Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Allah Aşkına İstanbul Teknik Üniversitesine bekliyorum bana bu yorum yazanları daha 1.senem bende bir şeyler kapmaya çalışıyorum eğitim gördüğüm ay sayısı sadece daha 2. Ama gelinde sizin gibi burada boş yorum yapmıyorum. EYUP KARATAŞ adam isen bana telefon numaranı ver seninle bir görüşeyim ben bakalım o zaman bana neler diyeceksin. Benim vurguladıklarım hakkında bir bilgin yok bana burda faşistlik yapma. Bir şey bilmiyorsun yorum yapma atlama saygı duy. Yaşın kaç sana terbiye verememişler. Emin ol ki senin o geri zihniyetinden arınırsak daha değerli bir toplumda yaşarız. BOSAİSTAN sende gelişi güzel yorum yapma tamam mı ? Burada sunduğum bir fikir ve dünyayı ele alıyorum boş yere laf yapmayın. Zaten sizin gibi boş insanların bulunduğu yerde tahmin değil de sallama olarak kullandığınız cümleler umurumda değil. Kendinize saygınız olsun başkalarını da saygınız olsun. Sizi seviyesiz insanlar!

çocuk ağızını topla. ben toplamadan.

ANA RAHMİNDEN GELDİK PAZARA, BİR KEFEN ALDIK DÖNDÜK MEZARA.

YUNUS EMRE

• Arkadaşlar biraz daha sakin olursak iyi olur, ortamı germeye gerek yok. Aksi durumda forum kurallarını devreye sokup bazılarını uzaklaştırmak zorunda kalacağız. Şurada birbirinizi rencide edecek, kıracak sözler söyleyince elinize ne geçecek çok merak ediyorum... :)

• Hiç bir karr sever şubat ayında basra nın b sinden bile bahsedilmesini istemez..aslında tepkileri sana değil emin ol vito... ;)

Aslında Basra'nın b'sinden zaten bahsedilemez ki bu ayda. Bu aynı ağustos ayında sibirya'dan bahsetmeye benzer. Basra şuan yok, mevsimden mevsime oluşan yarı sürekli bir basınç sistemi sadece ;) Bu arada benim yazım Vito'ya değil, sadece genel bir bilgilendirme yaptım :)

• Ayın 20 den sonrakı sısdeme hazır olalım bıreyler lutfen bu aksam dedıklerımı unutmayın
    efsanecıler guzel bır gorsel vıdeo hazırlıyın bende demesı _7 ve 45 cm

• Aslında Basra'nın b'sinden zaten bahsedilemez ki bu ayda. Bu aynı ağustos ayında sibirya'dan bahsetmeye benzer. Basra şuan yok, mevsimden mevsime oluşan yarı sürekli bir basınç sistemi sadece ;) Bu arada benim yazım Vito'ya değil, sadece genel bir bilgilendirme yaptım :)

Sizin ise anlamak istediğiniz şey basranın herhalde yanıp tutuştuğu ? Veya benim basra coştu demem ? Ben sadece soru sordum ama anlaşılan yanlış anlaşılmış benim için sorun olmaz herkes ne anlarsa kendince.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Ben basranın sanki bize geldiğini etkisi altına girdiğimizi veya soğuklar gelmeyecek dedim. Anlayış demek ki beyinde bitiyor. Basra sadece ısınıyor dedim modellere değinerek bunu söyledim. Ama işte anlayan anlıyor

Sana yazdığımı nerden çıkarıyorsun ki? Genel bir bilgilendirme yaptım sadece. Eğer ben birine cevap olarak bir şey yazacaksam alıntı yaparım, alıntısız cevaplarımı üzerinize alınmayınız lütfen, alıntısız cevaplarım geneledir :)

• Vito burada herkez seninle aynı fikirde olmayabilir nedir bukadar uzattığın konu..yeter artık uzatma site çirkinleşiyor ayrıca yazdıkların konusunda genel anlamda haklısın..

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• Basara alcak basın sısdemı vede basra yuksek basınc sıdemı dort mevsım faal dır bu sıze benden bılgı hafızanıza basra olmasa buralar kutup olur canlarım benım aksı yokdur

• Ya yok ben anladım herkes bir tahmin peşinde kar yağmıyor diye stres yapmışlar bana patlıyorlar. Ama şuanda yapılan o kadar büyük saygısızlık ki. Ve bazılarınız daha yaşımı nerede eğitim gördüğümü ne iş ile meşgul olduğumu bilmeden yorum yapıyorlar. Gidin stres yaptıysanız sinirinizi başkasından alın. Benide sinirlendirmeyin. Huzursuzluk olmasın

• Ayın 20 den sonrakı sısdeme hazır olalım bıreyler lutfen bu aksam dedıklerımı unutmayın
    efsanecıler guzel bır gorsel vıdeo hazırlıyın bende demesı _7 ve 45 cm

sinan nasıl bu kadar emin olabiliyosun neye göre tahmin yapıyosun merak ediyorum??

