İstanbul'da ilk etkili kar... ?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ARKADAŞLAR TAMAM DAHA OCAK BAŞINDAYIZ AMA TÜRKİYENİN KIŞI BU DEĞİL.DOĞU İLLERİ BİLE DAHA YENİ GÜNDÜZ 0 VE ALTINI GÖRDÜ.EN BASİT ÖRNEĞİ VEREYİM BEN 21 YAŞINDAYIM DOĞDUĞUMDAN BERİ ANKARADAYIM.SON 3 SENE DIŞINDA ANKARADA KASIMDA MUTLAKA KAR YAĞARDI TUTMASA BİLE.ARALIK DESEN EN AZ Bİ 10 CM YAPARDI VEDE SOĞUK OLURDU.OCAKTA ZATEN ANKARANIN SOĞUKLARI MEŞHURDUR YANİ.BUGÜN OCAK AYININ 5 İ ANKARANIN BATIKENT SEMTİNDE RAKIM 890 METRE YERDE TUTAN KAR YAĞMADI .BAKMAYIN TV LERE ABARTIYOLAR ANKARANIN EN YÜKSEK YERİNE 10 CM KAR YAĞAR VAY EFENDİM BAŞKENT KARA TESLİM OLDU. YOK BÖYLE BİŞEY SON 3 YILDIR BAŞKENT KARA VE SOĞUĞA HASRET SADECE ANKARA DEĞİL BÜTÜN TÜRKİYE HASRET.BU Bİ GERÇEK YANİ.DEMEK İSTEDİĞİM TÜRKİYEDE SON 3 YILDIR KIŞ MEVSİMİ DAHA ILIMAN BİR HAL ALDI .BEN DEĞİL ÇEVREMDEKİ HERKES BÖYLE SÖYLÜYOR. İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA ESKİ SOĞUKLARA VE KAR YAĞIŞLARINA KAVUŞURUZ. EN AZINDAN BARAJLARIMIZ İÇİN ÇÜNKÜ KAR BİLİYOSUNUZKİ BARAJLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.WALLA DİYECEKLERİM BUNLAR GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM.HERKESE BOL KARLI GÜNLER DİLERİM.

• Bu sorun sadece Ankara'nın değil tüm Türkiye'nin sorunu artık hemen hemen tüm bölgelerde kar yağışları yavaşladı özellikle yağmur olarak rekorlar kırıyoruz.Artık çok yağmur yağıyor bu iyi barajlar doluyor.Ama kar yağışları azalıyor.

• ocak ayının 20sinde soguk hava gelecek gibi görünmüyor.zira endekslere bakarsak ocak ayının neredeyse yagıssız gecme olasılıgı bile var.kısacası şunuda üzülerek söylemek gerekirse bu senede ocak ayında kar göremezsek gecen senenin 2009-2010 kışının kopyasını yaşayacagız gene ne yazıkki!..insallah ao ve modeller istediğimiz sekilde düzelirde en azından ocagın 2.haftasını kar ve soguk bakımından güzel geciririz belki.

Not:son durumdur şimdi bu yazdıgım.istanbul 1 haftalık tahminlerinizdeki yorumumla iliskisi yoktur.ocak sonundaki sistemin gelmesi henüz netlesmediğinden o sisteme sadece varsayım olarak tahminde bulundum.bilgilerinize sunarım.Saygılar.

Yorumuna saygi duyuyorum ancak ao yu takip et ve pozitife yukselis bu gunku guncellemeden sonra belli oluyor.Modeller tepetaklak olacaktir buna eminim...

[size=large]Istanbul için ilk kar tahminim:22 Ocak [/size]

• Evet sistem modellerde gözükmeye başladı ama bu modeller çok değişecektir İnşallah çok etkili bir sistem olarak gelir.

• son yazdıgım tahminimde bazı seyler olusabilir demistim.ama benim görüsüm şu anki duruma bakınca ocak sonuna kadar kar yagıslarının istanbulda görülemeyeceğidir.bu arada 20sindeki soğuma trakyadan giris yapıpta ic ege ve göller yöresinde asılı kalırsa 11 aralıga benzer bir sistem alabiliriz.simdiden bu konuda uyarımızı yapalımda hic değilse istanbulla ilgili soru isaretlerini azaltmıs olalım gene.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• son yazdıgım tahminimde bazı seyler olusabilir demistim.ama benim görüsüm şu anki duruma bakınca ocak sonuna kadar kar yagıslarının istanbulda görülemeyeceğidir.bu arada 20sindeki soğuma trakyadan giris yapıpta ic ege ve göller yöresinde asılı kalırsa 11 aralıga benzer bir sistem alabiliriz.simdiden bu konuda uyarımızı yapalımda hic değilse istanbulla ilgili soru isaretlerini azaltmıs olalım gene.

Soledigin sey banada mantikli geldi ancak endekslerde simdiden gorulmeye basladi soguma bu su an icin yeterli degil ve endeksler tepetaklak olabilir sistemin turkiyeye girecegi kesin isntabuldaki sogumada gorunuyor tabi 10-12 gun onceden karmi yagacak yoksa yagmurmu bilinmez bana gore istanbul icin kesin olarak bir sey soylemek istersek bunu 16-17 ocaktan sonra soyleyebiliriz.Ancak herkes hem fikir ki subat son 2 yilin subat ayi gibi olmayacak bana gore son 10 yilin en soguk subat ayini yasayabiliriz ...Saygilar

• Kese 1987 kisini yasamasaydim simdi digerlerinden hic zevk almiyorum neydi o ole 1 metre kar vardi sariyerde simdi havada bile goremiyoruz ama gelecek insallah ustumuzdeki laneti kiracagiz neydi o ole gecen sene sanki hamzabey sinir kapisinda ilahi bir kalkan vardi ve bizi soguklardan koruyordu:)

• Kese 1987 kisini yasamasaydim simdi digerlerinden hic zevk almiyorum neydi o ole 1 metre kar vardi sariyerde simdi havada bile goremiyoruz ama gelecek insallah ustumuzdeki laneti kiracagiz neydi o ole gecen sene sanki hamzabey sinir kapisinda ilahi bir kalkan vardi ve bizi soguklardan koruyordu:)

Geçen senelerde bulut kütlelerinin arasında ülkeye yasaklı mallar giriyormuş bu yüzden de Mr.Snow kapıdan dönüyormuş.Bu yıl ise durum farklıymış. :D