Şubat Sonu Sistemi / 27.02.2012-02.03.2012

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ya dmi sürekli akdeniz bölgesi için yanılıyo verdiği derecenin sürelkli 4-5 dece altında seyrediyo sıcaklık bu sistemde hatay antakya ve çevresine kar yağarmıııı ??

• Ya dmi sürekli akdeniz bölgesi için yanılıyo verdiği derecenin sürelkli 4-5 dece altında seyrediyo sıcaklık bu sistemde hatay antakya ve çevresine kar yağarmıııı ??

Ay Son Günlerinde Soğumayı Hissedeceksiniz.
    Kara Gelince Özellikle Ayın İlk Günleri Sizin İçin Bu Yılın En Soğuk Günleri Olarak Geçecek.Eğer Ayın İlk Günleri Yağış Olursa Kar Alırsınız.

• Arkadaşlar bu sistemden denizli nasıl etkilenecek kar alacakmıyız

Salı Günü Öğleden Sonra En Geç Akşam Kar Başlar. :yes:
    Yağışın Çoğu Yağmur Olarak Düşecek Umarım Kar Tutar.
    Yağış Hafif Zaman Zaman Orta ve Hatta Yoğun Şekilde Etkili Olabilir.
    Sonraki Günlerde de Hafif ve Geçişler Halinde Devam Edebilir.

Kısacası Kar %100 Göreceksiniz.

• 1-) İstanbul İçin Nasdıl Bir Kar Yağısı Söz Konusu Bide 2-) 3 Martta Dha Soğuk Bir Sistemde Varmı

İstanbul'u Yoğun Bir Kar Bekliyor.2-3 Mart Soğuk Ancak Daha Hafif Kar Olacak.

[hr]

Sizce samsun nasil etkilenecek dmi yagmur vermis ama ben kar gorecegmize inaniyorum

Aynen Samsun'a Önce Yağmur Ardından Kar Geliyor.DMİ Tam Bir Saçmalık Yapmış.

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• Inş. bu sefer yüzümüz gülerde son bi kez görürüz digerinde özellikle istanbul olarak söylüyorum yıkıldık ve sadece baktık diger yerlere bu sefer allah yüzümüze güldürür inş. bu arada bana göre arkadaşlar küresel ısnma fla diyolar ha bana göre tabihat kendini yeniliyor küresel ısnma fazla pek etkisi yok gibi

• Benim merak ettgm bir sey var acba 2013 yilindan itibren sick ve kurak yilr bslayck mi ayric bslaycksa bunun kuresel isinmyla bir ilgsi var mi?

• Anakarada bile yağışla birlikte artan sıcaklıklar kar yağışını engelleyecek gibi duruyor.

çok heveslenmemek lazım.

bir çok meteoroloji sitesinde sınır değerlerde sıcaklıklar ki; onların baz aldığı istasyon "esenboğa hava limanı". esenboğa ankaranın kuzeyinde ve rakım olarak en yüksek yerindedir. Her zaman buradaki sıcaklık merkeze göre 3 derece daha düşüktür. Hava siteleri uçak inişlerinide hesap ederek hep esenboğayı baz alırlar.

Bu noktayı atlamamak lazım.

• Tahminler için teşekkürler admin ama bir yerde size katılmıyorum ,Skıron ve diyagramlara baktığımızda Balıkesirde yoğun kar alacak gibi orayıda kuvvetli kar yağışı olarak gösterebilirdiniz. :) Saygılar..

• Tahminler için teşekkürler admin ama bir yerde size katılmıyorum ,Skıron ve diyagramlara baktığımızda Balıkesirde yoğun kar alacak gibi orayıda kuvvetli kar yağışı olarak gösterebilirdiniz. :) Saygılar..

Yurt geneli tahminleri hazırlamak son derece zor, zahmetli oluyor. Gözden kaçan ayrıntılar olabiliyor. Mesala Balıkesir'in bir kısmını yoğun karlı göstermemiz gerekiyordu ama şehir sınırlarını otomatik renklendirdiğimiz için o şekilde şehir geneli orta kuvvette kar gözüktü. Yurt geneli tahminleri hazırlarken bu tarz hatalar olabiliyor haritada :)