Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • En etkili sistem 16-17-18 şubat sistemi olabilir.daha sonrakileri bilemem ama 23 şubatta bir sistem daha var:)

• Benim bağlamama gerek yok İzmir'e 1 tane kar tanesi düşer ona da %00.1 ihtimal veriyorum

Fazla duygusalsın . Geçen sene de İzmirde çoğu kişi kar beklemiyordu ama yağdı . Ha bide artık alış İzmir konumu gereği çok sık kar almayan bi yer..

• Sanki soguklarin biraz daha kuvvetli olmasi gerekiyor su an sistem garanti gibi ama soguk düsúndûrûcú...

• 8 şubat dediniz bişi olmadı 11 şubat dediniz yine bişey olmayacak 20-22 subat diyenler var bu böle habire tarih atlarsa kış bitti zaten daha nedir bu efsane beklentisi 2013 aynı 2010 gbi gececek hatta daha beter kendi adıma konuşuyorum bundan sonraki günlerdede ahım şahım bir kış geçireceğimizi sanmıyorum.

• Gfs istikrarlı bir şekilde hemde uzun soluklu ve gayet etkili bir sibirya göstermiş. ben gfs nin öğlen modellerinin günün en berbat modelleri olduğunu düşünüyorum.akşam modeli harukulade bir efsane senaryosu gösterebilir. inşallah yanılmam. Allah (c.c.) izniyle bu sefer biz yaşayacağız efsaneyi.

ANA RAHMİNDEN GELDİK PAZARA, BİR KEFEN ALDIK DÖNDÜK MEZARA.

YUNUS EMRE

Einmal editiert, zuletzt von bosaistan ()

• 8 şubat dediniz bişi olmadı 11 şubat dediniz yine bişey olmayacak 20-22 subat diyenler var bu böle habire tarih atlarsa kış bitti zaten daha nedir bu efsane beklentisi 2013 aynı 2010 gbi gececek hatta daha beter kendi adıma konuşuyorum bundan sonraki günlerdede ahım şahım bir kış geçireceğimizi sanmıyorum.

kar yağacağı meçhul efsane diyorlar bide

Einmal editiert, zuletzt von Lion_1905 ()

• Kimin ne diyip ne demediği kimseyi ilgilendirmez . Siz inanmak istediğinize inanırsınız . Ancak şuan ki durum şunu gösteriyor ki sıcaklıklar ayın 16'sından sonra ciddi bir şekilde düşüşe geçiyor ve kısa süreli değil uzun süreli . Şuan için 16-17-18 ve 20sinden sonra bir sistem var gibi . ben efsane beklemiyorum ama akılda kalıcak bir kış olabilir bence . Ayrıca sadece bir model değil ECMWF GFS Wetterda destekliyor :) .

• Semih Abi ben sabah modellerine bakamadım. Sabah modelleri nasıldı?

[size=medium]___•»ЯΞĐ•ĐÏΛßŁΘ«•¯¯¯[/size]

[size=medium]8 Şubat 2013[/size][size=medium]
    [/size]

[size=medium]Kocaeli/İzmit[/size]

• Ben efsane bekliyorum.Peşpeşe sistemler gelecek.Siz gfs ve Ecmwf'yi birde akşam görün

2013 efsaneler arasına hem sıcaklarıyla hemde soğuklarıyla altın harflerle yazılacak. ayrıca mide hastası sayısındaki artışıylada.

ANA RAHMİNDEN GELDİK PAZARA, BİR KEFEN ALDIK DÖNDÜK MEZARA.

YUNUS EMRE

• Mgm yine işi çuvallamış pazartesiye kar diyodu şimdi yağmur demiş

• İnşallah hocam :) . Akşam modelleri genelde iyi çıkar o yüzden akşamı iple çekiyorum şahsen :hfyeni (18):

İnşallah Üstat :D Akşam modeli genelde iyi gösterir. Gece modelide Aynı şekil :D

[/size]

• Https://twitter.com/meteoroloj…99785252052824064/photo/1 Kış Sıcaklığı 26 yıl aradan sonra 15 dereceyi görmüş işte efsane birde şu efsane kar yağışı gerekleşirse efsane dolu bir yıl olarak tarihe gecicek 2013

[/size]

Einmal editiert, zuletzt von Red Diablo ()

• öğle modelleri gerçekten süper özellikle 20 şubat öğlen ve akşam 2006 yada 2008 gibi bir sistem gelse yeter ama biz onun öncesine hatta en öncesine 12 şubata bakmalıyız inşallah kar gelecek:)