Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Yanildigi icin kimse ozur felan dilemez, tatava yapmayin. Madem iyi biliyorsunuz, milletin yanilgilarini takip ediyorsunuz (ki benim bulundugum bolge icin tahminleri tuttu) gelin kendiniz yapin yada sormayin, olur biter. Ek olarak, burasi " Genel Tartisma " konusu. Her konu hakkinda (siyaset-din gibi tartisma cikarilabilecek konular haric) konusulabilinir. Yine ek olarak, kimse kimseye emir kipiyle konusamaz. Kimse kimseye " bos konusmayin " vs diyemez. Aksi ve tekrari halinde cezai islem uygulanir. Bu arada, bana sen neden emir kipiyle konusuyorsun diyecek varsa (yapamaz-konusamaz vs. emir kipi oluyor) kurallar boyle. Ben size mevcut kurallari hatirlatiyorum. İyi geceler, iyi forumlar.

Tebrikler.tesekkurler.iyi geceler

• Adam 2 hafta önceden tahmin tutturdu daha ne konuşuyosun sen aralık ayı itibariyle atıp tutarken iyiydi

Valla o zamanlar MGM ye göre konuşuyordum sonra ise MGM nin Aralık sonu tahmini,Ocak başı tahmini tutmayınca ve Ocak tahminini bir anda değiştirince Mgm ye inanmaktan vazgeçtim ama Semih abinin tahminlerine de pek güvenmiyorum şuan Siberianist Wildeo ve diğer tahmincilerin söylediklerine inanıyorum.

• Valla o zamanlar MGM ye göre konuşuyordum sonra ise MGM nin Aralık sonu tahmini,Ocak başı tahmini tutmayınca ve Ocak tahminini bir anda değiştirince Mgm ye inanmaktan vazgeçtim ama Semih abinin tahminlerine de pek güvenmiyorum şuan Siberianist Wildeo ve diğer tahmincilerin söylediklerine inanıyorum.

Her tahminci kendisine özgüdür. "Her Yiğidin Yoğurt Yiyişi Farklıdır".

AF-YOK

• Birileri istanbulun hicbir yerinde kar 30 cm aşmamış demiş öğlen foto atmistim simdi onun ölçekli fotosunu yatiyorum düz zeminde 35 cmlik pazar kasasını kara batirdim üzerinde bir karış daha kar vardi...

• Birileri istanbulun hicbir yerinde kar 30 cm aşmamış demiş öğlen foto atmistim simdi onun ölçekli fotosunu yatiyorum düz zeminde 35 cmlik pazar kasasını kara batirdim üzerinde bir karış daha kar vardi...

Semih abi kıyılar 30cm olucak demişti yükseklerle ilgili bir şey demedi.

• Yanildigi icin kimse ozur felan dilemez, tatava yapmayin. Madem iyi biliyorsunuz, milletin yanilgilarini takip ediyorsunuz (ki benim bulundugum bolge icin tahminleri tuttu) gelin kendiniz yapin yada sormayin, olur biter. Ek olarak, burasi " Genel Tartisma " konusu. Her konu hakkinda (siyaset-din gibi tartisma cikarilabilecek konular haric) konusulabilinir. Yine ek olarak, kimse kimseye emir kipiyle konusamaz. Kimse kimseye " bos konusmayin " vs diyemez. Aksi ve tekrari halinde cezai islem uygulanir. Bu arada, bana sen neden emir kipiyle konusuyorsun diyecek varsa (yapamaz-konusamaz vs. emir kipi oluyor) kurallar boyle. Ben size mevcut kurallari hatirlatiyorum. İyi geceler, iyi forumlar.

tabiki emir kipiyle kimsenin kimseye konuşmaması gerekiyor en azından nezaketen, katılıyorum söylediğinize ama "tatava yapma" gibi söylemlerinde kiple miple ilgisi yok, bence gereksiz, birde herkesle aynı fikirde olmayan arkadaşlar da olabilir, sonuçta ölçüyü kaçırmamak önemli olan.
    Yani şöyle söyleyeyim burada en kötü tahmini yapan arkadaşa sen bu sefer kötü tahmin yaptın, tahminin tutmadı demek ne kadar dogalsa, iyi bir tahmin yaptığında da busefer en iyi tahmini yaptın gibi hakkını vermek o kadar doğal, şunu söyleyeyim üzerimizdeki hava hiç kimsenin malı değil ve kontrol edilemez, aslında en doğru tahmin etme sanatı diyelim meteoya. eleştiri ve takdir, ikisi ikiz kardeş bence hepsi normal, mutlaka yanılgılar olur, bir avukat sonsuza kadar bütün davaları kazanamaz birgün mutlaka kaybedecektir, bu da onun gibi.. bunlar kendi düşüncelerimdir, umarm kimseyi kırmam..

Kardelisi15 konusunda bir şey yapıldı mı?

• Kastamonu/Çatalzeytin ilcesi hamidiye köyü benim köyüm ... merkezi konumda yani kastamonuyu catalzeytine baglayan yol uzerinde 10 km mesefade kar yagısı köyün ic kesimlerinde yer yer 2,5 metre civarı hatta yıgılma etkisi ile 3.5-4 metre olan yerlerde var 3 gündür ilçeye ulasım saglanamıyor,41 köy var 41 köyün yolu kapalı 12 gundur ilce de dahil elektirk yok telefon calısmıyor.....

Son Olarak ilçe sahil kesimi bu karda DEK yagişları.....orta karadenizin sahil kesimlerinin yüksek yerlerinde baya etkili oldu

• " Tatava yapmak " bos konusmak anlamina geliyor, hakaret-alay iceren bir cumle degil. Yanilgi ozur gerektirmez, bu farkli dusunmek felan degil. Sevket, ozel mesaj yoluyla ettigi kufur-hakareti bana goster. Gostermedikce bir sey yapil(a)maz.