Ocak ayı sonu olası efsane sistemi - Şubat'a ertelendi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hahhahaa süperrr yaa oleyyyy :D:D:D içim kıpır kıpır yeminle :D:D:D

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Mustufa senin kesinlikle meteorolojik bilginle boy ölçùsemem lakin bunu en iyi sen bilirsin efsane dedigin en az 2.5-3 hafta önceden direk ûlkeye sokmasi gerekir arada bir geri çeker son 1 hafta hiç degismeden efsaneyi göstermesi lazim bóyle son 3,4 gûn kala belli olan sistem efsane olmaz ama iyi kar birakir.

evet işte böyle dostum :) bak geçmişte yaşanmış bir şeyi önüme serip onun üzerinden fikrini belirtmişsin. Kesinlikle bu görüşüne saygım var ve bu teze katılıyorum. Büyük sistemler kendilerini önceden belli eden sistemlerdi. Bu da beni endişelendiriyor ama hep bu şekilde bir genelleme yapamayacağımız için de pek sorun yok sanki :)

• evet işte böyle dostum :) bak geçmişte yaşanmış bir şeyi önüme serip onun üzerinden fikrini belirtmişsin. Kesinlikle bu görüşüne saygım var ve bu teze katılıyorum. Büyük sistemler kendilerini önceden belli eden sistemlerdi. Bu da beni endişelendiriyor ama hep bu şekilde bir genelleme yapamayacağımız için de pek sorun yok sanki :)

Beyler haberler başlamış :D

[hr]
    Şerefsiz GFS yine bahar getirmiş mal model yaww sövecem malll :realmad: :realmad: :realmad: :realmad:

• Annem Afyon'a kar yağmayacak diyor ılıman olacak diyor.Marmaraya yağacak diyor. :biggrin: En fazla neresi etkilencek doğu anadolu dışında. :helpsmilie:
    [hr]
    Beyler Çorluya mı gideyim yoks Afyon'da mı kalayım.?? :biggrin:

• Annem Afyon'a kar yağmayacak diyor ılıman olacak diyor.Marmaraya yağacak diyor. :biggrin: En fazla neresi etkilencek doğu anadolu dışında. :helpsmilie:
    [hr]
    Beyler Çorluya mı gideyim yoks Afyon'da mı kalayım.?? :biggrin:

Şuan için sistem marmara merkezli gözüküyor ileriki sistemler için neler olur bilinmez.

• Gerçekten endişelenmeye başladım. Perşembe gününün gece güncellemesine kadarki olan süreçte sistem hakkında modeller herhangi bir sinyal vermezse başımız sağolsun diyeceğim. Modellerin düzelmesi lazım...[hr]
    Yanlış anlaşılmasın. Ben hala sistemin arkasında dimdik duruyorum ama parşembe günü de dahil bu modeller düzelmezse güle güle efsane derim. Efsanenin alasını Amerika yaşayacak. Adamlar donacak resmen.[hr]
    Yanlış anlaşılmasın. Ben hala sistemin arkasında dimdik duruyorum ama parşembe günü de dahil bu modeller düzelmezse güle güle efsane derim. Efsanenin alasını Amerika yaşayacak. Adamlar donacak resmen.

• Gerçekten endişelenmeye başladım. Perşembe gününün gece güncellemesine kadarki olan süreçte sistem hakkında modeller herhangi bir sinyal vermezse başımız sağolsun diyeceğim. Modellerin düzelmesi lazım...[hr]
    Yanlış anlaşılmasın. Ben hala sistemin arkasında dimdik duruyorum ama parşembe günü de dahil bu modeller düzelmezse güle güle efsane derim. Efsanenin alasını Amerika yaşayacak. Adamlar donacak resmen.[hr]
    Yanlış anlaşılmasın. Ben hala sistemin arkasında dimdik duruyorum ama parşembe günü de dahil bu modeller düzelmezse güle güle efsane derim. Efsanenin alasını Amerika yaşayacak. Adamlar donacak resmen.

Biz de kader yok gelmezzzz tamam bitti kış bitti konversleri hazırlayın. :frown: :frown: [hr]
    T-şört leride hazırlayın yoksa yanarsınız.

• Biz de kader yok gelmezzzz tamam bitti kış bitti konversleri hazırlayın. :frown: :frown: [hr]

Arkadaşlar herkesin tahminine saygım varr tahmindir tabiki tutar tutmazz...Evt şuan 850 phlere yansımayan bi soğuma varr 21 de fakat bu soğuma istanbulun sadece yukarı kesimlerine karr bırakabilirr...asıl soğumayı 25 ten sonra bekliyorum ...ne olursa olsun herşeyden önce sağlık olsun :) iyi akşamlar...

• Biz de kader yok gelmezzzz tamam bitti kış bitti konversleri hazırlayın. :frown: :frown: [hr]

Kışı bitiriyorsanız gerçekten mantığınızdan şüphe ederim

• Kışı bitiriyorsanız gerçekten mantığınızdan şüphe ederim

Kışı bitirmiimde oacağı bitrin ntv 10 gün lodos ve çöl tolzarı etkisi olacak dedi.Ocağı bitir Şubat Allah'a emanet
    [hr]
    Bu efsane mi söyleyin yani

Norveç derseniz olur ama Türkiyedeyiz.

• Amaaannn bu yıl olmassa seneye olur be gülüm. :biggrin:

Sert kışın belirtileri ondan önceki yılın ilk baharı yağışlı olması yazın geç gitmesi Yazın çok az yağış olması Haziran dışında .2011'de bu yaşandı.Sonbahrın soğukların erken gelmesi.bu güzel kış geçirme beilirtileri.Not edin Afyon'da öyleydi

• Sonbaharın soğuk olmaması ile hiç bir bağlantısı yok. yine aynı örneği vermek zorundayım. 2004. Sonbaharda yine yanmışız 2004'te. Eğer perşembe akşamına kadar modeller sinyal çakmazsa hem efsane hem de ocak uçar. Biraz daha bekleyelim. Henüz hem sistemi hem de ocağı bitirmek için erken.[hr]
    Sizin tek kaynağınız NTV ve Modeller mi? Maalesef işler onlarla bitmiyor dostum. Hele NTV'ye güveniyorsan... hepiniz kar sevdalısısınız ama bir o kadar da pesimistsiniz. Bekleyin hele biraz.