Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Güncelleme pek de iç açıcı sayılmaz soğuk açısından. Nedeni son saatlerde yine 990mb'ye kadar düşen İzlanda. Sibirya'dan -15'lik bir çekirdek kopmuştu ama inmeyi tercih etmedi, yerinde döndü durdu. -15'lik çekirdekten sonra ise Sibirya 1030mb'ye yükseldi ve asıl baba geldi, haritanın kuzeyinde -30'luk soğuk Sibirya ayısı görüldü. Bu görüntüden anca ayın son haftası gibi sistem gelir. O da meçhul. Modelin değişmesi muhtemeldir, diyagramları bekleyelim.

• MGM'de bugünkü güncellemesinde de 11 ve 12 Şubat için İstanbul'da kar ikonu göremedik Semih Bey elbette değişir o tahminler siz modelleri takip ediyorsunuz ama bir fikir verir en azından ilerisi için neler olacağının.Umarım beklenen sistem gelir.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• MGM'de bugünkü güncellemesinde de 11 ve 12 Şubat için İstanbul'da kar ikonu göremedik Semih Bey elbette değişir o tahminler siz modelleri takip ediyorsunuz ama bir fikir verir en azından ilerisi için neler olacağının.Umarım beklenen sistem gelir.

MGM'ye pek de güvenmemek lazım,3 gündür İstanbul'da sağnak yağmur ikonu var. Dışarda hava malum açık, bahar havası... :hfyeni (30):

• MGM'ye pek de güvenmemek lazım,3 gündür İstanbul'da sağnak yağmur ikonu var. Dışarda hava malum açık, bahar havası... :hfyeni (30):

Tabi ki MGM'ye asla güvenmem ama ilerisi için hep bir fikir verir.27 Ocak sisteminde 3 gün kar verip sonraki güncellemede geri çektiğini hepimiz biliyoruz.Fakat ben Semih Bey'e dikkat çekmek istiyorum formunda düşüş var bence.Ama yine de onun ağızına bakıyoruz hepimiz kar sevdalısı olarak.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Ben çözümü buldum arkadaşlar. Gece modellerine-diyagramlara-basınç tablosuna bakıyorum. Hep olumlu çıkıyor soğuklar -8 den -12'ye değişiyor. Çekirdek sıcaklığı genelde -30'un altında oluyor bize sarkan sistemlerde dolayısıyla kuvvetli oluyor. Gündüz gelip burada stres yapmaya son verdim :) :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Galiba gfs modelleri düzelmeye başladı.20 sinden sonra bi 10-15 gün asıl kış gelebilir:)

• Ya niye boş hayaller kuruyorsunuz kabül edin artık bu kış tüm türkiye lodosun etkisinde olağanüstü ılık bir kış
    ara ara yağmur yağsada bu kış kar beklemeyin helede şubatta hiç ümitlenmeyin acı gerçek bu beyleri