• Basara alcak basın sısdemı vede basra yuksek basınc sıdemı dort mevsım faal dır bu sıze benden bılgı hafızanıza basra olmasa buralar kutup olur canlarım benım aksı yokdur

Yanlış biliyorsun diyorum sadece, açıklama yapınca milet kızıyor baksanıza :)

• Ya yok ben anladım herkes bir tahmin peşinde kar yağmıyor diye stres yapmışlar bana patlıyorlar. Ama şuanda yapılan o kadar büyük saygısızlık ki. Ve bazılarınız daha yaşımı nerede eğitim gördüğümü ne iş ile meşgul olduğumu bilmeden yorum yapıyorlar. Gidin stres yaptıysanız sinirinizi başkasından alın. Benide sinirlendirmeyin. Huzursuzluk olmasın

Sakin ol viko biz de gerginiz ama kendimizi tutuyoruz.Kar gerginlik yarattı herkesde, bir yağsada tam rahatlasak. Neyseki EFSANE yolda ! :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Ya yok ben anladım herkes bir tahmin peşinde kar yağmıyor diye stres yapmışlar bana patlıyorlar...olay bu işte yaw :hfyeni (18): :hfyeni (18):

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• Pardonda bunun kurbanı ben olamam kardeşim gelip bana burada kimse atar yapamaz. 19 yaşına gelmiş İtü'yü kazanmış daha acemi 2 aylık eğitimi olan birisiyim. Bir söz söyledim diye kimse beni böyle yargılayamaz. Az saygılı olur menfaatli olur. Böyle nerede görülmüş eleştiri. İşte gergin olup kendini tutamayanlar gitsin beyin tedavisi görsün. son sözüm bu. kimseyi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız. Allah belasını versin basranın o soruyu soranın. daha da laf etmem hadi eyvallah

• Değerli dostlar veda etmiştim ama vito'ya yapılan eleştirilere dayanamayarak geçici bir süre geri döndüm.

Öncelikle havaturka eğitim akademisi adı verilen sanal bir kurumda sunulan bilgiler, son derece ezberci ve üstün körüdür. Mustafaethem iyi niyetli olarak oradan alıntı yapmış fakat diğer 2 arkadaş tamamen art niyetli olarak, üstünkörü öğrendikleri ezberleri sunmuşlar.

Basra alçak basıncıda gezici bir basınçtır. Dünyadaki tek termik basınç kuşakları ekvator ve kutuplardadır. Basra alçak basıncı muson asyasının sol kolu olarak yaz aylarında suudi arabistan üzerinden, havaparsellerinin hafiflemesine ve sicakta genleşmesine bağlı olarak kuzey'e tırmanır.
    Önemli olan nokta hint ve arap yarımadalarının ısınmaya başlaması ve hint okyanusunun karalardan daha soğuk pozisyona geçmesidir.
    Musonik tropikiçi alçak basınç kuşağının sağkolu olan srilanka alçak basıncı ve hindistanda indus alçak basıncı aşırı ısınmaya bağlı olarak ve de hint okyanusunun soğuk pozisyona geçmesine mukabil şubat ayında bile hareketlenebilir. Fakat yağış oluşturamaz çünkü kuzey'de ağır hava parselleri hafiflemedikçe yağış sınırlı kalır.
    Peki bu kuşağın sol kolu olan basra neden suudi arabistana muson yapmaz? cevap arabistan yerşekilleri çok sade ve yüksek dağ kütleleri olmadığı için hava, yüksek dağ kütlesi buluncaya kadar kuzey'e tırmanır ve neticede yaz aylarında erzurum kars'a doğu karadeniz yüksek basıncıyla etkileşerek yağış bırakır.
    Ancak şu anda basra'nin çıkacağı maksimum enlem 30 derece enlemidir. O da tam ürdüne gelmeden güç tüketmesi anlamına gelir. Ancak orada oluşturduğu taban üst enlemlere yüksek basınçla sıcağı çekiyor özellikle iç Anadolu'nun orta ve doğu kesimlerine. Zaten 850 hpa adveksiyonuna bakarsanız net bir şekilde italya'dakinin daha çok marmara'yı doğudakininde iç anadolu'yu sicakta bıraktığı görülüyor.

• Pardonda bunun kurbanı ben olamam kardeşim gelip bana burada kimse atar yapamaz. 19 yaşına gelmiş İtü'yü kazanmış daha acemi 2 aylık eğitimi olan birisiyim. Bir söz söyledim diye kimse beni böyle yargılayamaz. Az saygılı olur menfaatli olur. Böyle nerede görülmüş eleştiri. İşte gergin olup kendini tutamayanlar gitsin beyin tedavisi görsün. son sözüm bu. kimseyi sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız. Allah belasını versin basranın o soruyu soranın. daha da laf etmem hadi eyvallah

burada adam akıllı yorum yapan kişilerden birisin..saçmalamada gece modellerini de yorumla.seni bekliyenler var :4722

• yemişim havaturkanın akademisini,akademi sensin abi. Şu yazılarına hayranım zevkle okuyorum teşekkürler :4722 :hfyeni (25):