Uyarı ( Yogun Kar Yagısı )

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sıcaklıkların batı karadenizde özellikle marmaranın kuzeyinde 3 derece altına geçeceğini zannetmiyorum, Balkanlara soğuk bir hava inecek gibi ama sanki bizi teğet geçecek gibi. Eğer kuvvetli kuzey yönlü bir rüzgar almazsak ben bu yağışların kar şeklinde düşeceğine pek zannetmiyorum. Bu arada avrupa'da çok ısındı bknz:

sibirya artık ne zaman parlayacak ve üzerimize sarkacak bilmiyorum ancak umarım bu 21-24 ocak sistemide bizi es geçmez ve yeterli soğumayı görürüz

• Hadi ama yağsın artık şu kar :D aralık 10-11 de İzmirde kar gördük ama üzerinden neredeye bir ömür geçti.Modellerde salıncak gibi bir o yana bir bu yana sallanıp duruyor.Her altı saatte bir hop oturup hop kalkıyoruz. :D geleceksen gel gayrı.!!! :D Allah'a da dua etmeyi unutmuyoruz elbette!! :angel:

• AÇIKÇASI KARIN BU KADAR ETKİLİ OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM ÇÜNKÜ SİSTEMLER TEPE TAKLAK OLDU.KARIN ETKİLİ OLACAĞI YERLER BOLU,ÇANKIRI,KASTAMONU ARASI BENCE.ANKARA-ESKİŞEHİR ARSAINDA İSE O KDR ETKİLİ OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM.15 SİSTEMİ ZATEN AVRUPAYI SEÇTİ.20SİNDEN SONRAKİ SİSTEMLER BİLE ŞUAN SEKMEYE UĞRADI NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL.ÜMİDİ KESMEMELİYİZ.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• SUAN GECE MODDLERİ COK GÜZELDİ SABAH MODELRİ BİRAZ BOZULSAYDA GÜZELDİ EN AZINDA DÜNE GÖRE GÜZELDİ ÖGLE MDOLERİ GÜZEL AKSAM VE GECE MODELLERİNDE NE GÖRÜYORSANIZ O OLACAK BANA GÖRE 23 DE GELCEK KAR YAGISLARI VE YURDU ETKİSİ ALTINA ALACAKTIR...

• SUAN GECE MODDLERİ COK GÜZELDİ SABAH MODELRİ BİRAZ BOZULSAYDA GÜZELDİ EN AZINDA DÜNE GÖRE GÜZELDİ ÖGLE MDOLERİ GÜZEL AKSAM VE GECE MODELLERİNDE NE GÖRÜYORSANIZ O OLACAK BANA GÖRE 23 DE GELCEK KAR YAGISLARI VE YURDU ETKİSİ ALTINA ALACAKTIR...

modeller de bir sapma var ama gün olarak değiştirecek gibi sistemi bir kaç gün ötelenebilir sistem

• CNNTÜRK HAFTAYI SOĞUK VE KAR YAĞIŞLI VERMİŞ ANKARADADA YOĞUN KAR YAĞIŞLI DEMİŞ BU KONU HAKKINDA NE DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR?[hr]
    CNNTÜRK HAFTAYA HAVANIN SOĞUK VE KAR YAĞIŞLI VERMİŞ ANKARADADA YOĞUN KAR YAĞIŞLI DEMİŞ BU KONU HAKKINDA NE DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR?

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

Einmal editiert, zuletzt von kardan emrah ()