthiş artıyor. Normal olan rakam 2 milyarken şu an 7 milyara dayanmis bir nüfus var. Şehirde yaşayanlara kronik hastalık şart. Sırf ben bu yüzden küçücük bir ilçede yaşıyorum, parada pulda meslekte gözüm yok. Sadece geberene kadar sağlıklı yaşamak istiyorum. Fışılayarak yaşamak istemiyorum, acaba büyük abdestten kan gelip kanser olacak mıyım? şüphesiyle yaşamak istemiyorum. Bana bakan, avukat, mühendis demesinler ama sağlıklı şekilde yaşayayım.

Ormanımı bana verin, çok yıllık bitkileri bana verin, su kaynaklarımı kurutmayın başka ihsan istemem. Yemişim sosyal yaşantısını, gezmek tozmak bunlar lükstür. İnsanın İnsanla eglenmesidir. Bizler doğaya ait varlıklarız, sonuçta bir sirkülasyon olacak ve doğaya döneceğiz. Besin zincirinin en üstünde olduğumuza bakmayın neticede benim geberik bedenimide bir ayrıştırıcı yiyecek. Öyleyse sosyaliteye önem vermek niye? 3. havaalanı bir lükstür. Thy Avrupa'nin birçok firmasına sponsor oluyor peki avrupalı, okyanus aşırı seyahatinde thy kullanıyor mu hayır? Öyleyse neyin teranesi bunlar? yapsan ne olur yapmasan ne olur? Ama o oksijen kaynağı ağaçları kestirirsen çok afedersin yılda 15 kez check up 'a girersin fışılayarak yaşarsin hiçbir besini karnın doyarak zevk alarak yiyemezsin. Bana göre hava hoş ben küçücük 9000 nüfuslu ilçemde yaşarım ha elime az para geçer ama neticede temel besin maddeleriyle senin hazır besininden daha sağlıklı beslenirim ve mutlu yaşar mutlu ölürüm ama sen hayatta kaldığın hergüne lanet eder, her tarafın ameliyat masasinda deline deline ölürsün ey zengin godaman.

Keşke bu yazıyı görseler de vazgeçseler ama nerde ö günler bu adamlar istanbuldan başlayarak tüm Türkiye'yi eline geçiricekler yemiştim avrupayı lüks ünü onlar lüks yaşıyordu ne oluyor bakıyorsun aradan 1 ya da iki Zeki çıkıyor neden beyine oksijen gitmiyor ha çok güzel büyük doğa parkları ver Ma yeterli değil onu geçtim Türkiye de o da yok zaten tam şimdi gördüm galiba inşaat da 1 kişi ölmüş Allah rahmet eğlensin belkide aynı havaalanı değildir ama olan olmuş yakında vizede olacak oksijensizlikten

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

Einmal editiert, zuletzt von furkan217 ()

Ben bile kendimden utandım.Ama ben havası temiz olan şehir dışı tarlaların küçük tepelerin olduğu erdeyim.istanbul gibi yerler bana göre değil.Var ya ben orman bakanı olsam izin vermezdim.Ben orman bakanı olsam ben zaten ağaç hastası bir insanım Bütün ağaçalrı dikerdim ekonomimi zorlayarakta olsa dikerdim.

• Bu arada bir şey söyliyicem katılırmısınız bilmiyorum ama yanılmıyorsam herkesin Facebook'u vardır 1milyon ağaç için aynı anda Facebook üzerinden orman ve su işleri bakanlığına bu konuyla ilgili mesaj gönderelimmi belki işe yarar işe yaramasa bile bir çok kişinin bu konuda kızgın olduklarını görsün

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Bu arada bir şey söyliyicem katılırmısınız bilmiyorum ama yanılmıyorsam herkesin Facebook'u vardır 1milyon ağaç için aynı anda Facebook üzerinden orman ve su işleri bakanlığına bu konuyla ilgili mesaj gönderelimmi belki işe yarar işe yaramasa bile bir çok kişinin bu konuda kızgın olduklarını görsün

Katılmak isteyen varsa yanıt versin en azından sayıyı bilelim

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Sevgili Furkanın söylediği çok doğru. Beyne oksijen gitmiyorki. Bak burada bu duruma ömer hayyamın rubaisi var.

