Şubat I.Sistem / 7-11 Şubat 2012

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çoğu tahminci bu sistemin Sibirya' nın zayıflayacağından dolayı ayın 20' sinde biteceğini vurguluyor. BU doğru mu?

:yes: :biggrin: :rolleyes:

• Valla hocam inşallah öyle birşey olmaz kışın son demleri zaten sağlam efsanevi bir şubat ayı olur hepimiz için

[size=large]KAR`I SEVMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR...!![/size]

• O halde, 7'sinden 20'sine kadar 13 günlük bi sistem mi bekliyor bizi? Eğer böyle olursa tadından yenmez, 13 günlük bol karlı bir sistem...

Yağış gelirse zaten yağışlar direk kar şeklinde düşecektir. Ve öyle de olacak gibi. Ay sonunda durumlar yine de değişebilir. Bu havalara pek güvenmiyorum. Şunu diyorum; ayın sonlarına doğru sistem yakalarsak iç ve doğu kesimler şanslı olur. Kıyılarda kar sınırlarnda dolaşır ama iyi bir kar alamayabilirler.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Yağış gelirse zaten yağışlar direk kar şeklinde düşecektir. Ve öyle de olacak gibi. Ay sonunda durumlar yine de değişebilir. Bu havalara pek güvenmiyorum. Şunu diyorum; ayın sonlarına doğru sistem yakalarsak iç ve doğu kesimler şanslı olur. Kıyılarda kar sınırlarnda dolaşır ama iyi bir kar alamayabilirler.

Peki salı-carşamba DMİ verdiği yüksek sıcaklıkları yarınki güncellemede aşağı çekebilir mi?

• Ankara çok şanssız sıcaklık -16'ya kadar düştü ama yağış yoktu ne zaman bu kadar soğuk olursa Ankara'da hava açık oluyor.

Zaten kar yağarsa sıcaklık imkanı yok o kadar düşmez. Hava da bulut olduğu zaman da o kadar düşmez. Ama hava açarsa şiddetli soğuk olur.

[size=small]
    [/size]

• Beyler eger ayın 20 snra sıcaklıklar yüksek bir şekilde artar sa bu hava da değil dünyanın sonu gelmiş demektir :D insanlarımız ne demiş mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır demiş bizde ona göre hemen konusmayalım bana göre bir anlık değişmeler olur belli olmazz

• Beyler eger ayın 20 snra sıcaklıklar yüksek bir şekilde artar sa bu hava da değil dünyanın sonu gelmiş demektir :D insanlarımız ne demiş mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır demiş bizde ona göre hemen konusmayalım bana göre bir anlık değişmeler olur belli olmazz

Evet tabi belli olmaz. Umarım yanılırız.:) [hr]

Peki Emrah hocam bu sistem bursa ya doğru düzgün kar getirirmi.Bilgi verirsen sevinirim ayrıca bende hava foruma yeni üye oldum.

Hoş geldin. Bursa da sağlam kar alacak. Salı gecesinden itibaren.

[size=small]
    [/size]

Einmal editiert, zuletzt von kardan emrah ()

• ANTAKYA için biri bişey desin beyler ... Kışın en şiddetli sistemi geliyo demiş Arif Bey...

Yağacak mı buraya da kar !!!!!!!!!!!!! ????????????????????????????????????????

• Arkadaşlar şunu iyi bilmenizi istiyorum Sibirya kökenli soğuk sistemler yurdumuzun kuzey bölgelerini etkiler eğer sistem çok kuvvetliyse diğer bölgelere etki alanı uzar.İzlanda kökenli sistemler yurdumuzun batı ,kuzey batı ve iç bölgeleri etkiler.

• 8 Şubat Sistemii İstanbula Örtü Oluştracak Bir Bir Biçimdemi Acaba Ve Yoğunmu Olacak B,lg, Verebilirmisiniz

• 8 Şubat Sistemii İstanbula Örtü Oluştracak Bir Bir Biçimdemi Acaba Ve Yoğunmu Olacak B,lg, Verebilirmisiniz

Evet öyle diyebiliriz.

[size=small]
    [/size]