Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar,kar öğleden sonra değil öğleye doğru başlayacak,saat 11 gibi,öğleden sonra,akşam ve gece kar fırtınası olacak,görüş 50 metreye düşebilir,okullar çarşamba tatil olacak,merkezde 30-35 yükseklerde 45-50 cm bekliyorum...

• Arkadaşlar,kar öğleden sonra değil öğleye doğru başlayacak,saat 11 gibi,öğleden sonra,akşam ve gece kar fırtınası olacak,görüş 50 metreye düşebilir,okullar çarşamba tatil olacak,merkezde 30-35 yükseklerde 45-50 cm bekliyorum...

inşallah ankara kara doyacak...

Herşeyin Hayırlısı... 2012-2013

• Ankarada hava sıcaklığı 6 derecenin üstüne çıktı. Sıcaklık azalacağına artıyor? Şu ana kadar ben bu saatte bu sıcaklığı görmemiştim.

Bunun nedenini bilen bir arkadaş açıklayabilir mi?

dibindeki eskişehir -1 ve düşmeye devam ederken, Ankara aksine bu kış hiç olmadığı kadar yüksek gece sıcaklığına ulaştı ???

• Millet istanbul kameralarına baktım bu kadar yağmurun üstüne ve 2 derece sıcaklığa rağmen kar baya bi tutmuş, ankarada süper tutar çok sevindim :D

• an itibariyle izmirden daha sıcak hava ankarada (veriler dmi nin merkez ölçüm istasyonlarından) :biggrin:

izmir: 5.2

ankara: 6.3

:confused:
    [hr]

...

güncelleme geldi beyler,

İzmir 4.9

Ankara 6.3 :eek:

izmire bu gidişle sağlam kar yağacak :biggrin:

• Nası 6 derece ya ben şentepede oturuyorum en fazla 2 derece :S merkez o kadar sıcak değildir bence merkez de en fazla 4 derece felan :S ankara ortalama sıcaklık bile o kadar olması imkansız :S

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Hayırlı uğurlu olsun sıcaklık düşmeyecek diyenlerw gelsin bu hava şuan şentepe -2 derece ankara merkezde 1 derecedir.Şentepe kara zemini hazırlamış altı buz üstündede 1 cm kar :) Okula gitcez gelcez kara gömülcez hahaha :D

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Ankara öğlen saat 1 dolaylarında yoğun kara kavuşacak,poyraz giderek kuvvetlenerek akşam fırtınaya dönüşecek,kar öğleden sonra daha da yoğunlaşarak akşam,gece ve yarın sabah çok kuvvetli yağacak,kar fırtınası,görüş mesafesinde azalma,kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olun...

• Ya şu rüzgara gıcık oldum ne kadar kar varsa hepisini alıyo götürüyo yerde kar kalmıyo :S

• Burda da sabah 7'de kalktığımda örtü vardı, hafif de kar yağıyodu. Sonra yavaş yavaş etkisini arttırdı ama 9'dan sonra hava biraz ısındı galiba tutma oranı azaldı. Kar hala orta ile hafif arasında devam ediyor.

DMİ günlük tahminde sadece öğlen ve akşamı yoğun karlı vermiş. Gece ve yarın sabah hafif kar vermiş :confused:
    [hr]
    Ayrıca DMİ il ve ilçe merkezleri tahmininde Ankara'ya 5 gün boyunca kar vermiş ama Polatlı'ya cuma ve pazar günü kar vermemiş :(

• Ya merkzde kar hafifledi 35cm kar diyodunuz bu muydu :S Şentepede oturuyorum merkeze 7 km uzaklıkta. 1 saat yoğun yağdı bşka yok :S
    Rüzgardanda ilk kez nefret ettim bune ya yerde kar kalmadı kaç cm yağdı o bile belli değil :S

• Dışarda güzel kar var keçiören yükseklerinde 5 cmye yakın oldu kar ama şiddetini azalttı biraz bu arada radarda sorunmu var acılmıyor???

Herşeyin Hayırlısı... 2012-2013