8-14 ocak arası güneydoğuda beklenen sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şuanda güneydoğu anadolu bölgemiz yağışlı havanın etkisinde bulunmaktadır.yağışların yarın öğlen saatlerinden sonra etkisini kaybetmesini bekliyorum. bu gece gaziantep diyarbakır ve adıyamanın yükseklerinde sıcaklıklarda 1 veya 2 derece oynama olması kaydiyle sulu kar ihtimali var.güneydoğuda yarın öğle saatlerinden sonra 8 ocağa kadar kuru soğuk durgun bir hava hakim olacak.daha sonra soğuk ve yağışlı havaların gelmesini bekliyorum.doğu anadoluya yerleşen yüksek basıncın erken kalkması durumunda sistem 2 veya 2 gün öncedende gelebilir.detaylar ilerleyen günlerde dostlarım. çarşamba akşamı sistem iyiden iyiye kendini modellerde göstereceğini tahmin ediyorum.zaten malum bu yıllarda 1 günlük tahmin yağmak bile zor oluyor.bu yüzden biraz daha beklemekte fayda var...

• 8 14 di açmışsın 7 14 olacak sistem
    KISA BİR DEGERLENDİRME YAPIP 6 OCAĞA KADAR BEKLEYECEGİM
    AYIN 7 Sİ İTİBARİYLE G.DOĞUDA YAĞMUR BAŞLIYACAK AYIN 8 İ AKŞAM SAAE KADAR YAĞMURDAN SONRA GECE SAATLERİNDEN İTİBAREN RÜZGARINDA ETKİSİYLE YAĞIŞ KARA DÖNECEK AYIN 14 NE KADAR ZAMAN ZAMAN YOĞUN OLARAK YAĞACAK VE BÖLGE GENELİNDE KAR ETİİ OLACAK BU KAR ÇOĞU KÖY YOLUNUN KAPANMASINA BAZI İLÇELERDE OKULLARIN TATİL OLMASINA NEDEN OLACAK (VE Ş.URFA DA 8 14 ARASI BEKLEDİGİM SICAKLIKLAR 8 HARİÇ GÜNDÜZ 0 İLA 3 DERECE CİVARINDA GECE EKSİ 2 İLA 4 ARASINDA OLACAKTIR)BENDEN BU KADAR
    İTİRAZI OLAN ÖZELMESAJ GÖNDERSİN
    [hr]
    AMA VARYA BU SİSTEM TÜM KIŞIN GİDİŞATINI BELİRLEYECEK BU SİSTEM BEKLENİLDİGİ GİBİ GELİRSE HEM OCAK AYI HEMDE KIŞ KURTULUR HABERİNİZ OLSUN YAKINDA DMİ TAHMİNLERİNEDE YANSIR BU SİSTEM ÇARŞAMBA PERŞEMBE GİBİ DMİ DE GÖRÜRSÜNÜZ

Einmal editiert, zuletzt von ş.urfa63 ()

• ben tahminimi yaptım ama daha uzun süre var diye biraz daha bekleyeceğim.
    [hr]
    ş.urfa özel msjda dedin ama asıl senin benden özür dilemen lazım[hr]
    ş.urfa sen tahmin yapmışsın ama dediklerine kendin bile bence inanmıyorsun ne son yıllarda ne zaman 5 gün üstüste kar almış güneydoğu. sıcaklıklarıda çok düşük vermişsin.ben 8 ila 14 arasında en fazla 2 gün kar yağışı olacak diye tahmi ediyorum sıcaklıklarda gündez 6 gece -2 derecelerde olacaktır.

Einmal editiert, zuletzt von memo ()

• 1 KARDEŞİM BEN SANA ÖZÜRBORÇLU DEGİLİM
    2 SEN NE ZAMAN G.DOĞUDA 5 GÜN ÜST ÜSTE KAR YAĞMIŞ DİYOSUN İSPATINI YAPPIYIMMI SANA
    3 DAHA UZUN SÜRE VAR DİYON SICAKLIK 6 DERECE CİVARINDA OLACAK DİYORSUN EL İNSAF
    4 SEN 6 DERECED E KAR BEKLİYOSUN NE DİYİM ALLAH DİGERLERİNE AKIL FİKİR VERSİN
    [hr]
    EY MODELDEN MODELE DÖNEKLİK YAPAN MUHAMMED YILBAŞI İÇİN Bİ GÜN KAR BEKLENTİM VAR DİYORSUN SONRA 1 GÜN BENLE İDDAAYA GİRİP URFADA YILBAŞINDA KAR OLURSA HAVAFORUMDA YAZI YAZMAM DİYOSUN.
    YETER BE KARDEŞİM SENLE İLGİLİ ÇOK ŞEYDERİM AMA HEMŞERİMSİN NEYSE..

• En yüksek altı derece yağış zamanında daha düşük olacak.güneydoğu sibiryamı gündüz urfada enson 1900 lü yıllarda 10 dereceye kadar yükseldi.5 gün üst üste yağdı ama 20 yıl öncelerde urfada 15 yıldır yaşıyorum 1 günden fazla yağdığını görmedim.benim tahminimde budur.kar yağmaz dedim yılbaşında tuttu.seninki tutmadı.dün dedinki benden özür dileyecen bu gece kar yağacak ben gene dedim yağmayacak daha 6 saatlik tahmin yapamıyorsun. biz bu işlerle 5 yıldır uğraşıyoruz.bir kaç gün sonra belli eder hani senin sıcaklık değerlerinmi tutuyor urfada benimmi

