son yılların en şiddetli kışı çok yakın

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • slm arkadaşlar şayet modeller değişime uğramaz ise son yılların en şiddetli soğuk hava ve kar yağışı bir şubattan ihtibaren bizleri 10.15 gün esir alacak şu anki modellerde -15 -20 leri görüyoruz inşlah böyle gelir ve bizleri kara gömer.

• Evet şubat ayı şuan harika gözüküyor bakalım ne olacak ama önce gelecek sistemler var ve şubat sistemlerine öncülük olur.

• Ben gelecek 1-2 sistem dışında şubatın pek extrem değerler göreceğine inanmıyorum, son 3 senedir okadar vasat kışlar geçirdiki artık normal gelmesi gereken sistemler geldiğinde "extrem sistem geliyor uff kara gömülecek her yer" diye reklam yapıyor sonra kar yağıyor oluyor 30-40 cm kar 2 güne eriyor, herkes hayal kırıklığına uğruyor. tamam bende çok istiyorum kar yağmasını ama realist olun. geçen senede bu dönemlerde şubat için iyi şeyler gözüküyordu ya sonuç ne oldu? lütfen gerçekci olalım arkadaşlar.

• Ben gelecek 1-2 sistem dışında şubatın pek extrem değerler göreceğine inanmıyorum, son 3 senedir okadar vasat kışlar geçirdiki artık normal gelmesi gereken sistemler geldiğinde "extrem sistem geliyor uff kara gömülecek her yer" diye reklam yapıyor sonra kar yağıyor oluyor 30-40 cm kar 2 güne eriyor, herkes hayal kırıklığına uğruyor. tamam bende çok istiyorum kar yağmasını ama realist olun. geçen senede bu dönemlerde şubat için iyi şeyler gözüküyordu ya sonuç ne oldu? lütfen gerçekci olalım arkadaşlar.

haklısın ama ben bu sene daha umutluyum şubat ayı bize bu geçtiğimiz kışları unutturacak gibi duruyor inşallah yanılmam