Yarı yıl tatilin'de karlı sistem bekliyor musunuz?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar meteoroloji iç kesimleri yağmurlu göstermiş.o da bereket ama karlı ve soğuk sistem gelecek mi bu yarı yıl tatilin'de?

• Arkadaşlar meteoroloji iç kesimleri yağmurlu göstermiş.o da bereket ama karlı ve soğuk sistem gelecek mi bu yarı yıl tatilin'de?

hafta içi olmasada ay sonu çok kuvvetli sistemler bekleniyor uzun süre kar yağışı

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• O zaman bekleyip göreceğiz,yaşayacağız.hayırlı olan olsun arkadaşlar belki bu sistem daha soğuk hava getirebilir.bu ılıklığın ardından. :yes:

• Sistemler ardı ardına geliyor.Özellikle 30 Ocaktan sonra Karadeniz üzerinden Sibirya kökenli soğuk hava geliyor ve ülkemizin büyük kısmında etkili kar yağışlar oluşacak özellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri kar yağışına doyacak ve 4-5 Şubat'a dikkat çekiyorum !!!

• Sistemler ardı ardına geliyor.Özellikle 30 Ocaktan sonra Karadeniz üzerinden Sibirya kökenli soğuk hava geliyor ve ülkemizin büyük kısmında etkili kar yağışlar oluşacak özellikle Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri kar yağışına doyacak ve 4-5 Şubat'a dikkat çekiyorum !!!

batıda dahil tabi batı deyip izmir demiyorum ayrıca izmirdede kar bekliyorumöyle bir sistem gelecek

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• 26ocak perşembe gecesini beklemenizi tavsiye ederim atmosfer karışacak gibi duruyor ciddi kar yağışları ile karşı karşıya kalabiliriz yeryer 20-30cm kar örtüsü beklentim mevcut.

• Ama ilginç olan bişey var ki o da şudur; DMİ yaklaşık 3 gündür sıcaklıkları aynı seviyelerde verdi salı-çarşamba-perşembe için. Açıkçası buda beni kuşkulandırıyor. Bana göre iyi bi kar yağması için ve karın hemen erimemesi için sıcaklığın 0'ın altında olması gerek...

• Ama ilginç olan bişey var ki o da şudur; DMİ yaklaşık 3 gündür sıcaklıkları aynı seviyelerde verdi salı-çarşamba-perşembe için. Açıkçası buda beni kuşkulandırıyor. Bana göre iyi bi kar yağması için ve karın hemen erimemesi için sıcaklığın 0'ın altında olması gerek...

bu hafta sıcaklıklarda öle ani dalgalanmalar yok ama 30 Ocaktan itibaren ani düşüşler bekleniyor tüm yurt genelinde ve 4-5 Şubat tarihine ayrıca dikkat çekiyorum[hr]

batıda dahil tabi batı deyip izmir demiyorum ayrıca izmirdede kar bekliyorumöyle bir sistem gelecek

İzmir de soğuk havadan etkilenecek hatta Akdeniz kıyıları da ama yağış olarak Marmaranın doğusu Karadeniz İç Anadolunun kuzeyi ve doğusu ve Doğu Anadolu etkilenecek etkili bir şekilde

Einmal editiert, zuletzt von Andoz ()

• Arkdaslaer hemen anlık dusu olmaz öle havanın düşüşü soguası kar sevıyesıne ındırıcek sonra daha dususlerıde görücezz

• Merhabalar

27 Ocakt güzel kar yağı alacağız. Sonrasını kestirmek zor. Arif bey sonrası için sea efect yağışları öngörmüş ama kuru soğukta olabilir bence . 27 Ocak yağışları sonrası ne olacağını salı veya çarşmaba netleştirelim.

Saygılar
    Orkun