İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • En azından benim yükseklerde gözüm yok.Lapa lapa yada ince ince farketmez kar yağsın arabaların üstü ve çimenler kar tutsun.3 saatlik doya doya kar yağışı bile beni oldukça sevindirirken gelip burada hala moral bozmaya gerek var mı?Daha önceden söyledin İzmire kar yok diye bunu sürekli dillendirmene gerek var mı peki?Anladık yağmıcak diyorsun uzatmanın alemi nedir? coster

• Şimdi ben senin yaptığın gibi durduk yere istanbul konusuna gelsem istanbul'a kar yok şakır şakır yağmur alacaksınız desem beni troll ilan ederler mi etmezler mi? şimdi çık bu konudan.

İyi de ben İzmirde kar sıkıntı derken sallamıyorumki oturup verilere bakarak sıcaklık sıkıntı olacak diyorum.Moral bozmayada çalışmıyorum gördüğümü söylüyorum.Ben dedim diye yağacak kar kesilmez ya sizin dediğiniz gibi gömülecek durumdaysa gömülür zaten siz benim yorumlarımı özgürce yansıtmamı kısıtlama çalışıyorsunuz.Çık bu konudan gibi tabirler kullanmamanızı rica ediyorum lütfen.

• Arkadaşlar, son uyarımdır; koca koca adamlar olarak çocuk azarlar gibi ceza vermek istemiyorum sizlere. Herkes karşısındakine biraz daha alçakgönüllü ve hoşgörülü yaklaşırsa vaziyet hoş bir hâl alacaktır. Rekabet içinde olmayalım, Havaforum olarak ayrı bir aileyiz, İzmir sayfası olarak ayrı bir aileyiz.

Meteorolojik açıdan bakar isek, İzmir için meteorolojik olarak kar kesin ama hangi ilçelere yağacağı veya örtü oluşacak mı oluşmayacak mı onu kesinleştirmeye çalışıyoruz. Aslında herkes son durumun bu şekilde olduğunu idrak etmiş ve biliyor, her şeye muhalefet olmayalım.

• coster Senin burada yaptığın algı operasyonudur. milleti galeyana getirmektir. süslü sözcüklerin arkasına girip "ben aslında moral bozmaya çalışmıyorum" gibi şeyler diyorsun. Tahmin yapacaksan verilerle yap. "kar yok" deyip milleti galeyana getirmekten başka bir şey yaptığın yok. Saygı istiyorsan verilerle bilimsel açıklama yap.

• Sıcaklık 0 ın üstünde gören rahatlıkla bu "sıcaklık uygun değil" trolünü yapabiliyor. Başka değişkenlerin de olduğunu bilmek gerekiyor. Konu çok uzadı bence de :) tartışmayalım ve saygı kurallarını aşmayalım. Gereksiz içerikle boşu boşuna sayfa şişiyor. Sonra biri bi gelir son girdiğinden 10 sayfa geçmiş. Heyecanlanır kalp krizinden gider, vebalini alamazsınız 😂

• Arkadaşlar, son uyarımdır; koca koca adamlar olarak çocuk azarlar gibi ceza vermek istemiyorum sizlere. Herkes karşısındakine biraz daha alçakgönüllü ve hoşgörülü yaklaşırsa vaziyet hoş bir hâl alacaktır. Rekabet içinde olmayalım, Havaforum olarak ayrı bir aileyiz, İzmir sayfası olarak ayrı bir aileyiz.

Meteorolojik açıdan bakar isek, İzmir için meteorolojik olarak kar kesin ama hangi ilçelere yağacağı veya örtü oluşacak mı oluşmayacak mı onu kesinleştirmeye çalışıyoruz. Aslında herkes son durumun bu şekilde olduğunu idrak etmiş ve biliyor, her şeye muhalefet olmayalım.

Olay dışında kalan arkadaşlar, siz de koru körüklemeyin. Bu saçma dalaşma hakkında bu mesajın altına kim yazarsa forum kuralları gereği foruma biraz ara verecek.

• Sonunda konuya donebildik,

Benim gordugum kadariyla evet sogukta bir azalma var. Fakat bu demek degildir ki kar yagmaz. Kar sadece sicakliga bagli degildir. Bunun ruzgari var dpsi var varda var anliyacaginiz. Ben merkezde ince ortu olusturabilecek bir sistem goruyorum. Gonul ister 10 cm olsun ama ortalama butun modellere baktigimizda 2-4 cm arasi bir yagis bekliyir bizi.