Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Semih hoca büyük ihtimalle EPS'yi bekliyordur.Bekleyin 10-15dkya ana çıktının durumu belli olur.

Dostum bu sistem için Sakaryadan beklentin nedir yılbaşını geçermiyiz

• Kar yağacak diye öngörülen günlerde, gece uykudan uyanarak perdeyi aralayıp baktığınızda ve kar görmediğinizde uykunuzun kaçtığı ve her 5 dakikada bir yeniden baktığınız oldu mu? Eğer olduysa muhtemelen karkoliksinizdir ve inanın bu yıllar geçse de değişmeyecektir.. Merak ediyorum, acaba 70 yaşına geldiğimizde de aynı öyle mi olacak?

• Kar yağacak diye öngörülen günlerde, gece uykudan uyanarak perdeyi aralayıp baktığınızda ve kar görmediğinizde uykunuzun kaçtığı ve her 5 dakikada bir yeniden baktığınız oldu mu? Eğer olduysa muhtemelen karkoliksinizdir ve inanın bu yıllar geçse de değişmeyecektir.. Merak ediyorum, acaba 70 yaşına geldiğimizde de aynı öyle mi olacak?

7 sinde neyse 70 inde de öyle olur derler ama bilemeyeceğim :)

dostum şu an 28 yaşında biri olarak kardan herhangi bir beklentim olmamasına rağmen(okulların tatil olması kardan adam ,kar topu gibi) ,geçen sene 17 şubat sisteminde perdeyi yırtacaktım dışarıya bakmaktan az kalsın ..:) ve yağan kardan dolayı annemden dayak yiyecektim o da cabası olacaktı neyseki tatlıya bağladık bu iş dediğin gibi hastalıktır yaş isterse 80 olsun ....:)

• Dostum bu sistem için Sakaryadan beklentin nedir yılbaşını geçermiyiz

Dostum bu sistemle ilgili henüz bi değerlendirme yapmadım daha kendi bölgem adına bile.Yarın bakıcam ama büyük ihtimalle İstanbul'dan daha iyi kar alırsınız gibi.
    Bu arada EPS'de iyi çıkmadı malesef durumlar biraz kötü gibi bakalım yarın ne diyecekler.

• dostum şu an 28 yaşında biri olarak kardan herhangi bir beklentim olmamasına rağmen(okulların tatil olması kardan adam ,kar topu gibi) ,geçen sene 17 şubat sisteminde perdeyi yırtacaktım dışarıya bakmaktan az kalsın ..:) ve yağan kardan dolayı annemden dayak yiyecektim o da cabası olacaktı neyseki tatlıya bağladık bu iş dediğin gibi hastalıktır yaş isterse 80 olsun ....:)

28 yaşında anneden dayak :D

• Oncelikle hem gfs hem ecm modeli bozmustur.

Hem ecm de hemde gfs de yb silik bi hal almistir. Dikine duzgun bir sekilde cikamadigi icin modeller bozulmustur.pozitif endeks goruntusu vermektedir.

Aksamki ecm yi takip ettigimde 96.saatten itibaren bozmaya basladi. Bu kadar kisa vadede boyle bir degisim nasil olur anlamış degilim.

Bu kadar kisa vadedeki degisim bir daha eski haline donermi Allah bilir.

Size kesin degisecek diyemem. Kesin degisecegini anladigim zamanlarda soyledim.bekledigimiz gibide degisti.

Bu sefer acikcasi isimiz zor.Gece gfs ve yarin sabahki guncelllemeleri takip edicez..

Herseyden once 2.sistem moralinizi bozmasin. Onumuzde siklonlu guzel bir sistem var.doyasiya yasayin sistemi. Oluruna birakin. Gelirse gelir gelmezsede gelmesin. Oluruna birakin herseyi. Kışa yeni basladik sayilir yolumuz uzun.. EFSANE semih yazdı