Türkiye'de Kış Mevsiminde Hangi Ay Daha Fazla Soğuk Ve Kar Gelir?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tahmin:Şubat ayı.

Sebebi:her kış mevsiminde az çok kar aldığımız bir aydır.

2008 -2009 kışları:

Şubat ayında görülen kar yağışları bir çok bölgede etkili olmuş.istanbul hatta çanakkale gibi karın tutmadığı yerlerde bile yıllar sonra yere kar bırakmıştır.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Aslında doğru söylüyoırsun. geçtiğimiz bir kaç kışta düzgün kar aldıgımız zaman olarak bi şubat bi de mart. ankarada hatrlıyorum 2008 yılında sadece kasım ayında kar yagmıstı oda tam kardı yani. ondan bu yana şubat şuan en iyi secenek gibi gözüküyor. Soğuk hava olarakta zaten kış mevsimi soğuk olucak fakat öncekı yıllardada gördüğümüz gibi aralığın 1 haftası soguk gecıyo diğer 3 hafta yada 2 hafta sadece güneş. byle olmasıda kötü. bu durumu bi şekilde atlatmamız lazm. ama inanıyorum kı bu kış cidden soğuk olucak.kasımın başlarında 2-3 gibide ilk sogumuzu alırız dye düşünüyorum. bakalım.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• ülkemizde kışı yoğun yaşadığımız aylar ocak ve şubat aylarıdır

son yıllarda pek kar yağmasada bu kış önemli cephelerle ve soğukgeçen bir kışla birlikte elverişsiz havaların olabileceği kanatindeyim çünki ekim ayında olmamıza rağmen hava sıcaklıkları oldukce düşük gidiyor çünki kuzeyli rüzgarlar peş peşe geliyor kasım aralık ılık geçsede ocak şubatta çok soğuk ve karlı bir kış olacağını tahmin ediyorum.

• Kasımın başı sistemi çürümeye basladı diyebilirim ama hala umudum var. ısrarım devam edıcek. İlk sistem olarak aralıgın son haftası ocak başı diyebiliriz uzun tahmın olarak.

[size=small]
    [/size]

• Türkiye’nin geçen yıla oranla daha sert bir kış geçireceğini ve kar yağışının daha sık görüleceğini belirterek “Trakya, Marmara, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzey kısımlarında, geçen yıla oranla bu kış sıcaklıkları normallerinin altında seyredecek. Bu nedenle kış, bu bölgelerde daha sert olacak. Kalıcı kar yağışı kuzeyde daha sık görülecek. Ocak ayından şubat ayının 15’ine kadar kar yağışı görülebilecek. Bu veriler NASA’dan bize gelen özel verilerdir” diye konuştu

• Ocak ayının ikinci haftasından sonra ve şubat ayı yoğun bir kış olacağı görüşündeyim.

[size=small]
    [/size]

• Türkiye’nin geçen yıla oranla daha sert bir kış geçireceğini ve kar yağışının daha sık görüleceğini belirterek “Trakya, Marmara, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzey kısımlarında, geçen yıla oranla bu kış sıcaklıkları normallerinin altında seyredecek. Bu nedenle kış, bu bölgelerde daha sert olacak. Kalıcı kar yağışı kuzeyde daha sık görülecek. Ocak ayından şubat ayının 15’ine kadar kar yağışı görülebilecek. Bu veriler NASA’dan bize gelen özel verilerdir” diye konuştu

NASA hava durumu tahmini yapamaz ancak mevsimsel öngörüde bulunabilir bence fazla itibar etmeyin yazılanlara.cünkü hava bu her an sürpriz yapabilir ocakta kar yağacal derler aralık sonuna doğru yağar belli olmaz yani bu anladınız.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()