Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Buzmavisi ve KARcanavarına katılıyorum. ama tek korkum cuma akşamı sis olabilir bence[hr]
    cemflk korkma kral havlu atsa ne atmasa ne(onun eski tahminlerinide biliyoruz)Gerçek karcılar hiçbir zaman havlu atmaz ve gerçekleri söyler

Einmal editiert, zuletzt von anteptekar ()

• Kardeş ben burada tutarlı veya tutarsız tahmin konusuna değinmedim buarada hepimiz beraberiz ve beraber olamayada devam edeceğiz.kral kardeşimizinde moralinin bozulduğuna değinmek istedim!!!

• Buzmavisi ve KARcanavarına katılıyorum. ama tek korkum cuma akşamı sis olabilir bence[hr]
    cemflk korkma kral havlu atsa ne atmasa ne(onun eski tahminlerinide biliyoruz)Gerçek karcılar hiçbir zaman havlu atmaz ve gerçekleri söyler

Dostum zaten canımız sıkkın. Polemik yaratacak şeyler yazma... Havlu atıp atmamakla ilgisi yok. GFS bize kazık attı. Olayın özeti budur. Yarın veriler değişirse söylerim ama şu anda görünen cuma günkü yağışın %80nin yağmur olacağıdır. Cumartesi kar olacak. Ona bişey demiyorum. Cuma günkü yağışı kaybetmek kötü oldu. Cuma günkü yağışın tamamı kar olsa 30-40 cm kar olur bir günde. Kaçan balık büyük olduğundan üzüntümüz. Gece ya da yarın olumlu yönde veriler değişirse o zaman söylerim zaten. Eski tahminlerimde de bir sıkıntı görmüyorum ben. Tahminlerimin tutma ihtimali her zaman yüksek oldu.

• Dostum zaten canımız sıkkın. Polemik yaratacak şeyler yazma... Havlu atıp atmamakla ilgisi yok. GFS bize kazık attı. Olayın özeti budur. Yarın veriler değişirse söylerim ama şu anda görünen cuma günkü yağışın %80nin yağmur olacağıdır. Cumartesi kar olacak. Ona bişey demiyorum. Cuma günkü yağışı kaybetmek kötü oldu. Cuma günkü yağışın tamamı kar olsa 30-40 cm kar olur bir günde. Kaçan balık büyük olduğundan üzüntümüz. Gece ya da yarın olumlu yönde veriler değişirse o zaman söylerim zaten. Eski tahminlerimde de bir sıkıntı görmüyorum ben. Tahminlerimin tutma ihtimali her zaman yüksek oldu.

KRALA LAF ETMEYİN BURDA UMUTCAN VE KRAL EN İYİ TAHMİNCİLERDENDİR BBİDE KARCANAVARI

• Dostum zaten canımız sıkkın. Polemik yaratacak şeyler yazma... Havlu atıp atmamakla ilgisi yok. GFS bize kazık attı. Olayın özeti budur. Yarın veriler değişirse söylerim ama şu anda görünen cuma günkü yağışın %80nin yağmur olacağıdır. Cumartesi kar olacak. Ona bişey demiyorum. Cuma günkü yağışı kaybetmek kötü oldu. Cuma günkü yağışın tamamı kar olsa 30-40 cm kar olur bir günde. Kaçan balık büyük olduğundan üzüntümüz. Gece ya da yarın olumlu yönde veriler değişirse o zaman söylerim zaten. Eski tahminlerimde de bir sıkıntı görmüyorum ben. Tahminlerimin tutma ihtimali her zaman yüksek oldu.

Kral Haklısın lakin cumayı halen kaybetmiş sayılmayızzzz...Gece ve sabahki modeller önemli ayrıca cuma bi kısım veriler 0 çizgisinde olduğumuzu bi kısım hemen 0 ın yanıbaşında dibinde olduğumuzu gösteriyooo wetterzlanda gelince haklısınn...oda belki bu gece değişir harbi iice inan dım Cuma yoğun kar alacağımıza :)

[hr]
    ayrıca dmisi Bünyamin ABİ hepsi ANTEP için kar diyooo :) :) dur bakalım...

• Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Beklediğim Kar Kalınlıkları
    GAZİANTEP:25 CM
    DİYARBAKIR:30 CM
    MARDİN:20 CM
    ŞANLIURFA: 20 CM
    BATMAN:20CM
    SİİRT:15CM
    ADIYAMAN:25CM
    SİVEREK:35CM
    NİZİP:10-15CM
    KİLİS: 10 CM BU DEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM HATTA DAHA FAZLASI OLACAK BU GECE GFS DÖNEKMİ OLUR KÖLEKMİ OLUR AMA GÖRÜN BAKIN ALLAHIN İZNİYLE ANTEPTER REKOR OLACAK

Einmal editiert, zuletzt von ş.urfa63 ()

düzgün konuş lan kral hocam hakkında. çok biliyosan sen tahmin yap canımı sıkma benim

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• Kral Haklısın lakin cumayı halen kaybetmiş sayılmayızzzz...Gece ve sabahki modeller önemli ayrıca cuma bi kısım veriler 0 çizgisinde olduğumuzu bi kısım hemen 0 ın yanıbaşında dibinde olduğumuzu gösteriyooo wetterzlanda gelince haklısınn...oda belki bu gece değişir harbi iice inan dım Cuma yoğun kar alacağımıza :)

[hr]
    ayrıca dmisi Bünyamin ABİ hepsi ANTEP için kar diyooo :) :) dur bakalım...

Kardeş biraz ukalalık olacak ama DMİ ya da bünyamin ne demiş çokta umurumda değil. Bizim coğrafyamızı en iyi süzen, en iyi tahmin yapan model GFS'dir. Ben GFS'yi dikkate alırım. GFS'ye göre cuma günkü yağışın %80'i yağmur, %20si kar olacak akşam modellerine göre. İnşallah gece modellerinde değişir. Alçak basınç alanı o kadar kuvvetli ki kuzeyden inen soğukları üzerimizden itiyor maalesef...

• Kardeş biraz ukalalık olacak ama DMİ ya da bünyamin ne demiş çokta umurumda değil. Bizim coğrafyamızı en iyi süzen, en iyi tahmin yapan model GFS'dir. Ben GFS'yi dikkate alırım. GFS'ye göre cuma günkü yağışın %80'i yağmur, %20si kar olacak akşam modellerine göre. İnşallah gece modellerinde değişir. Alçak basınç alanı o kadar kuvvetli ki kuzeyden inen soğukları üzerimizden itiyor maalesef...

AMA ESKİ MODELLERDE 1 GÜNCELLEMDE BİLE ABLERİN NASIL OLDUĞUUNU GÖRMÜŞTÜK

• Kardeş biraz ukalalık olacak ama DMİ ya da bünyamin ne demiş çokta umurumda değil. Bizim coğrafyamızı en iyi süzen, en iyi tahmin yapan model GFS'dir. Ben GFS'yi dikkate alırım. GFS'ye göre cuma günkü yağışın %80'i yağmur, %20si kar olacak akşam modellerine göre. İnşallah gece modellerinde değişir. Alçak basınç alanı o kadar kuvvetli ki kuzeyden inen soğukları üzerimizden itiyor maalesef...

Allah sevdiği kuluna önce eşşeğini kaybettirir sonra buldururmuş. inşallah atalarımız gene haklı çıkar :biggrin: :biggrin:

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• Allah sevdiği kuluna önce eşşeğini kaybettirir sonra buldururmuş. inşallah atalarımız gene haklı çıkar :biggrin: :biggrin:

EVET TAM BENİM YAZMAKK İSTEDİĞİM YORUMU YAZDIN İNŞAALLAH ALLAH BİZİ SINIYOR KAR CUMA CUMARTESİ G.DOĞUDA SHOW YAPACAK