Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aldığımız yağışta sıkıntı yokta aralıklı yağması alçak semtlerde örtü oluşmasını engelliyor kar başlaması ile bu sefer örtü olacağını bekliyorum

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Benim oturduğum yere sabahtan itibaren aralıksız kar yağdı.Hava da soğuktu ama tutmadı. Neden tutmamış olabilir?

nerde oturuyosun bilmem ama bugün en yoğun yağdığı saatler 13-14 arası ve 15-16.30 arasıydı arlıksız gibi gözüken kar yağışının verdğim saatler dışında yağmur etkisi yarattı verdiğim saatlerde hafif örtü eğilimi varken kar kesildi bakalım başlıyacak kar yağışına nasıl olacak bu sistem çok zorladı beni çok değiş her saat konum değiştiriyor

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• Bakalım akşam gelecek olan yağış nasıl olacak...

Akşam ve gece (özellikle gece) yağış çok kuvvetli. Gece olmasıyla birlikte kar zaten tutacaktır tutmayan yerlerde. Sabah değişik bir sabah olacak Ankara için.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Akşam ve gece (özellikle gece) yağış çok kuvvetli. Gece olmasıyla birlikte kar zaten tutacaktır tutmayan yerlerde. Sabah değişik bir sabah olacak Ankara için.

ben ondan diyorum daha erken konuşmamak gerektiğini herhalde benim gördüklerimi sende görmüşsün güzel şeyler olacağı yönünde

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• Ankara Çankaya da kar şuan itibariyle tekrar yoğun olarak başlamıştır.

[size=small]
    [/size]

• Ankara genelinde kar yağışı yarım saat 1 saat'a kadar kar başlıcak yoğun kar geliyo sıcaklık sıfırın altında değil alçak semtler örtü olabilir ama zor olacaktır

ANKARA HAZIRLIKLI OL

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• Ankara genelinde kar yağışı yarım saat 1 saat'a kadar kar başlıcak yoğun kar geliyo sıcaklık sıfırın altında değil alçak semtler örtü olabilir ama zor olacaktır

-2 derece şu an dışarıda hava..

• -2 derece şu an dışarıda hava..

sen orandamı oturuyon ankara merkez 1 derece zaman geçtikçe hava sıcalığı artıyor yarın 3-4 dereceyi bulabilir [hr]

dmi çok şaçmalıyo ankara merkezde kar yağışı yok kar ikonu koyuyor onu gören ankara kara gömüldü sanacak sadece ank kuzeyinde yağış görülüyor herhalde of ankara yıldım artık diğer yerler için tahmin doğru çıktı ankara öyle zor coğrafyası varki

ANKARA HAZIRLIKLI OL

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• Sistem bi felaketti. Akşam ve gece kar bekleniyordu hani hemde yoğun (!). Şu an havada bir kar tanesi bile yok. Neyse DMİ cumartesi-pazar Ankara'ya kar ikonu koymuş. Sistem güzel gibi, siz ne düşünüyorsunuz?

• Evet haklısınız sıcaklı artıyor -1 olmuş şimdi... Kar falan yağmıyor ayrıca.. Yoğun kar olacak diyorlardı ama sanırım bu sistem biraz yalan oldu. Haftasonu içinde pek umutlu değilim şu an yağış zayıf gözüküyor..

• Sistem bi felaketti. Akşam ve gece kar bekleniyordu hani hemde yoğun (!). Şu an havada bir kar tanesi bile yok. Neyse DMİ cumartesi-pazar Ankara'ya kar ikonu koymuş. Sistem güzel gibi, siz ne düşünüyorsunuz?

sıcaklık düşük olacağından orta kuvvet olsa bile kar tutabilir etkili bişeyler var gibi ama bura ankara yok deriz 30 cm kar olur var deriz kar olmaz ama bu sistem gerçekten çok değişik denizlide süpriz kar tatili ısparta burdur konya gibi yerlerin sıcak cephe altında kalması ankaranın güneyine ulaşması ve bu nedenle sıcaklık diğer yerlere göre düşmesi yerine artış gösterdi ve bu sıcak cephe artık ankarada dmi nin beklediği gibi kuvvetli yağış olayını yok etti yağış olacak ama kuvvetli değil önümüzdeki sistemde çok acayip bir sistem bu sefer nere süpriz yapacağı belli değil perşembe belli olur

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• DUYURU: ANKARA'NIN BAZI İLÇELERİNDE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLMİŞTİR.

[size=small]
    [/size]