Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• O son dediğini demeseydin keşke inşallah banlanmazsın :D . Tartışmadan kaçıyorlar aslında tartışmak kötü bir şey değildir ama haksız olduğunu biliyor ona da yazık olmayan modeli savunuyor felan :hfyeni (18): :hfyeni (18):

İnş. Burdan tüm forumda adı gecen abilerime sesleniyorum haketmişti. Modeli olmadan kendini savunmaya kalkıyor ben orda kızdım ona sonra agzımdan cıkıverdi :D

Einmal editiert, zuletzt von KocaeliKar ()

• Arkadaşım elinde bir model olmadan savunuyorsun model sunarak tahmin yap. Benim bildiğim ılıkcılar kısı hemen bitirendir ve sen kısı simdiden bitirdin elinde bir model olmadan.

• Modellerle tahmin = Düzgün tahmin
    Modelsiz tahmin = UYDURMA ;)

Arkadaşlar bence 10 günden sonraki tahminler biraz düşük ihtimal. 18 19 ada çok bel bağlamayın sonra hayal kırıklığı ve üzüntüye dönüşebilir. Benim şuan ki beklentim şubat 12 de güneye soğuğun inmesi ve Antebin Diyarbakırın kar alması. Biraz daha güçlenirsede Şanlıurfaya kadar kar inebilir. Fakat bu şuan için zayıf bi ihtimal malesef. MARMARAYA gelince bu sene basınç oluşmları Türkiyeyi hep sıcak tarafa itti. Fakat yinede bu herzaman böyle gidecek anlamına gelmiyorr. Geçmiş SEnelerden tecrübe edindiğimiz üzere her soğumayı geçeçi süre ılıma her ılımayıda geçici bi soğuma takip ediyor .Sadece bu sene bu süreç biraz uzadı. Yanisi avrupada ılık günler bizdede soğuk günlerr yakın. Lakin bu ne zaman olur, 15 16 şubattan itibaren mi? yoksa 18 20 şubat mı?.Bunu şuan için kestirmek zor. Sağlıcakla...
    .

• Arkadaşım elinde bir model olmadan savunuyorsun model sunarak tahmin yap. Benim bildiğim ılıkcılar kısı hemen bitirendir ve sen kısı simdiden bitirdin elinde bir model olmadan.

Elimde bir model olup olmadığını sen bilemessin
    En basit wetter3' de gördüğpüm sonuçlardan dolayı şubatı bitirdim derim ve sadece susar ve saygı duyarsın yani model sunmak bu derece basit bence önemli olan ocak 15'den beri söyledğim Şubat ayında Kar yok dememin bu denlimi uydurmasyon olacağı kış ayında hele birde Şubat ayında kar yok diyorum böyle birşeyi göze alıp uydururyorum yani ve gerçekten havalar bahar ayını aratmıyor ben senin yerinde olsam oturur birdaha düşünürüm.

• Wetter3 adında oldugu gibi 3 günlük tahmin yapar yani benim bildiğim kadarıyla o yuzden ben wetter3 e inanmıyorum cfs 850 hPa temp. bence en kesin model. bana cfs den bir model sun

Einmal editiert, zuletzt von KocaeliKar ()

• Bende kışı bitirenlerdenim şubatın en şiddetli olcağı zamanda 14c ölçülüyorsa benim için kış bitmiştir bizim evin önünde badem tomurcuklandı çiçek açıcak artık ben soğuk istiyorum ama bence artık bu kış bitti ama inş. yanılırım.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Wetter3 adında oldugu gibi 3 günlük tahmin yapar yani benim bildiğim kadarıyla o yuzden ben wetter3 e inanmıyorum cfs 850 hPa temp. bence en kesin model. bana cfs den bir model sun

CFS mi Kesin hahahahahahahahha sana ben ne model sunucam ya sen önce bence git bir cfs kesinliğini kontrol et :)

• Bende kışı bitirenlerdenim şubatın en şiddetli olcağı zamanda 14c ölçülüyorsa benim için kış bitmiştir bizim evin önünde badem tomurcuklandı çiçek açıcak artık ben soğuk istiyorum ama bence artık bu kış bitti ama inş. yanılırım.

İnş. yanılırsın bence şubatın en şiddetli olacağı zaman sıcaklık daha düşük olucak beklicez ve görücez. Takibe Devam :D

• Farkındaysınız benim yaşadığım yer için konuşuyorum 20aralıkta bide tek 27ocakta kar aldık 20aralıkta yerde hafif örtü oda 2-3cm 27sinde ise sadece çatılarda ve araba üstünde kar tuttu bumu kış kar alamadık bumu kış :D çanakkale-biga yaşadığım yer

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• sende bi git wetter3 ün kesinliğine bak ben ne model sunucam yha deme zaten elinde olmayan modeli sunamazsın

Sayın Admin Arkadaşın anlayış kabiliyeti ve üslubundan dolayı uyarırsak sevineceğim. Türkçe karakterlerde yha diye adlandırdığımız bir kelime olmamasıda bunun yanında cabası.

En basit wetter3' de gördüğpüm sonuçlardan dolayı şubatı bitirdim derim ve sadece susar ve saygı duyarsın yani model sunmak bu derece basit- burayı tekrar okuyup yorumlarsan wetter3 modelini model olarak sunmadığımı anlayacaksın diye umut etmekteyim.

• Bu konuda PA'ya katılıyorum Cfs pek tutarlı bir model değildir.

Sayın Moderator Forum kurallarında model sunmak zorunludur diye birşey yok değilmi yanlış hatırlamıyorsam .
    Arkadaşlar sürekli model bekliyorlar fakat özgür tahmin hakkıma milyonlarca laf ediyorlar. Onların buna hakkı var ise bundan sonra birisinin sunduğu modeldeki olası ihtimaller gerçekleşmesin direk Uydurma damgasını cahil damgasını sallıyor ve tutturmaya çalışıyor damgasını basacağım izninizle.