Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • C.tesi gündüz ist.da yagmur yuksekler kky ara ara kar akşam ise yağış devam ederse kky ara ara kar yuksekler kar olur

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• İnş. bende aynı düşünüyorum :D

[size=medium]___•»ЯΞĐ•ĐÏΛßŁΘ«•¯¯¯[/size]

[size=medium]8 Şubat 2013[/size][size=medium]
    [/size]

[size=medium]Kocaeli/İzmit[/size]

• Gfs nın akşam güncellemesi pekde fena değil bence en azından -5 ler var değişecektir olumlu yönde o -5 ler - 10 olacaktır kımse canını sıkmasın ;)

• İşte bu...... Uzun zamandır takip ettiğim ve genelde tahminlerinde başarılı olduğu gözlenilen Weather'da sistemi desteklemeye başlamış. 21 Şubata ciddi bir soğuma var. Gündüz değerleri en yüksek 0 derece olarak değerlendirilmiş. Gece modellerini çok merak ediyorum bu durum yansıyacak mı acaba ? Ara model olmasına rağmen eğer gece modellerinde 21 Şubata dair bir sinyal küçük bir işaret görürsek EFSANE için sevinebiliriz.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• İnş. vito sana 1 sorum olucak 16 subat sistemi icin ne düşünüyorsun nasıl olur sence kocaeli ve istanbul?

[/size]

• Walla artık daraldım ya

:) bukadar daralmanın acısını çıkartacağız inşallah merak etmeyin sadece öbür haftayı bekleyin belkide daha erken pazar günü batı bölgelerde ciddi kar görülebilir :)

• 16 Şubatta ki soğumanın yüksekler haricinde bir kar yağışı bırakacağını düşünmüyorum. ( Çünkü o kadar kuvvetli bir sistem değil- Giriş aşamasında olduğundan fazla etki yapmayacaktır ) Tabi bu benim düşüncem. Fakat 21'ine doğru gerçekten ciddi bir azalım var. Kocaeli İstanbul'dan biraz daha şanslı. Coğrafi konum ve karasallık açısından daha soğuk ama biraz daha yağışsız geçecek

• Tesekkürler ayın 20. sinde cemre düşücekmiş o konuda ne düşünüyorsun 21 indeki sistemi etkilermi ?

[/size]

• Arkadaşlar kar yağsa bile en az 50 cm olması lazımki bizi tatmin etsin kurtarsın 10-15 cmlik kar bizi kesmez. zaten 50 cm lik karda yağcagini hiç sanmıyorum modellerde onu gösteriyor ztn

• Arkadaşlar kar yağsa bile en az 50 cm olması lazımki bizi tatmin etsin kurtarsın 10-15 cmlik kar bizi kesmez. zaten 50 cm lik karda yağcagini hiç sanmıyorum modellerde onu gösteriyor ztn

Pardonda 50 cm kar ile ne yapacaksınız ? yer seviyesinden 15 cm yukarıda olması neden yeterli olmuyor ? Birde bu kar yağışının giderlerini düşünün olduğuyla yetinin.

• Tesekkürler ayın 20. sinde cemre düşücekmiş o konuda ne düşünüyorsun 21 indeki sistemi etkilermi ?

Şuan ona yapacak yorumum yok ama etkilemeyecek gibi gözüküyor. O zaten genel hava değişim sürecidir. Toprak su döngü. Merak etme cemre etkilemeyecektir bu sistemi. Mart sistemlerini unutmayın :)

• Pardonda 50 cm kar ile ne yapacaksınız ? yer seviyesinden 15 cm yukarıda olması neden yeterli olmuyor ? Birde bu kar yağışının giderlerini düşünün olduğuyla yetinin.

aza kanaat etmeyen çoğu bulamazmış bize 20 cm. de yeter sıkıntı değil :)