5-9 Ocak Sistemi (Genel Tartışma Konusu)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mgm gûnlùk tahminde Sinop' a kadar yogun, ayrica Ordu' dan Rize' ye kadar yogun kar vermis arada Samsun kalmis suna eminim bu sahne gerçekesirse yarin Samsun'a hiçbir sey yagmaz kuru soguk olur anca...

• MGM yoğun kar verip hiçbir zaman yağmadığı da oldu, güneşli gösterirken birden lapa lapa kar yağıdğı da oldu.Tahminlere pek güvenmemek lazım bekleyip göreceğiz.

• Mgmnin tahminlerine göre yazı yazmayacağım artık şu halimize bak adamın teki mgmde mühendisim diye cıktı trtye orda burda tahmin yaptı sonuc gene sıfır o yüzden ben güvenmiyorum mgmye bundan sonra.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Mgm gûnlùk tahminde Sinop' a kadar yogun, ayrica Ordu' dan Rize' ye kadar yogun kar vermis arada Samsun kalmis suna eminim bu sahne gerçekesirse yarin Samsun'a hiçbir sey yagmaz kuru soguk olur anca...

Yine tahminim dogru çikti kuru soguk

• 5-9 Ocak sistemi konusu da görevini yarın tamamlayacak, büyük oranda başarıyla görevini tamamlıyor diyebiliriz :)

• Evet adminimizin dediği gibi bir sistemi daha geride bırakıyoruz. :angel_not: ben en iyi şekilde istifade eden birisi olaran çok mutluluk duydum. :yes:ocağın son günlerine kadar şu an modellerde istanbul için herhangi bir kar yağışı söz konusu değil :bawling: o nedenle yarını en en iyi şekilde geçirmekte fayda var. :rolleyes: