Ocak Sonu Sistemi - 26.01.2012- 02.02.2012 [Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aysonu 29ocak-2 şubat tarihleri arasında efsane bir sistem gözüküyor ama asıl efsane si
    stemler ondan sonra gelecekmiş gibi takipteyiz

• Slm arkadaşlar biz tekirdağ saray olarak 25.01 .2012de ilk kar yağışını yüzde doksan görebiliriz şu anki modeller bu doğrultuda tabi her zaman olduğu gibi değişim olabilir olsa bile 8 saat geç gelir sistem sonuçta ya gelecek ya gelecek başka şansı yok iyi akşamlar.

Einmal editiert, zuletzt von erdemli59 ()

• Aysonu 29ocak-2 şubat tarihleri arasında efsane bir sistem gözüküyor ama asıl efsane si
    stemler ondan sonra gelecekmiş gibi takipteyiz

İnşallah gelir inşallah çok ihtiyacımı varrr :wacko: erdemli arkadaşım senin görüşlerine de inşallahı ekliyorum :biggrin:

• ben diyorumki bu sefer orta ve doğu karadeniz daha şanslı ve kar yağışları buralarda daha etkili olacak. Tarih 29 ocak.

Einmal editiert, zuletzt von Kardanman ()

• SELAM ,
    HERKEZİN EMEĞİNE SAĞLIK
    BİLGİSİZ KALMAMAK ADINA
    SAKARYADA HAVA NASIL(KAR OLARAK) OLACAK
    BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VAR MI??

• Sakarya'da da cuma günü etkili kar bekleniyor, sonrasında da aralıklarla devam edecek. verimli bir sistem.

• Ankara için ne diyebiliriz arkadaşlar.Rakım 900.

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Ocak ayının son haftası sov başlayacak diyorum ama yi ne de Akdenizden gelecek siklonlardan korkuyorum hala bir son dakika golü olmaz umarım :S Bu arada eğer bu Sibirya sistemi etkili olursa orta ve Doğu Karadeniz le doğu Anadolunun kuzeyi bol bol Kar yağışı alacak gibi

• Asıl 29 ocaktan sonra efsane var 5 6 subata kadar surecek efsane arkadaslar

Ama ao nao o günler için kötü bir tablo oluşturuyor ve GFS modelleri çok tutarsız. Yaklaşık 1.5 hafta önce GFS İstanbula -20 vermişti 22 ocak için ama 7 derecenin altına düşmedi.

:yes: :biggrin: :rolleyes:

• Arkadaşlar belli bir konuya dikkat çekeceğim.
    Bildiğimiz gibi haftaya Anadolu'ya aşırı soğuk havalar geliyor. Gündüz bile sıcaklıklar eksili değerleri görecek. Belki de şuana kadar görülmemiş soğuklar gelecek. İç Anadolu da gündüz -10lar gece -20ler ölçülecek. Marmara aynı , Karadeniz aynı. Yurt aşırı soğuklara teslim olacak.
    Ancak şuan önümüzdeki günlere bakarsak bu aşırı soğukla çakışacak bir yağış yok. Yağış miktarı, oluşumu son güne kadar değişecektir. Eğer ki iyi yağışlar alırsak bu soğuk havayla yoğun kar yağışları ve tipi görülecektir. Ve bu durum Marmara, ege, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu her bölge fazlasıyla kar alabilir yağış gelmesi durumunda. Şimdiki durum bu.
    Aşırı soğuk bir şubata başlıyoruz. Umarım yağışı da istediğimiz gibi alırız.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]