Dünya üç beş bilgisizin elinde.
    Onlarca(onlar açısından) her bilgi kendilerinde.
    Üzülme, eşşek eşşeği beğenir,
    Hayır var sana kötü demelerinde.

Bir insanın 5 göbek önceki atası zenginse, şimdiki beyinsel durumu ne olursa olsun zengin oluyor. Sen dünyanın en zeki adamı olsanda hiçbir şey ifade etmiyor. Çünkü insanda korku psikolojisi vardır. 5 göbek önce mesela o sadrazamın yegeni onun akrabası ona laf yok, o şunun akrabasıydı diye ta nerelere tarihleriz. Bizler şanslı değiliz. Örneğin bir üniversite 1. si bu ülkede bir şirkette genel müdür olabilir mi? yada yönetim kurulu başkanı? pek tabi olamaz. Ama soyadı osmanoğlu olan bir kişi elini kolunu sallaya sallaya kral gibi yaşar. Hiçbir zeka ölçütüne bakmadan milletvekili olabilinir, einstein 27 yaşına kadar işsiz yaşamış, şöhreti bulduğu zamanda hiç öyle zengin olmamış öyleyse bu işler zekaya bakmaz, soya sopa, yada bir soyluya yalakalık yapmaya bakar. Aslına bakarsaniz soy sopta insanların uydurduğu bir sosyokavram. İlk çağlarda kim daha dik ayakta kaldıysa ondan üreyen insan onun gücü sayesinde özgüven yakalamış, o onun, şu bunun derken özgüven duygusu yıllar içerisinde beyindeki şehvet merkezine giderek kodlanmış ve bu duygu nesilden nesile dna ile aktarılmış.
    Zayıf tarafta kalan insanlarda gitgide pusmuş, ve uzun yıllar içinde bu bilgi dna'ya kod halinde geçmiş derken zayıf tarafta kalan bizler böyle pusuntu halde kalmışız. Öyle birşeyki bu genler türün hepsini geçte olsa etkiliyor. Tek çare farkına varmak ve bizden sonraki nesile bu genin fenotipini değiştirip aktarmak ki o da kolay değil yüzlerce yıllık bir süreç istiyor. O yüzden bir süre daha küçük insan olmaya devam furkanım.

• Bizim Dünyamızı yok etmeye hakları yok onların.Kar veya yağmuru elimden almaya hakları yok onların.Ben hayatımı güzel doğal haliyle yaşamak isterim.Doğayı Allah bize yok et diye vermemişki..Yararlan besin ihtiyacını gider demiş.Ben zaten sana diledğin kadar veririm demiş.Zaten senin sahip olduğun fabirka seninde değil ki bur evrendeki her şey Allah'ın.Kardioksitle zehirleyin bizi.Kesmeye devam edin.1 damla yağmura razı kalırken Allah'a ağlamasınlar haketmiyorlar.Neyseki Allah'ın merhameti lütfu geniş ki yine yağdırıyor göklerden rahmetini.Bu ormanlandırma seferberliğini hızlandırmalılar İstanbul elimizden gitti bari anadolu toprakları ağaçaldırılsında doğa azda olsa kendini toparlasın.3 havalimanın ben anasını satayım bn onu kazan makinenin yapanın anasını satayım az daha yazarsam sövecem kendimi düşürmeyecem...Ama yazık yani bu kadarda doğaya zarar verilmemeli başka boş taraf yapılmadı mı? Ya da İstanbul'da boş ağaçsız alan yok muydu??1990'larda İstanbul'da aynen ağaçlar katledilde 1993'te insanlar banyo edemiyorlardı.İlla bu hala geleceksiniz ki aklınız başınıza gelecek.

Bu arada daha hala yağmur yağıyor maşallah Allah eksik etmesin Allah artırsın.Orta şiddette. :)

• İnş bir kaç ay içine bir olay olur tatbiki ölümsüz akılları başlarına gelir ve 3.hava limanından vaz geçerek orayı tam bir orman yaparlar inşallah

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

:hfyeni (25): :hfyeni (25): :hfyeni (25): :hfyeni (25): :hfyeni (25): :hfyeni (25): :hfyeni (25):