Karı niçin seviyorsunuz?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Karı seviyorum; ama kış başlangıcında . Eline sıcacık kahveni alıp pencerenin önünde zemini beyazlara boyayan taneleri izlemek insana eşsiz bir sevinç veriyor. Ama Ankara'da çileye dönüstügü zamanlar o kısa süreli zevki gölgede bırakıyor genelde :( Trafik çilesi, buzda kayıp düşme endişesi, bir de erimiş halinin çamura dönüşmesi sevmedigim yönlerinden..

Einmal editiert, zuletzt von Yasemin111 ()

• Kar dışarıdaki pisliği,sesi her şeyi susturur.Kar yağarken,insan ayrı bir huzura kavuşur.Kar yağdıktan sonra heryer bembeyaz olur ya işte insan o an hiç bitmesin ister. İşte bu yüzden kar'ı seviyorum...
    :)

• Çok sayıda arkadaşımızın yazdığı kar insana huzur verir. Ama benim kar yağışını en çok sevmemim nedeni; kar yağarken insan sonsuzluğu,huzuru ve mutluluğu gösterir. Çoğu arkadaşımız bilir kar yağarken gökyüzü bembeyaz olur hiç mavilik gözükmez. İşte bu beyazlık sonsuzluğu ve temizliği simgeler. Ama unutmamak lazımki kar okulların tatil olmasını en önemli ve güzel faktördür. :D Ben kar yağışını bu yüzden severim :)

:shifty: 2012-2013 KIŞ SEZONUNU SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ !!! :shifty:

• Karın o güzelliği yağması pamuk gibi etrafa konması tutmasını beklemek bir ayrı güzel hele o kar fırtınası görsel şölen akşam güneş batınca ortya çıkan muhteşem görüntü kardanadam,kartopu,kardan ev,kayak,kaykay gibi aktiviteleri yapabiliyoruz benim kara sevgim sonsuzdur yağdıkça daha çok yağmasını isterim isterse 5 metre yağsın doymam :D

• Uzun bir süre sonra geri döndüm. Herkese merhaba;
    Kar sadece Türkiye için değil Dünyadaki bütün karanlığı örten tek şey. Kar yağdığı zaman karanlık hiçbir şey kalmıyor.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Karı neden seviyoruz.. güzel soru. Kar yağışı bana göre dünyada eşi benzeri olmayan bir güzelliktir dünyanın 8. harikası :) benimde kardan adamla işim olmaz ama kartopu oynamayı severim. hele de kalabalıksak :) karın asilliği hiçbir hava olayında yok. bembeyaz... şehir bir gelinlik giymiş gibi. her kar tanesi birbirini incitmeden süzülüyor bu da ilginç bir olay aslında tam bir tanım yapamam bu saydıklarım kara olan sevgimin sadece küçük bir kısımını anlatıyor. karlı fotoğraflara baktıkça hüzünleniyorum gerçekten ilk defa kış bittiği için üzülüyorum tabi bunda havaforum sitesini keşfetmemin de büyük etkisi var. biraz edebi oldu ama cevabım böyle :)[hr]
    ayrıca kar yağarken oluşan sessizlik başka hiçbir yerde yok...

[size=large][/size]Sadece KAR :)

Einmal editiert, zuletzt von kardelisi ()

• MEVLANA NE GÜZEL DEMİŞ=KARLAR NE GÜZEL ANLATIYOR BİRBİRİNE ZARAR
    VERMEDEN YAĞIYOR.

[hr]
    BEN KARIN BAZI ÖZELLİKLERİNİ SEVİYORUM KAR YAĞDIKTAN SONRA GECE HER YER GÖZÜKÜR.NORMAL BİR AKŞAM DA HİÇ BİR YER GÖZÜKMEZ. :tongue:

ORTALIKTA Kİ KİRİ ALIR.

AFYONA GELEN BENİ ARASIN BEN KARTOPU SAVAŞINDA İYİYİM. :tongue: BİR KERE ATTIMMI BİR DAHA KESMEM.

AFYONDA KAR TOPU SAVAŞI İÇİN GELEN VARSA SAVAŞALIM.

YA KILI ÖZLEDİM.GEL BE KIŞ... :biggrin: ÇOK KARLI KIŞIN ARDINDAN SONAR HİÇ MUTLU OLAMIYORUM. :down:

• Bakalım.Ben il merkezinde oturmuyorum.Ankara yolu 8.km. Özlemin 1'in karşısında siteler var.İlk siste de oturuyorum .Çay'dan daha az kişi vardır.