Ocak Sonu Sistemi - 26.01.2012- 02.02.2012 [Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ocak Sonu Sistemi - 26.01.2012- 02.02.2012

Youtube Video Linki:

Bu konu başlığı altından Ocak Sonu Sistemi - 26.01.2012- 03.02.2012hakkında konuşabilirsiniz.

• yine de 25-35 cm. arası alırsınız.ben afyon'da oturuyorum.kuzey ege ve egenin doğusundayım.rakım 1021.aslın da oturduğum yer 30-40 metre fark ediyor.yani 1056 rakım var sizce afyon nasıl etkilenir?

• Oğuza katılıyorum 25-35 cm arası alır hele hele batman diyarbakır yani doğuya daha yakın olan iller [hr]
    BU ARADA KOCAELİ GÖLCÜK KAR NE ZAMAN GELİR YA BÜYÜK İHTİMALLE PERŞEMBE GÜNÜ GECESİ GİBİ DURUYOR AMA ? ?

• Pilli radyo, elektrik kesintileri :D Bence bunlar hayal. Çok fazla kar olacağını sanmam. Ankara'da olsa olsa 20 cm kar olur. Taş çatlasa o da, yani ben bu sistemlerden pek bişey beklemiyorum...

• neye dayanarak beklemiyosun peki? bomba gibi geliyor işte.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Önceki efsane sistemlere (!) dayanarak beklemiyorum. Bundan önce kaç sisteme efsane dedik, bomba dedik de sadece 5 cm kar aldık. Neyse yaşayıp göreceğiz. Ama asla eski kışlar gibi bişey de beklemeyin...

• KARCI KONURALP SEN HİÇ UMUDUNU KESME,AFYON 2002'DE Kİ GİBİ 55CM. REKORLA GEÇTİ.BUN DAN SONRA EN AZ 20-30 CM ALIRSINIZ.SİZ TAŞ ÇATLASA 45-55 CM. KAR ALIRSINIZ.. :yes:

• Önceki efsane sistemlere (!) dayanarak beklemiyorum. Bundan önce kaç sisteme efsane dedik, bomba dedik de sadece 5 cm kar aldık. Neyse yaşayıp göreceğiz. Ama asla eski kışlar gibi bişey de beklemeyin...

Meteorolojiyle ilgili biraz daha bilgi edinelim bence.
    Önceki 'efsane' denilen sisteme ne oldu ? Ankara'ya yağacak bütün kar o gün ki basınç hareketiyle yağışın tamamını Elmadağ, Nallıhan ve Kırıkkale'ye boşalttı. Tam 25-30 cm belkide daha fazla. Geçen yıl martta Ankara'ya öyle 40 cm kar yağmayacaktı. Asıl 40 cm Karadeniz de bekleniyordu Marmara da bekleniyordu ama işte basınç hareketi bütün kütleyi Ankara'ya boşalttı. Yani efsane dediysek gerçekten efsaneydi.

[size=small]
    [/size]

• Niye bu sistemden kimse 40 cm falan beklemiyor ki? İstanbul'a 2008 yılında 3 gün kar yağdı 40-45 cm örtü oluştu eğer yağış yeterliyse rahat rahat 30-35 cm kar olur ve sabah modelleri kötü çıktı diye umudumuzu yitirmeyelim.

• Niye bu sistemden kimse 40 cm falan beklemiyor ki? İstanbul'a 2008 yılında 3 gün kar yağdı 40-45 cm örtü oluştu eğer yağış yeterliyse rahat rahat 30-35 cm kar olur ve sabah modelleri kötü çıktı diye umudumuzu yitirmeyelim.

Ecmwf modelleri harika. Sibirya coşmuş durumda şuan. İstanbul cuma kar almaya başlar bence.

[size=small]
    [/size]

kimse beklenmiyor demedi tam tersi bekleniyor

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA