Ocak ayı sonu olası efsane sistemi - Şubat'a ertelendi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Sonbaharın soğuk olmaması ile hiç bir bağlantısı yok. yine aynı örneği vermek zorundayım. 2004. Sonbaharda yine yanmışız 2004'te. Eğer perşembe akşamına kadar modeller sinyal çakmazsa hem efsane hem de ocak uçar. Biraz daha bekleyelim. Henüz hem sistemi hem de ocağı bitirmek için erken.[hr]
    Sizin tek kaynağınız NTV ve Modeller mi? Maalesef işler onlarla bitmiyor dostum. Hele NTV'ye güveniyorsan... hepiniz kar sevdalısısınız ama bir o kadar da pesimistsiniz. Bekleyin hele biraz.

Bekleyin diyorsunuzda son dakka patlıyor.Başka sistem görünüyor yine patlıyor siz bekleyin diye diye kış bitiyor yaww.:D

Bu ay olmassa Şubat 2-3 tane gelir ALLAH'ın izniyle:)

• Cuma günü açıklama yapacağım. Zaten o zaman efsane mi kestane mi belli olur belli olur. Geçen süreci, nelerin yanlış gittiğini veya nelerin doğru olduğunu açıklarım. Siz de bu arada pesimistlik yapacağınıza biraz dua edin :D

• Az ciddi olmaya nedersiniz sistem 5 güne girmediği sürece bir şey beklemeyin 3 günede gerek var.

Bkz : 25 Aralık hüsranı[hr]

CFS mi? :D Paylaştığım her model GEFS'in farklı senaryolarından, başka bir deyişle GFS'nin başlangıç verilerinin az buçuk değiştirilmesiyle oluşan modeller. Çoğu tahminci bu verileri de kullanır. Tek başına bir senaryo bir şey ifade etmez ama bir kaç senaryo aynı olayı destekliyorsa bir bildiği var demektir. Aynı zamanda bu senaryolar içinde vazgeçilmez olan GFS kontrol çıktısı da bulunur, eğer hem GFS ana çıktısı hem de GFS kontrol çıktısı bir olayda mutabıksa o olay büyük ihtimalle gerçekleşir, eğer farklı senaryolar vermişseler 2'sine de temkinli bakılır. Kısacası biz CFS dönemini çoktan kapattık zaten dostum :smile: Biz de zaten kıyıda köşede 1 metre olacak demedik, sistem gelecek inşaallah, gelince efsane olup olmadığına da karar veririz, şimdiden efsaneymiş felan tartışmaya lüzum yok ama beklentim efsane...

Yanlış görmüşüm son 5 günü bekleyin

müziğin adı nedir ?

Sadece bir Kardelisi ve Hava tahmincisi ...

Einmal editiert, zuletzt von devre disi ()

• Mustafa bırak kardeşim isteyen sistemin arkasında durur isteyen karamsar olur biz köşemize çekilip gereken incelemeleri yapmaya devam edip dua edelim. :D

Aynnen dostum ;) Allah'ın izniyle gelecek, hala umutluyum ben de. Hele bir gelsin ben onları görecem :D gelmezse de selametle der şubata bakarız be dostum :)

• Diyagramlar ip gibi, sıcak göstermiş. Tutun dostlar sistem elden gidiyor :D en azından uzak bir umut da verelim, diyagramlarda aynı zamanda ocak sonu için bariz bir düşüş var. O sistem gelse bile benim beklentimden bağımsız. Ben sistemin giriş yapması gereken tarih olarak 24-29 ocak arası diyorum ve böyle tahmin ediyorum. Diğer tarihlerde gelecek sistemler benim değil :D

• Ahmet söyledi bana da Marmara için 14-15C imiş . Bence değiştirirler . MGM'nin gösterdiği mevsim normalleri 5-8C arası birde 15C lere çıkarsa bunalıma girerim ama bence değişitirirler dediğim gibi.

• Yarın kısmet olursa 16.00 gibi son bir değerlendirme yapıcam hâla da sistemin arkasındayım.Şu dalga gçen arkadaşlar yarın ki modelleri görünce neler yapacaklar gerçekten merak ediyorum. :)

• PEKI TAMAM BEN BIRAZDAN BIR KAC BILGI SUNUCAM SIZLERE SIZLERDE ARASDIRIP YARIN KI KARARINIZI VERMEDEN BIRAZ TARTISIP TAHMIN YURUTMEKDE FAYDA VAR HEMEN YAZMAYIN SONRA KIZIYORSUNUZ[hr]
    !!DİKKAT DİKKAT
    EFSANECILER
    YADA KAR SEVDALILARI
    ÖNEMLİ ACIKLAMA!!
    ÜLKEMİZ KIŞ AYLARINDA 3 TANE SOGUK VE KAR SISDEMLER ALIR BUNLARI DA YA KARADENIZ UZERERINDEN YADA BALKANLAR UZERINDEN KUZEYLI RUZGARLARLA YURT GENELINE ULASIR VE DAGILIR GENELLİKLE KARADENIZ UZERERINDEN ALDIGIMIZ SOGUMA NE MARMARAYI NEDE EGEYI ETKILER SOGUK OLUR YAGIS OLMAZ MARMARA VE EGE HATDA AKDENIZ ICIN OLAN OLAY YAGISIN ORTA AKDENIZ VE BALKANLARDAN BIRLIKDE GIRIS YAPMASI LAZIM AMA SUAN ICIN ORTA AKDENIZE GIREN SISDEMLER YUKARI DOGRU ILERLEMEKDE OLDUGUNDAN BAZI ARKADASLARIMIZ VEDE BIRAKIN BAGZI ARKADASLARIMIZI DEVLETMETEOROLOJİDE BİLE EN FAZLA 5 GUNLUK TAHMIN LER BILE SASIYOR BILGI ISDIYIN VERELIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    BIZ BU SENE KAC SISDEM ALDIK

Einmal editiert, zuletzt von TT SiNaN NN ()