Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar -1-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün Evimizin karşısındaki caddeyede 2 kilogram patlayıcı yerleştirmişlerdi :( Mağaza sahibi şüphelenip polisi aramış ALLAH tan Polis gelip imha etti 2 kg patlayıcı çıktı paketten Belki şu an aranızda olamayabilirdim.

• Son 2-3 gece müthiş serin hatta üşüyoruz ALLAH a şükür gece sıcaklarının beli kırıldı birde gündüz sıcaklıklarının beli kırılsada hayırlısıyla kurtulsak şu yazdan.

• Acizane tahminim :AYIN 28 İNDE SERİN HAVALARA MERHABA DİYEBİLİRİZZ
    HATTA 28 29 unda ANTEP ve güneydoğuda yrel sağnak yagışLAR bekliyorummmmm tabiki bu bilgiyi şuan için teyit edecek bi site yokkkk :D ...yani made in KARcanavarı
    :yes: :yes: :) .....bu sırada belirtmem gerekki eylüllde sıcaklıklar tekrar yükselme trendinde görülüyorrr...

• Acizane tahminim :AYIN 28 İNDE SERİN HAVALARA MERHABA DİYEBİLİRİZZ
    HATTA 28 29 unda ANTEP ve güneydoğuda yrel sağnak yagışLAR bekliyorummmmm tabiki bu bilgiyi şuan için teyit edecek bi site yokkkk :D ...yani made in KARcanavarı
    :yes: :yes: :) .....bu sırada belirtmem gerekki eylüllde sıcaklıklar tekrar yükselme trendinde görülüyorrr...

İnşaallah eylül geçen yılki gibi sıcak olmaz.

• önümüzdeki çarşambaya kadar güneydoğuda rekor sıcaklıklar var adıyamanda 41/42 derecelerde olacak bu son bahar ve kış güney doğuda mevsim normalleri biraz altında yağış ve mevsim normallerinde sıcaklıklar bekliyorum 2000 yılına benzer biryıl el nino

SADECE KAR SADECE SOĞUK

• Arkadaşlar Dmi hala Batmanı 38 vermiş 29 ağustosta Ayrıca ş.urfa ve diyarbakırı 37 vermiş BİTMEDİ GİTTİ ŞU YAZ BE KIŞIN O YAĞDIĞINDA SİNİR OLDUĞUMUZ KAFAMIZI DUVARLARA VURDUĞUMUZ YAĞMURLARI BİLE ÖZLEDİM İNANIN :no: :( :down:

• Arkadaşlar yarın Gaziantep VE GÜNEYDOĞU serinlemeye başlıyorr inş. ... Bu sırada Uludağa kar bekleyen arkadaşlarrr kanımca EN AZ Bİ AY HATTA 1.5 AY DAHA beklemeli :) :)

• Arkadaşlar yarın Gaziantep VE GÜNEYDOĞU serinlemeye başlıyorr inş. ... Bu sırada Uludağa kar bekleyen arkadaşlarrr kanımca EN AZ Bİ AY HATTA 1.5 AY DAHA beklemeli :) :)

Bulutlu Ve birazda serin bi şanlıurfa sabahından herkese hayırlı günler

Ayrıca KARCANAVARI yağış olursa Güneydoğuda yağışı tahmin eden tek sen olacaksın :biggrin:

• Uzun bir süreden sonra tekrar bilgisayar üzerinden siteye giriş yaptım.

Bundan sonra sizlere Erzurum'dan merhaba diyeceğim ancak geçen kışlardan aldığımız derslere göre tekrar Güneydoğu tahminlerim bu kışta devam edecek.

Bu arada modellere daha yeni bakma fırsatım oldu.Tahminimce düşük ihtimallede olsa bu günün geri kalan saatlerinde bölgenin Urfa-Antep-Adıyaman üçgeninde yerel ve bölgesel yağışlar olabilir.Ancak hem ihtimal düşük hemde yağışların şehir merkezlerinde değil kırsal kesimlerde etkili olma ihtimali daha yüksek.

• Uzun bir süreden sonra tekrar bilgisayar üzerinden siteye giriş yaptım.

Bundan sonra sizlere Erzurum'dan merhaba diyeceğim ancak geçen kışlardan aldığımız derslere göre tekrar Güneydoğu tahminlerim bu kışta devam edecek.

Bu arada modellere daha yeni bakma fırsatım oldu.Tahminimce düşük ihtimallede olsa bu günün geri kalan saatlerinde bölgenin Urfa-Antep-Adıyaman üçgeninde yerel ve bölgesel yağışlar olabilir.Ancak hem ihtimal düşük hemde yağışların şehir merkezlerinde değil kırsal kesimlerde etkili olma ihtimali daha yüksek.

