Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Eyüp her şeyi başlattı gereksiz yere milleti örgütledi alıntılarla işini halleti ama şuan ortada yok. Çıkamaz da çıkarsa yüzsüz olduğunu zaten eleştireceğim. Böyle bir rezilliğin altına gireceğini düşünmemişti sanırım.

hahahha akşam akşam iyi güldüm,sakin olun beyler bayanlar :gun_bandana: :gun_bandana: :hfyeni (18): :hfyeni (18): :D

• Basra kış ayında izlanda yaz ayında yada aylarında asla kaybolmaz sadece belirsizleşir ve etki alanları çok daralır. Baktım güney asyaya hindistan ve arabistan.a 850 hpada 20-25'ler girmiş. Bu da demek oluyorki muson oluşum aşaması başlamıştır. Yaza yaklaştıkça izlandada oldukça küçülecek ve belirsizleşecektir. İzlanda'yı okyanusta kuvvetlendiren etmen neyse basra ve tropikiçi basınçları karada kuvvetlendiren etmen aynıdır.
    1-Güneşe olan uzaklık(Dünya'nın güneşe yakinlik ve uzunluğu değişir. Ortalama 149.5 milyon km olmasına rağmen en uzak ve en yakın yerinde değişir)
    2-İzlanda üstteki kutup dairesindeli soğuma ve alttaki sıcak okyanus'a bağlı olarak kuvvetlenirken 21 marttaki aydınlanma çemberine bağlı olarak dairelerde ısınınca izlanda iyice zayıflar gün geçtikçe yasayip göreceğiz.
    3-Buna ters olarak muson bölgelerinde karalar 21 martta ısınmaya başlarken hint okyanusu nispeten soğuk kalır ve yüksek basınç Okyanus'a kayar. Böylece yavaş yavaş yüksek basınç alçak basıncın hava koridorunu doldurup haziranda faaliyet'e geçer. 21 Hazirandan sonra müthiş muson yağışları kasım'a kadar sürer.
    4-Bunların hepsini yapan güç Dünya'nın 23 saat 27 dakika yani yaklaşık 1 günlük eksen eğikliğidir. Yahudiler bu yüzden Dünya' 6 günde yaratıldı Eloh 1 gün dinlendi diyorlar. O 1 gün eksen eğikliğidir. 1 derecelik açı 60 dakikadır 23 derecelik açı 60 çarpı 23'ten 23 saat ve en son 27 dakikada ay takviminin esasidır. Ay takvimi 23.27 ye ayarlı olduğu için 354 gündür ve ve doğru olan o dur. Grogeriyen takvimi niye kullanılır anlamış değilim? Bilim bir nokta'da kendini geliştirirken diğer nokta'da bilinçli politik hata yapıyor. Madem Dünya'nın ekseni 23.30 dakika eğik o zaman ay takvimini kabul edeceksin.

Neyse konu saptı genel kültür bilgileri olarak kenarda dursun.

• Benim mesaj larımı silmeyin.zaten semih hoca nın havaturkadaki bloğu kapandığında 210 mesajım silinmiş 13 tane mesajım kalmıştı bir darbede siz vurmayın bu garibe :hfyeni (18): :hfyeni (18):

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• Beni uzaklaştırın bari ne yapalım.ben başlattım ya. :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Şu anlık kimse uzaklaştırılmayacak, devam etmeyiniz lütfen. Bizi zor durumda bırakmayın.

Benim mesaj larımı silmeyin.zaten semih hoca nın havaturkadaki bloğu kapandığında 210 mesajım silinmiş 13 tane mesajım kalmıştı bir darbede siz vurmayın bu garibe :hfyeni (18): :hfyeni (18):

Son mesajlar silindi, şimdilik bu kadar :)

• Bilgiler için teşekkürler ;)

• bu konuda haklısın ama ben bu coğrafyadan bahsediyorum kışın basra ,yazın sibirya bizi bağlamaz.

ANA RAHMİNDEN GELDİK PAZARA, BİR KEFEN ALDIK DÖNDÜK MEZARA.

YUNUS EMRE

• Herkese iyi geceler. Tartışma için kusura bakmayın. İnşallah bir anca önce 1 metrelik kar yağışı gelir kaos olur,1 ay kar örtüsü kalkmaz,donarız. Hadi iyi geceler tekrar. ( boğazda donsun )

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Herkese iyi geceler. Tartışma için kusura bakmayın. İnşallah bir anca önce 1 metrelik kar yağışı gelir kaos olur,1 ay kar örtüsü kalkmaz,donarız. Hadi iyi geceler tekrar. ( boğazda donsun )

İyi geceler, Uludağ'a gidin 230 Cm kar var. Ben gittim peşimde 4-5 kar sevdalısıyla. Bana saldırıyorlardı rahatladılar, sakinleştiler. Morfinleri kardı :D

• İyi geceler, Uludağ'a gidin 230 Cm kar var. Ben gittim peşimde 4-5 kar sevdalısıyla. Bana saldırıyorlardı rahatladılar, sakinleştiler. Morfinleri kardı :D

bende iki arkadaşa kartepeye gidin diye öneride bulundum ,,geldiklerinde dayak yicektim az kalsın kar mar yokmuş :(

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• bende iki arkadaşa kartepeye gidin diye öneride bulundum ,,geldiklerinde dayak yicektim az kalsın kar mar yokmuş :(

Doğrudur, o bilgiyi ben aldım o yüzden Uludağ'a yöneldim. Kartepe maalesef pasif şu sıralar...

• Doğrudur, o bilgiyi ben aldım o yüzden Uludağ'a yöneldim. Kartepe maalesef pasif şu sıralar...

bunu yazmak için 4 gün geçkaldın olan oldu zatenn :hfyeni (18): :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• geriliyoruz zaman zaman insanız, kar yağması lazım :hfyeni (18):

bu gerginliği ancak 850 hpa da -15 lik bir sibirya paklar :hfyeni (18): :hfyeni (18):