8 Şubat

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Okuduklarımdan anladığım kadarıyla 8 şubattan sonra bi soğuk hava dalgası gelmiyor kısacası bu herhalde

• yağsın tabiki de vito bize kızmış bugün anladım kadarıyla ama ben hiç bir zaman bahar yanlısı olmadım ben her şeyin mevsiminde olmasından yanayım şu an her şey tepetaklak olmuş durumda modeller bir gün efsaneyi getirirken örneği var diğer bir günde baharı getirebiliyor örneği bugün kü modeller dikkat ederseniz günler öteleniyor ve böylece mevsim yavaş yavaş bitiyor.benim demek istediğim buydu elle tutulur bir sistem olmadan kış yavaş yavaş tükeniyor izlanda bu sene bizi mahvetti kısacası bilmiyorum ne düşünüyorsunuz.

farkındaysan kar yağmasın demiyorum. EFSANE olmasına gerek yok. İstanbul'a 7-8 ocakta en az 20 cm'lik bir kar düştü. İnkar eden varsa bırakıyorum bir daha yorum yapmıyorum! Bu durumun bende normal olmadığının farkındayım. Beni sinirlendiren olay 25-30 gün sonrasını gören DAHİLER. Bana da öğretsinler. Bende göreyim 30 gün sonrasını Kış bitti diyeyim hadi bakalım işinize gelirse. Yoksa kar tabi ki yağsın bende KIŞI çok seviyorum. Doğanın kanunu bu

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• farkındaysan kar yağmasın demiyorum. EFSANE olmasına gerek yok. İstanbul'a 7-8 ocakta en az 20 cm'lik bir kar düştü. İnkar eden varsa bırakıyorum bir daha yorum yapmıyorum! Bu durumun bende normal olmadığının farkındayım. Beni sinirlendiren olay 25-30 gün sonrasını gören DAHİLER. Bana da öğretsinler. Bende göreyim 30 gün sonrasını Kış bitti diyeyim hadi bakalım işinize gelirse. Yoksa kar tabi ki yağsın bende KIŞI çok seviyorum. Doğanın kanunu bu

benim dediğimde şu önce 5 şubattı sonra 8 şubat oldu sonra 12 13 şubatlar söylendi şu an ki modeller 8 şubat gitti diyor günler geçiyor zaman akıyor ve elle tutulur bir sistem de yok 7 ocak ve 20 aralık dışında bazı yerlerde bu sistemlerde olmadı şubat ayıda kötü başladı kötü gidebilir gibi de duruyor ben ileri tahmini yapmıyorum sen de geçen sene benim gibi efsane bir kış geçirseydin niye böyle söylediğimi anlardın atmosfer çok karışık dediğin gibi modeller bir günde 180 derece dönebilir.inşallah da öyle olur.

• Ya ilk buraya geldiğimden beri ne varsa ben onu paylaştım. Önümüze ne çıkarsa onu yazdık çizdik biçtik. Fakat senin sanırım anlama sorunun var ki ben 30 gün sonrasını tahmin edenlere sitemde bulunurken gelmişsin benimle neyi konuşuyorsun. Seninle burada tartışacak değilim nede olsa konu dışına da çıkmak istemem. Ne biliyorsanız onu yapın hadi eyvallah

• Eyvah beyler hava durumundan girdiniz Belediyeden çıktınız.Türkiye'nin sorunlarını ele alacaksanız başka bir forum açalım.

Kardeşim sen şu 30 gün sonrayı görenlere bir forum aç gerisi gelir nede olsa

Einmal editiert, zuletzt von VitoScaletta ()

• Resimde görüldüğü üzere Soğuklar Sofya'da asılı kaldı.Günler öncesinden yaptığım tahminde soğukların sınırdan içeri gireceği yönündeydi ama olmadı.Artık önümüze bakacağız.Şimdi 11 Şubat sistemine odaklanalım.Şubat'ın 15 ine doğru muhtemelen Sibiryada 1045-1050'lik y.b oturcak.Bu sıcak geçen havaların acısını çıkarabilir dikkat!..11 Şubat sisteminden devam edelim.Konu kilitlenmiştir.