Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ankara pazar günü yoğunn kar yağışlı gündüz sıcaklık pozitif değerlerde olmayacağı için buzlanma ulaşımda aksamalara karşı tedbirli davranın pazar gününü ankaralılar için keyifli olacaktır pazar akşamına kadar yoğun kar yağışlı akşam saatlerinde hafifileyecek

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• [quote='burak06','http://forum.havaforum.com/index.php?thread/&postID=10827#post10827']
    Ankara pazar günü yoğunn kar yağışlı gündüz sıcaklık pozitif değerlerde olmayacağı için buzlanma ulaşımda aksamalara karşı tedbirli davranın pazar gününü ankaralılar için keyifli olacaktır pazar akşamına kadar yoğun kar yağışlı akşam saatlerinde hafifileyecek
    [/quote

dmi pazar günü için soğuk vermiş ama yağış vermemiş.. pazartesi ve salı kar yağışlı gözüküyor. Bahsettiğin aşırı soğuklar acaba Ankara'yı nasıl etkiler? Kar yağışları hangi tarihler arasında olabilir? Ve ne kadar etkili olurlar?

• Pzardan itibaren soğuklar gelecek ben pazar günü kar bekliyorum ankarada yarın o hafta içi için bir tahmin yapacağım bugün yağışlar belirsiz yarın netleşir ne kadr etkili olur demşsin 15 inden sonra türkiye geneli soğuk ve yağışlı döneme girecek 20 sinden itibaren ağır kar yağışları gözüküyo 20 sine kadar ise yarın bir değerlendirme yapacağım[hr]

sana söyliyim pazar sabah saatlerinden sonra ankara kar yağışlı ve öğleden sonra yoğunlaşacak pazartesi akşam en geç salı sabahına kadar yoğun kar olucak ve ondan sonra hava açıcak havanın açmasıyla çok soğuk geçen günler yaşayacağız sana şimdilik bunu söyleyeyim

ANKARA HAZIRLIKLI OL

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• Ankarada yarın öğle saatlerine kadar yoğun kar yağışı bekleniyor merkezde 3-7 cm yüksekler 7-12 cm arsında kar alacaktır hava sıcaklığı çoğunluklar sıfırın altında seyredecektir yağış öğleden gece saatlerinin ilk saatlerine kadar hafif zaman zaman orta şekilde devam edip etkisini kaybedecektir pazartesi ankara hava sıcaklığının -2-3 olacağından örtü yerde kalacaktır

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• İnşallah da hangi tarihten sonra? :)

yarın göreceğin kar yağışı seni biraz tatmin edecek haftaya perşembeden itibaren yeinden yağışlar gelecek hava sıcaklığı biraz artıcak ama kar değerlerinde kalacak 20-25 arasında yoğun kar yğışları olacak sonrası tarih veremem dmi daha günlük tahminde zorlanıyo ben sana 1 haftalık tahmin veriyorum daha veririm ama % 50 yanılma payım ortaya çıkar

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• Ve Beklenen Kar Yağışı Geliyor.
    Yarın Karneler Gününe Kadarki Sürede Yağacak En Şiddetli Kar Yağışları İl Genelinde Etkili Olacak.

Umutcan TG'li arkadaş doğuru söylüyor. Yarından cumaya kadar kar mı olucak şimdi?
    [hr]
    Yok yok, çözdüm olayı. Yarından cuma gününe kadar olacak yağışlardan en kuvvetlisi yarın olacakmış. Anlatılmak istenen bu...

• Umutcan TG'li arkadaş doğuru söylüyor. Yarından cumaya kadar kar mı olucak şimdi?

umutun demek istediği pazar günü göreceğimiz yoğun kar yağışı hafifleyerek etkisini kaybedecek ardından gelecek yağışlar cumaya kadar hafif olacak 20 25 arsı yoğun kar yağışları gelecek ay sonuna doğru havaların ısınma ihtimali var

ANKARA HAZIRLIKLI OL