Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla hayal kırıklığı oldu , ama bunda tahminci arkadaşları suçlamak mantıksız.Herkes az çok biliyordu , Ankara'nın değişik bir yer olduğunu.Geçen senelerde de yaşandı böyle, herneyse önümüzdeki sistemlere bakalım, daha Ocak'ın ilk haftası.

• Bu site çok garip. Kimseyle tartışmak istemem ama tahminler tutarken herşey çok iyi tutmayınca "tutmadı" demek linç sebebi oluyor. Olumsuz yazılan hiçbir şeye tahammül yok.

• gercekten cok ama cok sanssisiz kutleler guneybati kuzey dogu yonunde ve konya uzerinden hareket ettigi icin yagisi kaciriyoruz siyirip geciyor bizi nasip olmuyor demekki ne diyelim hayirlisi

• Gfs 5 den sonra ile sabah karşı arası 10mm kar veriyor. Bu dediği eksiksiz olursa il geneli 10cm yi geçer.

gfs 10mm kar veriyor dun ecm diyagrami da superdi ama hocam yani anlam vwremedigim sekilde kutleler siyirip geciyor bizi sanssizlik midir nedir bu

• @winter34 sizin niyetinizin artık ben ileri boyuta gittiğini düşünüyorum.Bundan önceki hesabı kısa süreli her insana sardığınız her insana fevri çıktığınız için kısa süreli yasakladım hatta dedim ki.Bir iki gün dinlenin çok gerginsiniz.Kendi ilinizdeki insana bile fazla kar yağdığı için sarıyorsunuz dedim ve kısa süreli yasakladım.Siz ne yaptınız sonra 3 gün beklemeden bir diğer hesabı açtınız.Sonra o hesapla dediniz ki siz eleştiri kaldırmıyorsunuz.Mod eleştirdim diye beni yasakladınız.Bakın her seferinde aynısını yapıyorsunuz.Farklı hesapla gelip olayı saptırıyorsunuz.O hesabı da çift hesaptan yasakladım.Hatta hepsini yasaklayın ben dışardan da takip ederim dediniz.Bir günde fikrinizi değiştiren ne oldu da bir hesap daha açıp yine burada mod eleştirdiğim için banlandım diyorsunuz.Bakın gidip gelip aynı algıyı yaratmaya çalışıyorsunuz.Ya çok sabırsızsınız ya da niyetiniz kötü.Sıkıldım bu muhabbetden kaç gündür aynı şey devam ediyor.Kendinize çeki düzen verin lütfen.

• gfs 10mm kar veriyor dun ecm diyagrami da superdi ama hocam yani anlam vwremedigim sekilde kutleler siyirip geciyor bizi sanssizlik midir nedir bu

Şanssızlık değil, Oluşması beklenen kütleler oluşşa bile gelemedi, Gelse bile eriyerek geldi. Yağışlar marmara ağırlıklı oldu.Ancak bugunkü yağış yamuk yapmaz umarım. 30cm derken 10-15cm lere düştük. Bu olsa bari.

• su

Şanssızlık değil, Oluşması beklenen kütleler oluşşa bile gelemedi, Gelse bile eriyerek geldi. Yağışlar marmara ağırlıklı oldu.Ancak bugunkü yağış yamuk yapmaz umarım. 30cm derken 10-15cm lere düştük. Bu olsa bari.

an aksaray kirsehir taraflarina yonelen kutleler direk kuzeyli gelse guzel kar yagislarini alacaktik hocam yani kutlelerin yonu gunlerdir guneybati kuzeydogu yonunde bence sanssizlik burda

• Hem gfs hem de ecmwf hem de doğal olarak mgm öğleden sonra ki yağışların daha etkili olacağını öngürüyor.Şanssız yanımız afyon radarının şu an bakımda olması.Biraz daha sabır.

• Eleştiriye cevap linç olmuş o da güzel.Bitmeyen bir sistemde bitmiş gibi tutmayınca vs. Diyerek başlayan mesajlara cevap verince kötü oluyoruz.Bazıları istediğini yazacak bizde susacaz öyle mi?Çıksın biride düzgünce eleştirdim mesajım silindi ceza aldım desin bizde linç muhabbetini kabul edelim!!!Adam sistemden sisteme foruma uğruyor sonrada bi ton laf konuşuyor.Bize karşı yazılan olumsuz mesajları beğeniyor diğer mesajları görmezden geliyor.Yazılacak çok şey var ama şimdilik susuyorum bu haksız linç muhabbeti devam ederse linç neymiş o zaman bakacağım.

• Değerlendirmem:Anlamadığım bir tek sey var kötü yorum yapanların amacı ne bu doğa olayı bi bakmişsıní yarın sabah 40 cm olur bunu kimse bilemez lutfen ama lutfen kotu yorum yapmayalım adamlar isini yapıyorlar.Ayrıca ben bugun 10-12 cm bekliyorum.1-2 saate başlar yagîşlar