Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Radara göre yağış en kötü sabaha kadar yoğun devam edecek sonra aralıklı hafif ara sıra orta kuvvet

• Pehhh, sistem fiyasko çıktı. Zaten bi şeyi bu kadar büyütürsen böyle olur. Gece hiç kar yağmadı galiba buralara. Bundan sonra da artık bidaha adam gibi sistem mistem gelmez... :([hr]

Vay anasını ya kim gitcek şimdi okula.

Valla ben sabah kalktım ama hiç işime gelmedi, bugün okula gitmedim :shifty:

• DÜN GECEKİ KAR YAĞIŞININ ANKARA GENELİNE BIRAKTIĞI KAR ORTALAMA 15-20CM ARASINDA OLMUŞTUR.BEKLEDİĞİMİZ GİBİ OLMADI AMA BU KIŞ ANKARA DA ÇOK GÜZEL GEÇTİ NEREDEYSE 2 AYDIR ANKARA DA YERDEN KAR ÖRTÜSÜ KALKMADI BU UZUN YILLAR DAN BERİ GÖRÜLMÜŞ BİRŞEY DEĞİL BUGÜN KAR HAFİFLEYEREK RÜZGARLA BİRLİKTE ETKİLİ OLACAK.CUMARTESİ GECESİ HAVA AÇACAĞI İÇİN SICAKLIK -10 LARINDA ALTINA DÜŞECEK YENİDEN BUZ KESECEĞİZ. 2012 DE KAR YAĞIŞI OLARAK BİR REKOR KIRAMASAK DA YİNE DE SIK ARALIKLARLA ALDIĞIMIZ KAR YAĞIŞLARI BİZLERİ YİNE DE MUTLU ETMİŞTİR.MART BİTMEDEN BİR KARLI SİSTEM VAR GİBİ AMA HER ZAMAN Kİ DEĞİŞME OLASILIĞI YÜKSEK.[hr]

Kayaş kar hızlı yağıyor. diğer bölgelerde durum nasıl?

ETİMESGUT ERYAMAN TARAFLARINDA KAR ÇOK HAFİF

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• DÜN GECEKİ KAR YAĞIŞININ ANKARA GENELİNE BIRAKTIĞI KAR ORTALAMA 15-20CM ARASINDA OLMUŞTUR.BEKLEDİĞİMİZ GİBİ OLMADI AMA BU KIŞ ANKARA DA ÇOK GÜZEL GEÇTİ NEREDEYSE 2 AYDIR ANKARA DA YERDEN KAR ÖRTÜSÜ KALKMADI BU UZUN YILLAR DAN BERİ GÖRÜLMÜŞ BİRŞEY DEĞİL BUGÜN KAR HAFİFLEYEREK RÜZGARLA BİRLİKTE ETKİLİ OLACAK.CUMARTESİ GECESİ HAVA AÇACAĞI İÇİN SICAKLIK -10 LARINDA ALTINA DÜŞECEK YENİDEN BUZ KESECEĞİZ. 2012 DE KAR YAĞIŞI OLARAK BİR REKOR KIRAMASAK DA YİNE DE SIK ARALIKLARLA ALDIĞIMIZ KAR YAĞIŞLARI BİZLERİ YİNE DE MUTLU ETMİŞTİR.MART BİTMEDEN BİR KARLI SİSTEM VAR GİBİ AMA HER ZAMAN Kİ DEĞİŞME OLASILIĞI YÜKSEK.[hr]

ETİMESGUT ERYAMAN TARAFLARINDA KAR ÇOK HAFİF

kar ankarada çok farklı yağmış:

eryaman: 15 cm

keçiören: 9 cm

kayaş: 5 cm

meselaşimdi kayaşta tipi gibi yağıyor ama yerler tutmuyor 1.5 saattir. Sulu kar galiba.

sistem nasıl gidiyor? bu geceye kadar kuvvetli yağış var mı?

• Bence sistem bitti. Geceye kadarki yağışlar genelde hafif olacaktır...

• Dışarda çok kuvvetli bir rüzgar var yerlerde kar kalmadı anasını satıyım :D hepsi bir yere toplanmış.

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Ankara icin artik bu sistem bitmistir cok abartilmisti bu sistem tutmayacagi belliydi

Burak06 banlanmadan önce bu sistemi büyütüp durmuştu, bense ona bu sistemde diğerleri gibi balon olup sönecek demiştim. O ise inanmamış, sistemi abartmıştı. Zaten bu dönemden sorna da adam gibi bi sistem gelmez yani istem gelsede adam gibi olmaz.

• Ewt çok fıs çıktı bu sistemde 50-60 diyordunuz burada 20-21 cm vardı sabah saolsun rüzgar süpürdü hepsini şu an 10-13 cm arası bişi yinede gece iyi yağdı ama

• Arkadaşlar Mesajlarınızdan Anladığıma Göre Valilik İnatçı Çıktı.
    Ama Sanırım Beklediğimiz Yoğun Kar Etkili Oldu Dün Gece.
    Son Verilere Göre:

Yağışlar;
    Etkisini Azaltarak Yarın Öğle Saatlerine Kadar Aralıklarla Devam Edecek.

Sıcaklık;
    Bu Saatten Sonra Dahada Düşecek.
    Bu Düşük Sıcaklıklar İse Biraz Daha Ankara'da Kalacak.

• Hayır Umutcan, burada gece yoğun kar felan olmadı. Sadece akşam kar yağdı. Çünkü sabah kalktığımda akşamkinden daha da az bir kar vardı. Ayrıca gece 24:00 civarında da kar durmuştu zaten. Anlaşıldığı üzere bidaha da yağmamış...

• Hayır Umutcan, burada gece yoğun kar felan olmadı. Sadece akşam kar yağdı. Çünkü sabah kalktığımda akşamkinden daha da az bir kar vardı. Ayrıca gece 24:00 civarında da kar durmuştu zaten. Anlaşıldığı üzere bidaha da yağmamış...

Ben Mesajımı Tek Bir Yer İçin Atmadım.
    Ankara Geneli İçin Konuştum.

• Ben Mesajımı Tek Bir Yer İçin Atmadım.
    Ankara Geneli İçin Konuştum.

Umut Can Oğuza katılıyorum. Çünkü Çankaya -dikmen tam bir felaket her zaman ki gibi. Sabah ana yollarda 5 cm kar , buzdu. Şimdi az da olsa açıldı ana yollar ama ara yollar felaket. Polatlı şanssız kalmış.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Umut Can Oğuza katılıyorum. Çünkü Çankaya -dikmen tam bir felaket her zaman ki gibi. Sabah ana yollarda 5 cm kar , buzdu. Şimdi az da olsa açıldı ana yollar ama ara yollar felaket. Polatlı şanssız kalmış.

Aynen öyle. Polatlı şanssız kaldı. Lanet olsun. Şu an karlar erimeye bile başladı.

[hr]
    Lanet olası Polatlı, burası Allah'ın unuttuğu yer. Ankara'da 30 cm kar var, Eskişehir öyle. Burda 2 cm kar yok :realmad: En kısa zamanda buradan taşınacağım :realmad:

• Ankara radar görüntüsü bozuk mu ? Kaç saattir aynı görüntüyü veriyor.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]