Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• DMİ'nin yeni güncellemesi bence çok kötü. Hem perşembe yağış yok hem de sıcaklık artmış Polatlı için. Bu sistem efsane olacak dediğinizde dediğim şey yani "bu sistem de diğerleri gibi uçup gidebilir..." inşallah doğru çıkmaz. Bir de garez arkadaş sabah modelleri berbat demişti, umarım sistem elden gitmiyordur...

dmi perşembeyi dün kar yağışlı gösteriyordu ama şimdi yağış yok bulutlu gösteriyor pek de önemsememek gerekir dmi nin tahminlerini

• DMİ'nin yeni güncellemesi bence çok kötü. Hem perşembe yağış yok hem de sıcaklık artmış Polatlı için. Bu sistem efsane olacak dediğinizde dediğim şey yani "bu sistem de diğerleri gibi uçup gidebilir..." inşallah doğru çıkmaz. Bir de garez arkadaş sabah modelleri berbat demişti, umarım sistem elden gitmiyordur...

sistem elden gitmiyor herşey beklediği gibi gerçekleşiyor perşembe geceden itibaren yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkileyecek

• sistem elden gitmiyor herşey beklediği gibi gerçekleşiyor perşembe geceden itibaren yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkileyecek

Valla bilmiyorum ama bundan önce hayatı olumsuz edecek denen yoğun (!) kar yağışları hayatı pek de olumsuz etkilememişti. Zaman yaklaştıkça eriyen sistemler oldu. O yüzden tedbiri elden bırakmamak gerekir. Sonra hüsrana uğramayalım.

• Aynen öyle saçmalıyor artık[hr]
    diğer sitelerin verileri ankara için süper[hr]
    bir de salı ve çarşamba yağacak kar yoğun mu ????

Einmal editiert, zuletzt von Berkay11 ()

• Aynen öyle saçmalıyor artık[hr]

Bence salı o kadar yoğun olmayacak ama çarşamba günü salıya oranla daha etkili olacaktır...
    [hr]
    Tabii sistem çürümemişse...

• Valla bilmiyorum ama bundan önce hayatı olumsuz edecek denen yoğun (!) kar yağışları hayatı pek de olumsuz etkilememişti. Zaman yaklaştıkça eriyen sistemler oldu. O yüzden tedbiri elden bırakmamak gerekir. Sonra hüsrana uğramayalım.

tedbir Allahtandır beklenen olay bu zaten pazartesi gece alçak yerler büyük ihtimalle kky alacak yüksek yerler kar ile başlayacak zamanla kara çevirecek asıl efsane denen sistem 16 sı gece gelecek süre fazla uzun değil cumartesiye kadar sürecek ama m2 düşecek yağış çok güzel olacak [hr]

Aynen öyle saçmalıyor artık[hr]

siteye yeni üye oldum ayrıca salı günü muhtemel merkezde kky yada yağmur şeklinde olacak yağışlar zamanla kara çevirecek geçtiğimiz sistem gibi olacak

• 16 sından snra yoğun kar gelecek dimi[hr]
    birde salı yağmur ihtimali varya dielim yağmur yağacak çok mu yağar

sıcaklık sınırda salı günü açıkcası kesin birşey yok modellre bakıp sıcaklarla sevinmeyin modeller hep standarttır yağmur şeklinde başlasa bile zamanla soğuğun etkisini arttırmasıyla kara çevirecektir

• Tmm salı yağmur yağsa bile çarşamba ve perşembe kar yağınca tutar dimi

hemde ne tutma olacak beklediğim kadarıyla perşembe akşam geç saatlerde başlamasını beklediğim yağış ankara da sıkıntılara yol açabilir öte yandan TÜRKİYENİN bir çok yerinde sıkıntılar yaşanacak ve en başta bitlis geliyor ne yazık ki

• En iyisi yağınca görmek :)

en iyisidir basınç konumları netlik kazansın birde modellere bakıyorsanız sisteme siklon bulaşıyor o yüzden yağışlar her gün değişimler olacaktır bu işten anlayanlar sistemin ne şekilde olacağını az yada çok şekillendirmişlerdir

• Kuvetli olacaksa süper :) en saçma sorulardan biri ama yine de sorayım kaç cm olur sistem sonunda tahmni :)

adam geleneği bozmamak için sordu :D

il meteo da ankarayı perşembe 15.6 mm gösteriyordu şimdi o gün yağış yok diyor dmi de aynısını diyor noluor anlamıyorum ?!

• EVET İL VE İLÇE MERKEZLERİ TAHMİNLERİN DEN ANLAŞILIYOR.BENİM BULUNDUĞUM YER AFYON.CUMA 30 KM/SA.
    HIZLA ESECEK.YANİ KAR FIRTINASI.SÜPERRRRR..

SALI ŞÜPHELENDİRİYOR AMA DÜŞER İNŞALLAH.[hr]
    AFYON A PZTSİ. AKŞAMI KAR GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM SALI SICAKLIK 3 DERECEYE ÇIKARSA ÖĞLE KKY.İHTİMALİ VAR.YARIN İNŞALLAH 1-0 DERECE GÖSTERİRLER AMİN.. :biggrin:

• EVET İL VE İLÇE MERKEZLERİ TAHMİNLERİN DEN ANLAŞILIYOR.BENİM BULUNDUĞUM YER AFYON.CUMA 30 KM/SA.
    HIZLA ESECEK.YANİ KAR FIRTINASI.SÜPERRRRR..

SALI ŞÜPHELENDİRİYOR AMA DÜŞER İNŞALLAH.[hr]
    AFYON A PZTSİ. AKŞAMI KAR GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM SALI SICAKLIK 3 DERECEYE ÇIKARSA ÖĞLE KKY.İHTİMALİ VAR.YARIN İNŞALLAH 1-0 DERECE GÖSTERİRLER AMİN.. :biggrin:

tüm iç kesimler perşembe gecesi ani soğuma ile çok yoğun kar yağışları alacak