UMUTCAN Uzun Bİ ARADAN sonra bizde sana hoşgeldin diyelimm... Bu sırada yeni mekanın (ilin) hayırlı olsun artık bu kış bol bol Erzurum fotoları yollarsınnn :) :) :yes: ....

[hr]

Bulutlu Ve birazda serin bi şanlıurfa sabahından herkese hayırlı günler

Ayrıca KARCANAVARI yağış olursa Güneydoğuda yağışı tahmin eden tek sen olacaksın :biggrin:

YUSUF hemşerim yağsada hoş yağmasada :).. Zaten önümüz Sonbaharr. Yerel Yağışlar dışında GÜNEYDOĞUDA UZUN soluklu kışa dönük yağışlar genelde bildiğin üzere ekim 15 20 gibi başlarrr. O zamana kadar aşırı bi yağış beklentisi içinde değilim... Duamız İnş. bu sene, bol yağışlı bereketli bi sene olur hayırlısıyla...

• UMUTCAN Uzun Bİ ARADAN sonra bizde sana hoşgeldin diyelimm... Bu sırada yeni mekanın (ilin) hayırlı olsun artık bu kış bol bol Erzurum fotoları yollarsınnn :) :) :yes: ....

[hr]

YUSUF hemşerim yağsada hoş yağmasada :).. Zaten önümüz Sonbaharr. Yerel Yağışlar dışında GÜNEYDOĞUDA UZUN soluklu kışa dönük yağışlar genelde bildiğin üzere ekim 15 20 gibi başlarrr. O zamana kadar aşırı bi yağış beklentisi içinde değilim... Duamız İnş. bu sene, bol yağışlı bereketli bi sene olur hayırlısıyla...

Bence bu yıl daimi yağışlar eylül ortası veya sonları gibi başlar.

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Bence bu yıl daimi yağışlar eylül ortası veya sonları gibi başlar.

Modellerde malesef yağış yok yaa..İtalya ve Afrikadan öteye gitmiyor...HAttta bu yağışlı sistem italyanın yükseklerinde yoğun kar olacak... :biggrin:

• Modellerde malesef yağış yok yaa..İtalya ve Afrikadan öteye gitmiyor...HAttta bu yağışlı sistem italyanın yükseklerinde yoğun kar olacak... :biggrin:

Şanlıurfada toz taşınımı var sıcaklıık 33 derece rüzgar olduğu için hissedilen sıcaklık düşük

• Bence bu yıl daimi yağışlar eylül ortası veya sonları gibi başlar.

Eylül özellikle güneydoğuda yazın ardılıdırr. Sonbahar havası genelde ekim ortalarına doğru oturmaya başlar... Yinede YusuF temennimiz yağışların en kısa zamanda başlaması...Ben sadece uzun yılların genel durumunu belirttim...

• Eylül özellikle güneydoğuda yazın ardılıdırr. Sonbahar havası genelde ekim ortalarına doğru oturmaya başlar... Yinede YusuF temennimiz yağışların en kısa zamanda başlaması...Ben sadece uzun yılların genel durumunu belirttim...

Temennim 2009 eylül gibi olması Hatırlarsan bir çok ilde yağışlardan dolayı en düşük sıcaklık rekorları kırılmıştı

• Eylül özellikle güneydoğuda yazın ardılıdırr. Sonbahar havası genelde ekim ortalarına doğru oturmaya başlar... Yinede YusuF temennimiz yağışların en kısa zamanda başlaması...Ben sadece uzun yılların genel durumunu belirttim...

Eylülde yağışlar daha çok yaza benzer gidiyor...Ekim başı batıda sonbahar yüzünü gösteriyor.Sizede ayın 10'u gibi sonbahar geliyor zaten dimi:)

• Eylülde yağışlar daha çok yaza benzer gidiyor...Ekim başı batıda sonbahar yüzünü gösteriyor.Sizede ayın 10'u gibi sonbahar geliyor zaten dimi:)

Genel Olarak baktığımızda eylül 10 gibi sıcakların beli krılıyor.Ekim Başı gibi sıcaklıkar düşüp Sonbahar yağışları başlıyor ama inşaallah sonbahar erken gelir..Amin

• Genel Olarak baktığımızda eylül 10 gibi sıcakların beli krılıyor.Ekim Başı gibi sıcaklıkar düşüp Sonbahar yağışları başlıyor ama inşaallah sonbahar erken gelir..Amin

Evet öyle oluyor..Ah şu sonbahar yağmurları bir erken gelse iyi olacak ama yok arkadaş...Şans yok..Varı yoğu Akadeniz İtalyaya gidiyor yaa... :realmad:
    Afrikanın kuzeyin'de bir bölümü iyi yağmurlar alacak gibi..Afrika bizden yağışlı çıktı iyi mi?:D