Ocak ayı sonu olası efsane sistemi - Şubat'a ertelendi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Birkaç güne sistem ya gelecek ya gelmeyecek @dmin'in dediği gibi Pazar günü genel bir açıklama yapılacaktır...

• daha iki gün önce efsane hayırlı olsun diyende kendisi değilmiydi ? fikrini bu kadar çabuk değişiren nedir acaba :) her sene aynı şeyi yapıyor kendisi biz alıştık ;)2323

Kesinlikle katılıyorum . Ayrıca ben efsane olabileceğini zannetmiyorum ama Marmara Bölgesi'nin iyi bir kış geçireceğini belki Karadeniz Bölgesinin bu sene şanssız olabileceğini düşünüyorum.

• FLAŞ GELİŞME!!!

Az önce Çinli üstadım Jianping Li ile yapmış olduğum görüşmede kendisi
    bu kışın gidişatının 1985 kışıyla çok benzeştiğini bu nedenle şubat
    ayında o yıla benzer basınç hareketleri görülebileceğini, Türkiye'nin de içinde bulunduğu alanda çok sert kış koşulları
    beklediğini söylemiştir. Karseverlere müjdeler olsun...

Arif Tarif -Havaturka

• Yine fikir değiştirmiş abimiz ama olsun bende öyle düşünüyorum . Şubat sert geçicek gibi .

• ariftarif dese ne yazar demese ne yazar :D

Einmal editiert, zuletzt von anteptekar ()

• Her ne olursa olsun bizim beklentimizde o yöndeydi ve öyle olmayada devam edecek.
    Bu arada Arif abi fikir değiştirmedi Ocak ayından ümidini kestiğini ancak Şubat'ın sert geçeceğini söyledi.

• Orta Karadeniz' de kar yagisli ve soguk alana giriyor sinanberk ama giremeyedebilir yinede son 4 gûndùr takip ediyorum bizde giriyoruz o alana.

• ocak tahmını sıcaklık dagılımı efsanecilere ozel
    ocak 20 ıle subat 3 arası
    13
    14
    14
    12
    11
    11
    9
    7
    6
    10
    11
    8
    10
    12
    COK SOGUK DIMI HAVA SICAKLIK DEGERLERI 1 RER GUN ARALIGI OLARAK ALT ALTA YAZDIM DOGRU TAHMINLER
    [hr]
    SONRADA DALGA GECDIM OLUYOR

Einmal editiert, zuletzt von TT SiNaN NN ()

• Kardeşim kusura bakma ama bu verdiğin sıcaklık tahminleri bile senin değilken ne ile övünüyorsun en azından efsane bekleyenlerin dayandığı şeyler var ve tahminlerini kendi yapıyorlar. ;)

• Sıcaklıklar bir günde 10c düşebilir yani 12c iken 2c olabilir ve sen bunu bilmeyecek kadar CAHİLSİN. Ayrıca sıcaklık değerleri kesin gerçekleşecek diye bir şey yok hangi siteden kopyala yapıştır yaptın ? .

• Sen bunlara inan emin ol gerçeklesir Allah'tan baska kimse bilemez sen nerden bu kadar emin oluyorsun ?
    [hr]
    Yaw yine bozulmus modeller su gûneydeki basinç çok kuvvetli ama bence kuzeydeki basinçlar daha kuvvetli kazanan soguk olacak :)

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()