Şubat I.Sistem / 7-8 Şubattan sonra beklentileriniz nelerdir ? [Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Hmm güzel teşekkürler :D[hr]
    peki geçen seneki9-10 mart sistemi kadar olur mu

Bakalım sistemin uzunluğuna ve en önemlisi yağışa bağlı.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ewt arkadaslar allahın izniyle sistem geliyor inş.istanbulu kara doyuracak bu uzun soluklu sistemm bana göre istanbula alcak eksme yıne 20 25 cm bırakır gıbı gelıoo yuksek kesmde 40 cm bklerımm

• Arkadaşlar gelecek olan bu sistem diğer sistemden daha etkili olacak.Çünkü diğer sistem Karadenizin kuzeyinden Doğu Avrupaya doğru hareket etmişti.Bu sistem ise Kırım üzerinden direk olarak Yurdumuza geliyor ve şu anda Akdeniz ülkelerinde de ağır kış şartları olduğunu düşünürsek gelecek olan sistem efsane olmaya aday :)

• Daha bu sistem cok seylere gebe net olmayan seyler var.Bu sistemde soguk bir onceki sisteme gore daha az ama yagis fazla.Sali aksami marmarada kky ve kar baslar diye dusunuyorum.Yarin ki guncellemeler onemli.ama modellere yansimayacaga benziyor
    bekleyip yorumlayalim
    saygilar

• Garez bak beklediğim sistem gelirse yağış sıkıntısıda çözülürse antakyada kar alacaktır sana pazartesi bir şey söylerim pazartesi akşamı bana bir msj çek sana bir şey söylerim.

• öncelikle iyi forumlar.. meteorolojiye ilgimden ve hepiniz gibi kar`a olan ilgimden nette dolaşırken bu güzel forumu buldum ve hemen üye oldum.. ocak sonunda yaşadığımız istanbul için uzun yıllar sonra tabir-i caizse mükemmele yakın bir kar yağışı aldı.. çoğumuzun hoşuna gitmedide değil.. benim merak ettiğim şubat I sistemi yine geçtiğimiz hafta ki gibi istanbula kar bırakacak mı ve soğukluk yine aynı düzeyde olacakmı inşallah 30 cm den aşağı bir örtü bırakmaz.. bu sistem tahmini istanbula ne kadar kar bırakır, ne kadar soğuk geçer ve kaç gün istanbulu etkilemesi bekleniyor yoğun bir kar yağışı bekleniyor mu istanbul için ilginiz için şimdiden teşekkür ederim saygılar...

[size=large]KAR`I SEVMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR...!![/size]

• öncelikle iyi forumlar.. meteorolojiye ilgimden ve hepiniz gibi kar`a olan ilgimden nette dolaşırken bu güzel forumu buldum ve hemen üye oldum.. ocak sonunda yaşadığımız istanbul için uzun yıllar sonra tabir-i caizse mükemmele yakın bir kar yağışı aldı.. çoğumuzun hoşuna gitmedide değil.. benim merak ettiğim şubat I sistemi yine geçtiğimiz hafta ki gibi istanbula kar bırakacak mı ve soğukluk yine aynı düzeyde olacakmı inşallah 30 cm den aşağı bir örtü bırakmaz.. bu sistem tahmini istanbula ne kadar kar bırakır, ne kadar soğuk geçer ve kaç gün istanbulu etkilemesi bekleniyor yoğun bir kar yağışı bekleniyor mu istanbul için ilginiz için şimdiden teşekkür ederim saygılar...

Aramıza Hoş Geldin.
    Yarışmamıza Senide Bekliyoruz.

http://www.havaforum.com/konu-…erece-olacak--2755?page=1

Hoşgeldiniz. Bu sistemde bir önceki sisteme benzer şekilde kar bırakmasını tahmin ediyoruz. Çok fazla bir fark yok .