Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ECMWF 2 güne sistemi ucundan kaçırır
    gfs 850 hpa temp zaten ümitleri bitirmiş durumda
    CFS her sene yaptığı gibi biryerlere - 10 luk çekirdekleri dayıyor yakın arabistana -30 dayarsa şaşırmam
    wetter3 bu sene bana göre kısa vadede aşırı başarılı gitmekte(bu yorum genel kapsamda)
    Basınç ve Sıcaklık değerlerinde çok aman aman değişim söz konusu değil
    Diyagramlar Kararsız tavrını devam ettirdiği sürece sadece dibimize kesin yerleşmiş soğukları sürekli emin olarak gösterir.
    Yağış tablosu pek fena değil ama bu yine şubat ayında KAR yağışlarının olmayacağı gerçeğini değiştirmez

ŞUBAT SANA GÜLE GÜLE

• Arkadaşlar ben KocaeliKar eski hesabım banlandığından dolayı yeni hesap açtım artık kimseyle tartısmıyacagım modeller hakkında yorum yapacagım veriler eşliğinde tahminimi sunucagım.

[size=medium]___•»ЯΞĐ•ĐÏΛßŁΘ«•¯¯¯[/size]

[size=medium]8 Şubat 2013[/size][size=medium]
    [/size]

[size=medium]Kocaeli/İzmit[/size]

• Şu ılıkçıların şubat ayı içinde ki sistemlerde karda fotolarını paylaşırlarsa şaşırmam :D sadece ama sadece ilgi çekmek için bitti gitti şudur budur diyorlar neyse sadece şunu diyorum GELİİYOOORRRRRRRRRR....!!!!!

[size=large]KAR`I SEVMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR...!![/size]

• Gece güncellemesinde GFS hepimizi İzlanda'nın helvasını yemeye çağırıyor. Basınç yerleşimlerinde veya değerlerinde fark yok mu pehhhhh. İzlanda her gün düşüyor gece güncellemesinde olmuş 1010. Sibirya çıkmış 1040'lara. Daha neyin kafasındasınız anlamıyorum ki :D

• Kazim katiliyorum 1 aydir bekliyoruz gelsin artik

[/size]

• Ahmet abi peki kar ne zaman yagar ben suan telden girdim modellere bakamiyorum ozetlermisin?

[/size]

• Ahmet abi peki kar ne zaman yagar ben suan telden girdim modellere bakamiyorum ozetlermisin?

Ayın 11 inde bir düşüş görülüyor fakat çok kısa süreli yüksek yerlerde kar olacaktır.Ayın 17 sinde bir görünen bir kaçan sistemimiz var ne olur bilinmez zaten 17 şubatta sibiryada geliyor ülkemize doğru ondan sonraki günlerde kar potansiyeli mevcut.

• Gece gece umitlendirdiniz beni tesekkurler

[/size]

• Dün akşamki -5'e bile inen senaryonun olmadığı diyagramlar nasıl da değişmiş öyle. Ayın 17'sinde ortalama çizgisini 0'a çekmişler bir anda. -10'a inen senaryo da var. Normalde böyle bir diyagramı beğenmezdim ama emin olun ki dün akşam diyagramlarını hatırlayan, halimize şükrediyordur. Sorun yok, 2 güncelleme arası böyle değiştiyse kim bilir daha neler olacak. Sadece sabredelim :)

• Dün akşamki -5'e bile inen senaryonun olmadığı diyagramlar nasıl da değişmiş öyle. Ayın 17'sinde ortalama çizgisini 0'a çekmişler bir anda. -10'a inen senaryo da var. Normalde böyle bir diyagramı beğenmezdim ama emin olun ki dün akşam diyagramlarını hatırlayan, halimize şükrediyordur. Sorun yok, 2 güncelleme arası böyle değiştiyse kim bilir daha neler olacak. Sadece sabredelim :)

Ben ılkçı değilimde kar olurda artık sağlam kar yağışları beklemiyorum doğu anadolu dışında ama martın başından ortasına kadar gelir gelir ondan sonra kış beklemem.Yağsa bile tutmaz. :hfyeni (27):