Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sevgili Konuralp,gece geç saatlerde yağış kara dönmeye başlar,sabaha doğru yoğunluğunu artıracak,öğlen saatlerine kadar zaman zaman yoğun olmak üzere devam edecek,Polatlı pazar sabahı 60cm kar örtüsüne uyanır,yarın öğleye kadar devam edecek olan yağış yaklaşık 10 cm örtü oluşturur...

• ŞENTEPE NE OLUR ? EN YÜKSEK YERİNDEYİM ÇİĞDEMTEPDE RAKIM 1000![hr]
    Bu arada merkeze ve güney kısma kar mar yok gidin yatın :S

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

Einmal editiert, zuletzt von Oğulcan ()

• Met.uz.snowcem kar filan yagmadi gecede hep yagmur yagmıs noldu yagan bütün karlarda eridi hani kar yagcakti

Aynen hiç bişey yağmamış.Bütün karlar erimiş hemde :S

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Günaydın arkadaşlar,rüzgarın lodostan esmeye devam etmesi nedeniyle beklenen sıcaklık düşüşü olmadı,bu yüzden yağış yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde gerçekleşti,önümüzdeki bir kaç saat içinde sıcaklıklarda düşüş ve yoğun yağış bekliyorum,bu yağış merkezde karla karışık yağmur ve sulu kar,yükseklerde yoğun kar şeklinde olacak,akşam saatlerinde yağışın etkisini kaybetmesiyle soğuma artacak,gece ve yarın sabah buzlanma ve don olayı görülecek.Arkadaşlar sizleri şimdiden uyarmak istiyorum,yarın (perşembe)akşam saatlerinden itibaren Ankara kar yağışının etkisi altına girecek,gece kuvvetlenecek olan kar yağışı cuma gün boyu poyraz fırtınasıyla birlikte yoğun tipi şeklinde etkisini sürdürecek,cumartesi günü aralıklı ve zaman zaman yoğun olmak üzere devam edecek olan kar yağışının pazar sabahı etkisini kaybetmesini bekliyorum.Perşembe akşam saatlerinde başlayıp,gece ve cuma günü yoğun,cumartesi aralıklı ve zaman zaman yoğun olarak görülecek kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilemesini bekliyorum,kuvvetli esecek poyrazla birlikte cuma günü yer yer kar fırtınasının oluşacağını tahmin ediyorum,görüş mesafesinde azalma,yoğun kar yağışı,buzlanma ve don olayına karşı lütfen dikkatli ve tedbirli olalım,gelişmeleri ve ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğim,tekrarlamak istiyorum çünki çok ağır kar yağışı bekliyorum,lütfen dışarda işleriniz varsa yarın akşama kadar bitirip evlerinize ulaşmış olun,yoksa ciddi sıkıntı çekebilirsiniz,cuma günü Ankara'da okulların tatil olacağını tahmin ediyorum,pazar sabahına kadar şehir merkezinde 40,yükseklerde ve bazı ilçelerde 70-80 cm kar örtüsünün oluşmasını bekliyorum,hepinize iyi günler...

• Sevgili Nizo18,bugün yağış olmaz artık,yarın akşam kar başlayacak,gece yoğunlaşacak,cuma günü kar fırtınası bekliyorum,cumartesi kar aralıklı devam edecek,hayat duracak,okullar tatil olacak...

• Sevgili Nizo18,bugün yağış olmaz artık,yarın akşam kar başlayacak,gece yoğunlaşacak,cuma günü kar fırtınası bekliyorum,cumartesi kar aralıklı devam edecek,hayat duracak,okullar tatil olacak...

Aynen.Yarın'da Okul Var.
    Ancak Yarın'ı,Cuma'ya Bağlayan Gece İlde Çok Yoğun Bir Kar Bekliyorum.
    Bu Nedenle Cuma Okulların Tatil Olma Olasılığı Çok Yüksek.

• Of yarın akşamdan sonra cuma sabah 7 ye kadar kaç cm yağış olur siz onu söyleyin.1000 rakım yerde oturuyorum.Şentepe.