Güneydoğu ve Tüm Türkiye için Son 5 Yılın En Güçlü Sistemi Geliyor... !!!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşlar şuanki modellerde ayın 17 sinde doğu akdenizden yağışla beslenecek güneydoğu.durum şuanda böyle.bunu iyi bilinki istanbulla güneydoğu aynı anda kar almaz.ilk önce onları etkiler sonra bize gelir.bu sistemde ayın 17 sinde ise doğu akdenizdeki alçak basınç güneydoğuya özel olarak geliyor gibi..buda beni dahada tatmin ediyor.durum pazar günü kesinlik kazanır.malum sistem öteleniyor.16 sında gelecekti.şuandaki verilerde 17 sinde gelecek gibi.ondan pazar net şeyler söylenir.

• PAZARTESİ GECESİ OLABİLİR VE ŞARTLAROLUŞURSA İST. AYNI ANDA KAR ALIR[hr]
    DİKKAT ETTİYSENİZ DMİ PAZAZAR SİVEREK 4 DER. YANİ SOĞUMA PAZAR GECEDE OLALLBİLİR ISRARLA SÖYLÜYYOM SALIYA KALMAZ[hr]
    bu sistem gelsin 4 5 yıllık hasretimizi ççıkaralıkm allahın izniylw

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• arkadaşlar şuanki modellerde ayın 17 sinde doğu akdenizden yağışla beslenecek güneydoğu.durum şuanda böyle.bunu iyi bilinki istanbulla güneydoğu aynı anda kar almaz.ilk önce onları etkiler sonra bize gelir.bu sistemde ayın 17 sinde ise doğu akdenizdeki alçak basınç güneydoğuya özel olarak geliyor gibi..buda beni dahada tatmin ediyor.durum pazar günü kesinlik kazanır.malum sistem öteleniyor.16 sında gelecekti.şuandaki verilerde 17 sinde gelecek gibi.ondan pazar net şeyler söylenir.

Kardeşim dediğin doğru. lakin 2003 te Antebe kar şubattın 17 siyle 24 üne Antebe 1 HAFTA aralıklarla kar yağmıştı dmide bakın o bi hafta sonunda karr merkezde 47 cm dülükte 1 metreyi bulmuştu. Bu sibirya kökenli soğukların eğer güçlüyse güneydoğuya tüm yurtla birlikte eş zamanlı kar bıraktığını gördümm. Lafı daha fazla uzatmadan çok kısa zamnda ulaşıyoo bize sibir kırım kökenli soğuklarrr. Zten güçlü sibirya soğukları hızlı ve baskılı bi şekilde tüm karadeniz kıyılarından eş zamanlı girer özelliği budur VE hızlı bi şekilde tüm yurdu eş zamnlı etkilerrr...yeterki gelsin :)

• DMİYİ ARAYIP NE KADAR YANLIŞ TAHMİN YAPTIĞINI SÖLEDİM BANA NE DEDİLER .TEMKİNLİ OLMAMIZ GEREKİYOR DEDİ HAYYY BEN SİZİN YAPTIĞIINIIIZ TAHMİNE
    [hr]
    BUNEYAA BÜNYAMİN TVDE AĞIR KAR YAĞIŞLARI OLABİLİR DİYO SİTEDE SU BASKINI RİSKİ VAR DİYYOR

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Akşam modelleri de harika. Pazartesi geç saatlerden ve salı gününden itibaren Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Gaziantep'ten itibaren kar başlayacak. Yağış ve soğuğun ilerlemesi ile birlikte zamanla tüm bölge kar yağışı alacak. Bu kar yağışları aralıklarla 10-12 gün kadar devam edecek. Sıcaklıkların düşük seyretmesi nedeniyle yağan kar erimeyecek ve üst üste birikecek. 10-12 gün sonunda inşallah güzel bir kar tabakası oluşacak. Şimdilik bu kadar :)

• Akşam modelleri de harika. Pazartesi geç saatlerden ve salı gününden itibaren Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Gaziantep'ten itibaren kar başlayacak. Yağış ve soğuğun ilerlemesi ile birlikte zamanla tüm bölge kar yağışı alacak. Bu kar yağışları aralıklarla 10-12 gün kadar devam edecek. Sıcaklıkların düşük seyretmesi nedeniyle yağan kar erimeyecek ve üst üste birikecek. 10-12 gün sonunda inşallah güzel bir kar tabakası oluşacak. Şimdilik bu kadar :)

akşam modellerinin neresi harika görmüyormusun sistemin o kuvvetli soğuk tarafını ayın 19 una ötelemiş.her halde sen istanbula bakıyosun güneydoğu yerine