Dmi Neden tahminlerinde başarısız ? (Ya da size göre başarılı)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • DMİ TAHMİNLERİNDE BAŞARISIZ? 24

1. ÇALIŞAN PERSONELLERİN SORUMSUZLUĞU (15) 63%
    2. ELİNDEKİ İMKANLARIN KISITLI OLMASI (3) 13%
    3. ÇALIŞAN PERSONELLERİN EĞİTİM SEVİYELERİNİN DÜŞÜK OLMASI (5) 21%
    4. HAYIR GAYET BAŞARILI (1) 4%

DMİ NEDEN BAŞARISIZ
    [hr]
    ANKETİMİZE KATILABİLİRSİNNİİZ

• ama yinede sorumsuzluk oluyor bu çünkü araştırma yapması gerek

• Ellerine belki yeni aletler gelmiştir ve yeni aletler hemen doğru tahmin veremez,gelişmesi gerek.Hatırlıyorum;bundan 4-5 sene önce bütün tahminleri %96tutardı. şimdi ise % 10 :((

AF-YOK

• sana katılıyorum özellikle dmi sıcaklık konusunda çok başarısız nerdeyse hiç bilemiyorlar ancak yağış konusundada dmi den daha iyisini tanımıyorum

• Mehmet , ben tanıyorum bu site .
    Bu sene İstanbul'da kar örtü oluşturduğu zaman //Ocağın Sonu - Şubatın Başı//

Bu site bildi meteoroloji o gün için yağmur diyordu fazla söze gerek yok son 1 gün kala kar ikonunu koydu.

• Ben daha çok 6 saatlik raporlardan bahsetmiştim yoksa bende biliyorum dmi hep bir gün kala değiştiriyor bence bu dminin güven sorunudur ( kendi içinde)

• Aslında son bir gün kala gayet başarılı tahmnde bulunuyorlar ama bunu eğitim görmemiş bir kişide basit modelere bakarak yorumlaydabiliyor. ben tamamen personelin eğitim seviyesine bağlıyorum. başımıza bir olay gelmişti bundan 3 sene evvel arayıp güneybatıdan esen güzgarı sormuştuk poyraz demişlerdi olurmu efendim deyince karayel o zaman dediler hayır lodos deyince çok biliyorsanız gelin siz yapın bu işi deyip telefonu suratımıza kapatmışlardı.kusura bakmyaın yanlış anlaşılmakta istenmem tabiki ama ben personelde kusur buluyorum saygılarımı sunarım.

• Bencede Ceyl_37 Haklı Olabilir Ama Dmide Suç Yokki Yani Bunu Onlarda Tahmin Ediorlar Allah Verior Bunda Pek Suç Yok Yani Dmi de Elinden Geldiğince Hepsinin Farkındadır...