• ş.urfa birde kar olmadıki urfada yılbaşında.sen attığın iftiralara bak sonra konuş.6 saatlik tahmin yağmayı öğren sonra benlen bahse gir.eski yorumlara bak yılbaşı tahminlerinde 26 aralıkta ben dedişim kar olmaz sen demişsin urfada kar olcak [hr]

ÇIK YÜREGİN VARSA ŞİMDİDEN TAHMİNİNİ YAP

ben zaten konuyu açtım tahminimi yayınladım ben gerçekçi adam olduğum için detayları ilerleyen günlerde vereceyim senin gibi değilim sana dahada bişey demiyorum seni kendi haline bırakıyorum

• Gene döneklige başladın muhammed bak çok degil 30dk . önce g.doğuda nerde görülmüş 5 gün üst üste kar yağdığını şimdide yok yağdı ama eskiden yapma be kardeşim

• muhammed der ki:

01 Ocak 2012 tarihinde, saat 08:08
    dayı son kararın değilmi en son kararın 9 aralık yani fazla öteye gitme ocakta bitmesin :(

Cevaplasnowcem der ki:

01 Ocak 2012 tarihinde, saat 08:56
    sevgili Muhammed,günlerde 1-2 gün oynama olur bu normal daha süre var çünki,ama kesin olan bişey var ocak ayının 7-8 gibi soğuk ve yağışlı havalar peşi sıra bizi ziyarete gelecek,güneydoğu 9-10-11-12 0cak yer yer yoğun olmak üzere kar alacak,şehir merkezinde bile örtü olacak,modeller yarından itibaren çok güzel olacak sizler de göreceksiniz nasıl havaların geldiğini….

Cevapla[hr]
    YUKARIDAKİLER SENİN HAVATURKEY SİTESİNDE SORDUĞUNSORULAR
    YAPMİYİM DEDİM AMA KENDİMİ TUTAMADIM TAMAM Bİ İNSANBÜYÜGÜNDEN BİLGİ ALIR AMA KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAZ YAKIŞTIRAMADIM (HAVATURKADA DA VAR )

• Olabilir herkes büyüklerinden biraz tahmin alır yorum alır arif abiden snowcemden alır yorumlarını.işte senin yaptığında bundan ibaret şaklabanlığın bukadarıda olmaz.31 aralık gecesi urfada kar yağmazsa bir daha tahmin yapmayacaktın ne oldu.sen bu kadar basit birisin işte.git 6 saatlik tahmin yapmayı öğren

• KARDEŞİM YORUMLARINI YAPARKEN BİN OKU BİR CEVAP VER.BAK AZ ÖNCEKİ YORUMUNDADA İYİ OKUMADIN.HEMEN CEVAPLA ATLADIN YANLIŞ SÖYLEDİN.BEN KOPYALA YAPIŞTIR YAPMAM.5 YILDIR BİZ BU İŞLERLE UĞRAŞIYORUZ ÇOCUKÇA KONUŞMA KARDEŞ.ORADA SNOWCEM 5 GÜN KAR YAĞAR DEMİŞ BEN İSE EN FAZLA 2 GÜN DİYORUM.SNOWCEM GECELER -3 E KADAR DÜŞER DEMİŞ BEN -2 DEMİŞİM.ASIL SEN ONA BAKIP YORUM YAPIYORSUN.TAHMİNCİLİKTEN BİRAZ ANLIYORSAN BEN BİR DAHA TAHMİN YAPMAM.BİLGİSAYARAI AÇMAYI KAPAMAYI ÖĞRENMİŞSİN AZDA MODELELRE BAKABİLİYORSUN GELİP BURDA BANA TAHMİN YAPMA.HİÇ BİR TAHMİNİN TUTMADI.GİDİP BANA ALINTI YAPMA DÖÖNENNEEK

• SE BANA HESAP SORAMASIN 1 SAATLİK TAHMİN BİLE TUTTURAMAZSAM BIRAK ORASI BANA KALSIN (BEN ÖYLE BİŞEY DEMEDİM KAR YAĞMAZSA BIRAKACAM ) EGER DEDİGİN GİBİ SICALIK 6 DERECE OLURSA BUNDAN SONRA HAVA TAHMİNLERİYLE İLGİLENEN ADİ ŞEREFSİZDİR

• SENDE AZ BİŞEY AR OLSA BİRR DAHA TAHMİN YAPMAZSIN[hr]
    eski yorumlarına bak hiç bişey bilmediğin belli 26 caokta tahmin yaptın tutmadı dün tahmin yaptın tutmadı.istersen birde benim yaptığım eski yorumlara bak.yiğidi öldür ama hakkını ver diye bir söz vardır ama sen nereden bileceksin

• Ben kimseye bakıp yorum yapmam snowcem yağmur var dedi yılbaşındaben kar var dedim yağmadı AMA SEN GERÇEKTE N KOPYALA YAPIŞTIR YAPIYON HEMŞERİM yanlış olsa bile özgür tahnmin yap özgür[hr]
    Tamam MUHAMMED KARDEŞ BEN ARSIZIM ŞEREFSİZİM VE BU SİTEYE DE YORUM YAPMAYACAĞIM AL SENİN OLSUN SİTE İSTEDİGİN GİBİ YORUM YAP
    (ama bu tahminimi umutmayın sağlıcakla kalın

• Bak işte halen bilmiyorsun bir söz daha vardır cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur.snowceme sordum ama onun aynısını yapıştırmadım.senişn tahminlerin onunkiyle örtüşüyor demekki sen ona bakıp yazıyorsun.ben bundan sonrada büyüğüm olanlardan tahminsel yorum almaya devam edeceğim.senin gibi teneke tahmincilere yer yok