Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Haftaya DMİ sıcaklıkları 8 derece felan vermiş. Kar olur mu bir de Olursa ne kadar sürer ve şiddeti ne derece olur? Biraz çok soru sordum galiba :)

Dmi'ye güvenmek yanlış. Dmi düne kadar Ankara'ya kar vermedi. O sıcaklıkları azaltacaktır. ayın 11inden sonra sert düşüşler ve kar olacak. Biraz daha beklemek gerek.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ankarada bugece kar varmı acaba bilgisi olan varmı :)

Bu gece kar var. Kütahya civarında kar başladı. Ankara da da olacaktır. Hem de iyi bir kar.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Demek Ankara'ya yağmadı. Burada gece 00:30'da kar başladı. Ben ara ara baktım gece ve bu kar sabah saat 10'a 11'e kadar da sürdü. Kaldırımlarda ve bizim okulun alt bahçesinde tahminen 15 cm rahat vardı. Ama tabi öğlen 12'de de o kardan yeller esiyordu. Kar yağdığı kadar da hızlı eridi. Ama güzel bi deneyimdi :)

• Bu böyle uzun süre devam edecek gibi gelecek pazartesi ye kadar sonrasında bir soğuma var ama kar olsa bile çok etkili olurmu tam belli değil

• Vay be 15 cm yağdı demek :( buraya hiç yağmadı ama burada önceden yağan karlar duruyor yollar ve kaldırımların bazıları hariç 10 cm kar var halen bembeyaz yağmur yağmazsa hiç erimez gibi çünkü hep donmuş halde :)

• Güncelleme yapılsa iyi olur

:helpsmilie: [size=xx-large]Ayazınla tehdit etme beni ANKARA hayallerimi yakarım ağustosunu yaşarsın [/size]:helpsmilie: