GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Aralık 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Akdeniz de ab karadenizda -8 ler su buharinin -2 yağış marmara doğu karadeniz doğu akdeniz doğu ve güney doguda bu sistemde yağış enteresan olucak deniz etkisi atmosferin yüksek kesimleri

Einmal editiert, zuletzt von TT SiNaN NN ()

• Arkadaşlar gerçeklerle yüzleşmekten neden rahatsız oluyorsunuz bilmiyorum. Herhalde siz benim kar yağmayacak olmasından, yüksek basınç etkisinde durgun günler geçirecek olmamızdan mutlu olduğumu düşünüyorsunuz. Fena halde yanılıyorsunuz. Şunu çok iyi bilmenizi isterim ki buradaki çoğu üyeden daha çok isterim kar yağmasını yada daha başka şiddetli hava olayları görmeyi. Bu konuda kafayı sıyırmış biriyim ve bu yüzden 2 sene önce MGM eğitim notlarını Şirinevler'de bir ozalitçide binlerce sayfalık kitaplar haline getirip başından sonuna okudum. Bununla yetinmedim, dünyadaki ve Türkiye'deki meteoroloji konusunda yazılmış yüzlerce makaleyi okudum. İçinizden hanginiz bunu yapmıştır yada yapmaya cesaret eder bilmiyorum ama bu sayede bir meteoroloji profesörü kadar hatta daha fazla bilgi sahibiyim diyebilirim. Siz benim bilimsel verilerle desteklediğim paylaşımlarımdan rahatsız olup forumdan çıkacaksanız buna gerek yok. Ben çıkarım siz de hayal aleminde yaşamaya devam edersiniz ve böylelikle sorun çözülmüş olur..

• Arkadaşlar gerçeklerle yüzleşmekten neden rahatsız oluyorsunuz bilmiyorum. Herhalde siz benim kar yağmayacak olmasından, yüksek basınç etkisinde durgun günler geçirecek olmamızdan mutlu olduğumu düşünüyorsunuz. Fena halde yanılıyorsunuz. Şunu çok iyi bilmenizi isterim ki buradaki çoğu üyeden daha çok isterim kar yağmasını yada daha başka şiddetli hava olayları görmeyi. Bu konuda kafayı sıyırmış biriyim ve bu yüzden 2 sene önce MGM eğitim notlarını Şirinevler'de bir ozalitçide binlerce sayfalık kitaplar haline getirip başından sonuna okudum. Bununla yetinmedim, dünyadaki ve Türkiye'deki meteoroloji konusunda yazılmış yüzlerce makaleyi okudum. İçinizden hanginiz bunu yapmıştır yada yapmaya cesaret eder bilmiyorum ama bu sayede bir meteoroloji profesörü kadar hatta daha fazla bilgi sahibiyim diyebilirim. Siz benim bilimsel verilerle desteklediğim paylaşımlarımdan rahatsız olup forumdan çıkacaksanız buna gerek yok. Ben çıkarım siz de hayal aleminde yaşamaya devam edersiniz ve böylelikle sorun çözülmüş olur..

Hocam siz o turden elestirenlere kulak asmayin,sizin yazilarinizdan cevap yazmasalarda faydalanan cok sayida insan var...Kimsenin ayrilmasina gerek yok ;) durmak yok kara selam

• Senaryo-2-

Senaryo-11-

Senaryo-14-

Bunlar hoşuma giden GFS öğlen güncellemesi senaryoları.Adı üstüne "senaryo" oldukları için birebir gerçekleşecekler diye bir kesinlik yok.Sadece gözünüz bayram yapsın diye paylaşmak istedim :)

• Bence tartışmaya gerek yok çünkü meteorolojik bilgisi olan kisiler var olmayanda var ama herkez bir yorum yapmaya çalışıyor. Herkez tahminini soylemekte ozgur olana bir sitedeyiz oyuzden tartişmaya girmenin anlamı yok bence :D herkeze iyi forumlar:D

• Bence tartışmaya gerek yok çünkü meteorolojik bilgisi olan kisiler var olmayanda var ama herkez bir yorum yapmaya çalışıyor. Herkez tahminini soylemekte ozgur olana bir sitedeyiz oyuzden tartişmaya girmenin anlamı yok bence :D herkeze iyi forumlar:D

Teşekkür ler sizede iyi forum lar
    Bu arada ankara iyi kar alicak gibi gözüküyor

• Merhaba foruma yeni üye oldum ama yaklaşık 2 yıldır takip ediyorum,suna dayanamadım ve yazmaya karar verdim,efsane Semih üstad sistem gelecek diyor,başka bi yazar sistem yok diye konu açıyor,buda önemli olan sistemi bilmektedir gelmeyeceğini yazmak marifet değildir,root ıcloud ve yeni türemiş bay hava yüzünden foruma giresim gelmiyor,saygılarımla.

Forumda yazan tum arkadaslara saygili olalim lutfen kaldi ki adini saydiginiz bi arkadaslar belli verilerle destekliyorlar yorumlarini ve herseyden onemlisi kendi ileride tutarlilar. Katilmadiginiz fikirler olabilir bunun icin kendinizi ve diger uyeleri uzmenize degmez! Sevgilerimle

Bay hava bey benim sizin bilginize lafım yok hatta saygım sonsuz fakat sitenin en iyi tahmincisi efsanemiz Semih üstad sistem gelicek diyor ısrarla sistem yok deyip olumsuzluk yaşatılması beni ve kar severleri üzüyor,